CanR1 kazası ve Bariyer sorunsalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Gectiğimiz günlerde, Youtube bilnen isimlerinden Can R1 takma isimli rakadaş gecirdiği feci kaza sonucu ölmüştü.
http://www.motosiklet.net/forum/mot...-surucusu-can-yontarim-hayatini-kaybetti.html

Kazanın videosu bu gün ortaya çıktı. Kask kamerasına yansıyon son görüntülerde, Can'nın ölümüne bariyerlerin sebeb olduğu görülüyor.
He ne kadar tam bir apaçi olsada yitip giden canlar beni üzüyor. Lütfen daha dikkatli olalım.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Yakınları bu videoya bakıp bakıp ağlayacak şimdi. Arkasında güler yüzle bıraktığı onlarca fotoğraf varken akıllarda kalan sadece bu videosu olacak. Allah yakınlarına sabır versin, çok iyi anlıyorum onları.

Bu da benim kuzenim. Şile-Ağva arası yolun tek şeride düştüğü bir yerde hafriyat kamyonundan dolayı karşıdan gelen otomobili farkedemediği için kafa kafaya çarpıştılar. Sonuç: 1 hafta yoğun bakım, ardından İlahi takdir. Arkada kalan kederli yakınlar. bu kazada şekli şemali değişen, daha önce pertten toplanmış S2000 ise kiralama şirketinde yeni kurbanlarını bekliyor...

Gençlerimizin bu hali beni çok üzüyor. Bilinçlendirmek için ne yapmamız lazım bilmiyorum...

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
çok üzücü, izlerken tüylerim ürperdi. Allah rahmet eylesin. Hız ne kadar yüksek olsa da yol şartları daha iyi olsa bu adam ölmezdi. Motosikletten düşmenin hızı belirli bi seviyeden sonra çok da fark etmiyor. 100 le giderken de düşse sürüklenir çarpardı oraya düşerse eğer.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yakınları bu videoya bakıp bakıp ağlayacak şimdi. Arkasında güler yüzle bıraktığı onlarca fotoğraf varken akıllarda kalan sadece bu videosu olacak. Allah yakınlarına sabır versin, çok iyi anlıyorum onları.

Bu da benim kuzenim. Şile-Ağva arası yolun tek şeride düştüğü bir yerde hafriyat kamyonundan dolayı karşıdan gelen otomobili farkedemediği için kafa kafaya çarpıştılar. Sonuç: 1 hafta yoğun bakım, ardından İlahi takdir. Arkada kalan kederli yakınlar. bu kazada şekli şemali değişen, daha önce pertten toplanmış S2000 ise kiralama şirketinde yeni kurbanlarını bekliyor...

Gençlerimizin bu hali beni çok üzüyor. Bilinçlendirmek için ne yapmamız lazım bilmiyorum...

Başiniz sağolsun..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,100
45,637
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Başınız sağolsun hocam, Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin. 2 yıl boyunca şilede okumuş, hatta şile otoyollarının çoğunu yapım aşamasındayken deneyimlemiş biri olarak oldukça ama oldukça tehlikeli bir yol. Işık Üniversitesi'nden kaç kişi o yolda öldü sayısını unuttum. Benim yaşadığım bölge gereği şile tarzı yollara oldukça aşinayım. Ama İstanbul'lu sürücüler, özellikle gençler maalesef bu yollara karşı tecrübesiz olabiliyor. Bir anda daralan yollar, uzun düzlüğün ardından keskinleşen virajlar, dik inişli yolları ve çılgın hafriyat kamyonlarıyla ciddi tehlikeli bir yol. Tekrar başınız sağolsun.

Motorsikletli sürücüye de Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır versin. Maalesef ki motorsikletten korkmamın en temel sebeplerinden biri bu. Güvenliği iyi seviyede olan normal bir otomobille o kazayı yapmış olsaydı sağ çıkma olasılığı daha yüksek olabilirdi. Motorla böyle bir kaza yapınca kurtuluş pek kolay olmuyor. Zaten bariyerlere vurduğu gibi bilinci kapanmış anladığım kadarıyla. Ne diyeyim, Allah mekanını cennet eylesin.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul

Başınız sağolsun...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Olay neresinden tutsan elinde kalır cinsten. Hafif virajda adam niye düşer? Yolda ne gibi bir kaygan malzeme vardı, yağ, toz? Ayrıca o bariyerler de motorcular için direkt ölüm fermanı. Bu kazada da düşüp sürüklenip bacak kopması sonucu aort damarı yırtılmasıyla kan kaybından ölmüş adam bildiğim kadarıyla. Mekanı cennet olsun, umarım birilerine ders olur diyeceğim de herkes kendi derdine bakmaya devam edecek.

@Onemanband Başınız sağ olsun hocam. Kazanın ne zaman nereden geleceği gerçekten belli olmuyor hiçbir zaman.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım