AÇIK Civic FB7 direksiyon sorunu

Cenan

Cenan Ergün
Takipçi
9 May 2023
3
0
10
37
İstanbul
Marka
Honda
Arkadaşlar herkese merhaba. Maleaef 3 aydır bu sorunla yaşıyorum ve çok bunaldım. Çünkü şu ana kadar 17.500tl para harcadım ve hala sorunum devam ediyor.
Bir sabah arabaya bindim ve direksiyonumun dönmediğini farkettim, aslımda dönüyor ama çok sert, özellikle park halindeyken. Sürüş esnasında kuvvet uygulayarak sürebiliyorum. İlk başta bir direksiyoncuya gittik, direksiyon kutusu değişti ama sorun hala devam ettiği için benim direksiyon kutumu terar taktılar. Sonra akümü değiştirdiler yine devam etti ki aküm bitmiş galiba. Oda olmadı çok özür dileyerek söylüyorum bir dolandırıcıya denk geldim hiç bişey yapmadan 500tl ile zor kırtardım kendimi. En sonunda sürekli gittiğim Honda'cı ustama gittim. Direksiyon beyni ilk değişti 1 hafta normal gezdim sonra yine yapmaya başladı ama bu defa aürekli değil ara ara. Sonra yine gittim bunsefwr direksiyon motoru değişti ve yine 1 hafta gittim sonra yine başladı. Bu konuda burada bir arkadaş var aorunu yaşamış ve çözmüş. Tek bildiğim avcılar sanayide Tunç Usta. Kendisine mesaj attım ama dönüş yapmadı. Sizden ricam bu konıda bir bileniniz varsa bana yardım etmeniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aracınız hakkında detaylı bilgim yok. Yapılan işlemlerden elektrikli direksiyon olduğunu varsayıyorum.
Akü ilk seçenek, elenmiş. Beyin ve direksiyon motoru da elenmiş. Direksiyon kutusu değişimi, başka bir arızası yoksa ve sadece bu sorunun sebebi olarak değiştiyse gereksiz olmuş.
Eğer bunlar değiştiğinde 1 haftada tekrar arıza yapmışlarsa, bunları arızalandıracak seçeneklere bakmak lazım. Çok daha ilkel düşünüp bu ünitelerin elektrik beslemesini takip etmek gerekiyor bence. Tesisatını kontrol ettirin. Kablolara su teması, kopukluk, kısa devre, fare kemirmesi, sigorta/röle sıkıntıları gibi şeylere baktırın.

Cenan

Cenan Ergün
Takipçi
9 May 2023
3
0
10
37
İstanbul
Marka
Honda
Aracınız hakkında detaylı bilgim yok. Yapılan işlemlerden elektrikli direksiyon olduğunu varsayıyorum.
Akü ilk seçenek, elenmiş. Beyin ve direksiyon motoru da elenmiş. Direksiyon kutusu değişimi, başka bir arızası yoksa ve sadece bu sorunun sebebi olarak değiştiyse gereksiz olmuş.
Eğer bunlar değiştiğinde 1 haftada tekrar arıza yapmışlarsa, bunları arızalandıracak seçeneklere bakmak lazım. Çok daha ilkel düşünüp bu ünitelerin elektrik beslemesini takip etmek gerekiyor bence. Tesisatını kontrol ettirin. Kablolara su teması, kopukluk, kısa devre, fare kemirmesi, sigorta/röle sıkıntıları gibi şeylere baktırın.
Direksiyon kutusu değişmedi ama ustam onuda denicez diyor. Artık deneme yanılmadan sıkıldım, o yüzden dün 9 Haziran a Honda Marmara ya randevu oluşturdum.Orada herhalde son dediklerinizi kontrol ederler diye ümit ediyorum. Teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım