Jant

Asfalt Kurutucu
25 Eki 2016
12
1
595
Ülkemizde Dizeller Hala büyük cogunlukta yalnız sanayide 1 yıl castrol iyi denirken ertesi yıl mobil 1 iyi deniliyor size gore nasıl?

Anketten Sonuçları değerlendirelim.

Solution
hocam ben n47 bmw 320d kullanıcısıyım. aracımı 30.000 km’dir kullanıyorum ve hep mobil-1 esp 5w30 koydum. son bakımında mobil-1 x3 esp 0w40 koydum. 5w30’dan memnun olmama rağmen 0w40 ile araba çok daha istekli,akıcı bir hâl aldı. castrol eski vw aracımda kullanıyordum ve çok kurum bırakan, belli bir süreden sonra motor içini kurumlandıran bir yağ. bence mobil-1 tercih etmelisiniz. iyi sürüşler...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Castrol'le anlaşmalı olup kullanan çok usta var da, o yüzden Castrol iyi diyorlar. Ben başka bir iyiliğini görmedim. Mobil, en azından benim kullandığım numarlarda çok daha iyi yağ.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Arabamız 270 binde şu an ve tüplü, ilk sahibinden beridir castrol 5w30 kullanıldı diye biliyoruz. Sadece bir kez mobil 1 5w 30 kullandık ki birazdan ona da gelecem. Bildiğim kadarıyla ve tecrübelerimle aktarayım, yanlışım varsa düzelten olur.

Genel olarak castrol daha partiküllü bir yağ ve bizim arabada da uzun süredir kullanıldığından ötürü artık faydalı kurum dedikleri yani kaçağı önleyen, yağ eksilmesini önleyen kuruma neden oldu büyük ihtimalle, castrol yağ eklendiğinde yağ eksilmesi görünmüyor.
Bir keresinde mobil 1 ekledik ve 4bin km geçince yağı bitirdi. Tekrar castrol bıraktım ve herhangi bir eksilme olmadı. Ardından 6bin km sonra bakımda yine castrol ekledim, şu an 8bin km’yi aştı ve yine bakıma gelmesine rağmen herhangibir eksilme yok. Bunun nedenini mobilin daha temiz, partikülü daha az yağ olmasına bağlıyorum.

Mobil 1 benim gözümde çok daha kaliteli ve güzel bir yağ ancak benim gibi bir durumdaysanız castrol kullanabilirsiniz. Castrol kesinlikle çok iyi bir yağ, zaten öyle olmasa şahsi olarak o kadar para verip castrol almam, ama mobil 1 daha iyi.

Ayrıca testlerde hatırladığım kadarıyla mobil 1 daha iyi çıkıyor, kaynama-donma dereceleri, parlama dereceleri gibi testlerde. Bunların da testlerini YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.
Bundan dolayı oyum mobil 1 e.

Ayrıca castrol hakkında ufak bir ekleme yapayım, normalde hep castrol edge kullanırım ama geçen sene fiyatının aşırı olmasından ve magnatech hiç kullanmadığımdan (hatırladığım kadarıyla) magnatech ekledim ama hiç memnun kalmadım. Yaz aylarında neyse de kış aylarındaki ilk yağlaması çok kötü çıktı, soğukken subap seslerini duymaya başladım. Edge kullanırken böyle şikayetim olmazdı. Yine edge kullanacam, artık değil pahalı olmadı 4-5 katı fiyat çekilse de yine edge alacam motorun sağlığı için.

Ustaların çok tavsiye etmelerinin nedenini reklamdan ziyade eskiden kaliteli yağ üretmelerine bağlıyorum, şu an da kötü değil ama en iyisi değil sadece mobil 1 ve liqui molly daha iyi, ama eskiden castrol bayağı bayağı iyiydi.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,006
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
hocam ben n47 bmw 320d kullanıcısıyım. aracımı 30.000 km’dir kullanıyorum ve hep mobil-1 esp 5w30 koydum. son bakımında mobil-1 x3 esp 0w40 koydum. 5w30’dan memnun olmama rağmen 0w40 ile araba çok daha istekli,akıcı bir hâl aldı. castrol eski vw aracımda kullanıyordum ve çok kurum bırakan, belli bir süreden sonra motor içini kurumlandıran bir yağ. bence mobil-1 tercih etmelisiniz. iyi sürüşler...

Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım