KAPALI Corsa OPC

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RYAN7R
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
4,160
29
Marka
Yok
Herkese selam,
Son durağım olan Golf'ten memnunum fakat bazı ihtiyaçlarımı karşılamaması canımı sıkıyor, bmw ye yaptırdığım yazılım ile 200+ hp lerin tadını almak hoşuma gitti fakat sağlıklı bir şekilde bu güçlere ulaşamadığımı anlamak beni stock güçlü bir araba arayışına yönlendirdi, ilanda bulduğum araba bu, tabi bunun için golf ü hemen okutup alabilmem gerekiyor:

ACİLİYETTEN - KELEPİR , CORSA OPC +192hp
İlan No: 477890858
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...n-kelepir-corsa-opc-plus192hp-477890858/detay

Golf'ü 51 e okutup bunu 54 e alsam fena olmaz diyorum, sizler ne dersiniz? Corsa OPC adamı üzmez diyenler kimler?

Bu araba özelinde hiç güvenilmez olmadığını söyleyebilirim. Direksiyon km'sinden beklenmeyecek şekilde inceden hoşaf olmuş. Yedek anahtarı bile yok. Ne yaptınız nasıl aldınız bu arabayı? Sicili ne kadar doğru? Ciddi kafa karıştıran bir araç. :/

Corsa D kasalar genel olarak iyidir hoştur. OPC olması büyük eğlence faktörüdür. Yalnız burada senin için kocaman bir AMA var. Bildiğim kadarıyla elin C sınıfı araçlara alışık. Cee'd, Lancer, BMW 1, Golf benim bildiklerim. Bu kadar zaman C sınıfı kullandıktan sonra birden bire B sınıfı hothatch'e geçersen hoplayıp zıplamaları, bozuk yolda tolerans düşüklüğü filan ciddi sıkıntı yaşatabilir. İster istemez patlamaya meyilli olursun. Onu da göz önünde bulunmanı öneririm. Pist için çok çok güzel ama trafikte bu nedenle alışana kadar gerginlik yaratabilir.

Ha, bir de rahat duramayıp en ufak bir stage mtage chip vs. diye bir müdahalen olursa, bobin ve buji arızalarını aynı gün eve dönemeden yolda yaşama ihtimalin var. Opel motorlarının bu bölümü genel olarak hassastır ve buradaki sıkıntıların araçtaki tüm elektroniğe etkisi olabilir. Opel'in öyle sürpriz potansiyellerini de unutmamakta fayda var.

Son düzenleme:
Vallahi artık seçim yapmakta gerçekten zorlanıyorum, ablamın ibizası var 1.2 tsi dsg, o arabayı seviyorum ama yetersiz güç ve dsg olması beni üzüyor, ayrıca sportif hiç bir tarafı yok. Bu corsa da bi durumlar var gibi cidden, benimde içim sinmedi, tam kapora alıp bi daha geri vermeyen tip var. Hiç bir arabadan memnun kalamıyorum, tam olarak neye ihtiyacım var onu da bilmiyorum, bazı şeyleri elde edip sıkılıyorum, psikolojik sorunlarımı çözmem lazım galiba en başta :D bana ferrari verin gene 2 gün sonra değişirim, arkasından bi dünya küfrederim :D (kia ya çok fazla gereksiz küfrettim, bilen bilir)

Golf'ü niye satmak istediğini bilemiyorum özgür. Neyi eksik buldun, nesi seni soğuttu pek fikrim yok açıkçası. İbiza fr önerecektim ama dsg olmasından memnun değilsin gördüğüm kadarıyla. Her ne kadar bunu alacaksam golf'ü niye satayım diyebilirsin ama yine de bir öneri olarak bu araçtan düşünmez misin ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-plus-ekstra-spor-suspansiyon-469826427/detay

Bir otomobilden beklentilerim:

İyi yol tutması
Sürüş keyfi
Min 150 hp, tercihen yaklaşık 200 hp
Benzinli olması
Stock halde sorun çıkarmaması
Karoser fark etmez, hafifliğinden dolayı b segmenti tercihim
Dolu araba beklentim yok, sadece cruise control olsun yeter
En önemlisi, aldıktan sonra para yememesi

