KAPALI Clio RXT-Peugeot 206

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Droplex
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Droplex

Asfalt Kurutucu
5
Arkadaşlar şu 2-3 ay içerisinde kendi aracımı satip(99Tipo) bu iki araçtan birini almayı düşünüyorum

Peugeot 206 (2003-2006) Model arası fiyat aralıgı 17-20 bin arası çok rahat bulunabilecek bir arac

Clio rxt (99-200) Model megane motorlu ve o motor o kasayı inanılmaz derecede rahat çekebiliyor.Fakat bu model aralıgında 2003-2006 model peugeot ile aynı fiyatta olması benı bıraz arada bırakıyor.

Sizce hangisi olabilir ? Tavsiyelerınız neler ? İkiside görüntü olarak,Yakıt ve performans,Olarak hoşuma gidiyor.

Bu fiyat aralıgında en iyi bu iki araçtan biri oldugunu düşünüyorum araç tavsiyelerınız varsa beklerım

Hocam tek kapılı olmaması lazım ^^ Corsa 1.7 Felan aklımda fakat bir yandanda aracın borcunu bakımnı kendım üstlenecegım için dizelin bana çıkaracagı masraftan çekınıyorum diyelim.
@kerpetenemir 1.7 masrafını iyi bilir. =)
Corsa C'nin 5kapılı versiyonlarına çıkmayın o zaman. Sizin bütçenizdekiler genelde masraf çıkaracak hale gelmiş araçlar oluyor.
206 zamanının efsane aracıydı, ama günümüze kadar dayanamadı. Sağlamlık bakımından sınıfta kaldı maalesef. Yoksa ben de bir Roland Garros'un peşine düşerdim.
Clio'nun o kasaları ise benim hiç içime sinmeyen, oturaklılıktan ve kaliteden nasibini almadığını düşündüğüm bir araba. Ama tüm bu söylediklerim subjektif yorumlarımdır. Bakıldığında, ilk günkü gibi rxt donanımlarına rastlamak mümkün. Sahipleri kıymet biliyor. İkisi arasında kalsam bu sebepten ötürü ben Clio'yu tercih ederim.
Bu araçlara alternatif olarak Fiesta Mk4 ve Corsa B bakabilirsiniz. Temizini bulabilirseniz ikisi de çok sağlam arabadır.

Bir de o yaştaki arabayı sakın lpg'li almayın. Gerçekten riski çok yüksek, başınız çok ağrıyabilir.

@kerpetenemir 1.7 masrafını iyi bilir. =)
Corsa C'nin 5kapılı versiyonlarına çıkmayın o zaman. Sizin bütçenizdekiler genelde masraf çıkaracak hale gelmiş araçlar oluyor.
206 zamanının efsane aracıydı, ama günümüze kadar dayanamadı. Sağlamlık bakımından sınıfta kaldı maalesef. Yoksa ben de bir Roland Garros'un peşine düşerdim.
Clio'nun o kasaları ise benim hiç içime sinmeyen, oturaklılıktan ve kaliteden nasibini almadığını düşündüğüm bir araba. Ama tüm bu söylediklerim subjektif yorumlarımdır. Bakıldığında, ilk günkü gibi rxt donanımlarına rastlamak mümkün. Sahipleri kıymet biliyor. İkisi arasında kalsam bu sebepten ötürü ben Clio'yu tercih ederim.
Bu araçlara alternatif olarak Fiesta Mk4 ve Corsa B bakabilirsiniz. Temizini bulabilirseniz ikisi de çok sağlam arabadır.

Bir de o yaştaki arabayı sakın lpg'li almayın. Gerçekten riski çok yüksek, başınız çok ağrıyabilir.
Hocam birde rxt modeli megane motorlu ve o kasayı inanılmaz derecede rahat çekiyor fakat bende şuan 99 Tipo var ve 99 model aracı satıp tekrar 99-2000 model bir araç almak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum.Opel corsa 1.3 CDTI'lara da bakıyoruz onlarında modeline göre fiyatları iyi fakat sırf şu dizel motorun gürültülü çalışması yüzünden bir yandanda soguyorum.Büyük ihtimalle 2003-2005 model clio aslında iyi bir seçenek olabilir.

EDİT:Malesef corsa b ve fiesta mk4 açıkcası görünüş açısından pek içime sinmiyor ^^

Hocam birde rxt modeli megane motorlu ve o kasayı inanılmaz derecede rahat çekiyor fakat bende şuan 99 Tipo var ve 99 model aracı satıp tekrar 99-2000 model bir araç almak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum.Opel corsa 1.3 CDTI'lara da bakıyoruz onlarında modeline göre fiyatları iyi fakat sırf şu dizel motorun gürültülü çalışması yüzünden bir yandanda soguyorum.Büyük ihtimalle 2003-2005 model clio aslında iyi bir seçenek olabilir.

EDİT:Malesef corsa b ve fiesta mk4 açıkcası görünüş açısından pek içime sinmiyor ^^
Görünüş mesele oluyorsa ona karşı ikna çabaları gereksiz olur :) Sinmiyorsa sinmiyordur =). Corsa 1.3cdti sesinden de korkmayın. Soğukken her dizel sesli çalışır. Eğer sıcakken de kulağınızı tırmalarsa ek ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Motor sesini azaltmanın böyle çareleri var. İç mekan olarak açık ara Renault'dan iyidir. Ama o modeldeki yüksek donanımlı Clio hb'ler de hem performans, hem de ucuz yedek parça olarak mutlu eder. Karar sizin. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...