Şu mito, golf ü almadan önce ilanda olsaydı bodozlama atlardım:
Mito 1.4 TB 155 Distinctive
İlan No: 478110132
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...o-mito-1.4-tb-155-distinctive-478110132/detay

Golf'ü niye satmak istediğini bilemiyorum özgür. Neyi eksik buldun, nesi seni soğuttu pek fikrim yok açıkçası. İbiza fr önerecektim ama dsg olmasından memnun değilsin gördüğüm kadarıyla. Her ne kadar bunu alacaksam golf'ü niye satayım diyebilirsin ama yine de bir öneri olarak bu araçtan düşünmez misin ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-plus-ekstra-spor-suspansiyon-469826427/detay

Valla bu focus güzel de bilemedim, golf te eksik buldukları , biraz donanım, esp, güç.

Valla bu focus güzel de bilemedim, golf te eksik buldukları , biraz donanım, esp, güç.
Stock halde sorun çıkarmaması
Hafiflikten dolayı b segment
Aldıktan sonra para yememesi

Bu saydığın kriterler için focus hakkında bir şey diyemem. Çünkü çok sağlam diye japon alırsın sorun çıkarabilir. Bu işleri sen daha iyi bilirsin ki 2.el de bu risk hep vardır. Onların haricinde diğer beklentilerini karşıladığı gibi olmasa olur dediğin donanım bile ağzına kadar dolu. Belki biraz düşünüp etraftan araştırmak istersin. Eğlenceli sürüş istiyorsan memnun eder.

Vallahi artık seçim yapmakta gerçekten zorlanıyorum, ablamın ibizası var 1.2 tsi dsg, o arabayı seviyorum ama yetersiz güç ve dsg olması beni üzüyor, ayrıca sportif hiç bir tarafı yok. Bu corsa da bi durumlar var gibi cidden, benimde içim sinmedi, tam kapora alıp bi daha geri vermeyen tip var. Hiç bir arabadan memnun kalamıyorum, tam olarak neye ihtiyacım var onu da bilmiyorum, bazı şeyleri elde edip sıkılıyorum, psikolojik sorunlarımı çözmem lazım galiba en başta :D bana ferrari verin gene 2 gün sonra değişirim, arkasından bi dünya küfrederim :D (kia ya çok fazla gereksiz küfrettim, bilen bilir)

Senin bence yapman gereken 2 araba alman. Bir tane günlük hayatta kullanacağın ucuz küçük bir araba. Bir tane de sürekli uğraşacağın bir araban olmalı 55-60k ya bunu yapmak baya zor tabii eğer açılabilirsen olur anca

Senin bence yapman gereken 2 araba alman. Bir tane günlük hayatta kullanacağın ucuz küçük bir araba. Bir tane de sürekli uğraşacağın bir araban olmalı 55-60k ya bunu yapmak baya zor tabii eğer açılabilirsen olur anca

İleri ki zamanlarda yapmayı düşündüğüm şey, 1 tane hafta sonu, 1 tane gündelik araba almak. Şu an için imkansız, zaten normal bir şey imkansız olması :D

Bu tarz piyasasının altında satılan arabalarda ekstra temkinli olmak gerekiyor. Hele de spor bir araçsa. Corsa OPC güzel ama dikkatle bakmak ve ekspertiz sonucunu dikkate almakta fayda var.

Geçenlerde Tech Turkey'de motor kran bir OPC Corsa vardı. Yani OPC'ye de çok sağlam gözüyle bakmamak lazım.

ama kesin keyifli arabadır.

Ya istanbuldaki yetkili suzuki bayisi, 2015 model swift sport satıyor, hatasız 22 binde, bi zehri kaptım gibi ama...

Bizim mustafa vardı swift sportlu, pert etti arabasını, o bi ara ilgilendi alamadı bu arabayı, şimdi bana diyor kanka sen al diye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...