KAPALI CRV mi Xtrail mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gencfotografcl

Asfalt Kurutucu
37
Arkadaşlar merhaba geçen gün arkadaşımın 2008 model crvsine bindim hasta oldum beni tanıyan bilir ben burada ne 156 lar danıştım ne 159 lar baktım en son da megane lara kafayı taktım ama ne yalan söyliyim sattığım kangoo'un genişliğini ferahlığını hala daha arıyorum sahibinden de spor yaptım durdum günlerce
Xtrail de gözüme hoş geldi 2004 2006 modelleri arası keza crv'ler de aynı ama bunlar benzinli ve otomatik ben şuan da annemin clio 3'ünü kullanıyorum ah o bva şanzıman yok mu yakıtta çok çektiriyor bunun gibi bir derdi var mı bu araçların 6-7 sene rahat rahat kullanabilirmiyim bilenleriniz vardır bu eski araçları almak değil yürütmek marifettir der sanayi ustaları yakıt tüketimlerini de keza merak etmekteyim dizelleri olmaması beni endişelendiriyor dizel araba fetişim var istediğim torku tatminkar seviyede verebilir mi bu araçlar. örnek bulduğum araçlar da şunlar
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...006-honda-cr-v-2.0i-executive-394947101/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas....0-otm-pluslpg-188.000-km-bej-422558929/detay

Benim pek bir fikrim yok ancak And abiye bir keresinde kullandığınız en kötü araba nedir diye sordular oda Crv demişti. Sağlam olmaya Japon kalitesi sonuçta uzun ömürlü olur ancak ne kadar tercih edilesi kişiseldir. Yüksek km yapmış özellikle de LPG li araçları alırken dikkat edin.

Benim pek bir fikrim yok ancak And abiye bir keresinde kullandığınız en kötü araba nedir diye sordular oda Crv demişti. Sağlam olmaya Japon kalitesi sonuçta uzun ömürlü olur ancak ne kadar tercih edilesi kişiseldir. Yüksek km yapmış özellikle de LPG li araçları alırken dikkat edin.
Sürüş dinamikleri felan hiç umurumda değil şahsen pek hız da yapmıyorum artık aradığım şey ferahlık sadece ah bide dizel olaydı bunlar iyiydi

And abi en kötü araba crv derken en güncel kasanın makyajsız olanından bahsediyordu. Bu kasa crv ler konfor olsun sorunsuzluk olsun çok başarılı araçlardır. X-trail'da fena değil fakat ben olsam Crv tercih ederdim. İkinci El olarakta Crv daha canlı.

İlk önce 4 çekere ne kadar ihtiyacınız var bu önemli. Aynı fiyatlara 2.0 dizel otomatik arabalar bulabilirsiniz hem yakıt hem genişlik hem de tork olarak daha çok tatmin edecektir.

Kim ne dedi bilmiyorum, aracı alıp kullanacak olan sizsiniz. Sorun vs. tecrübeler tabii ki dikkate alınır ama kişisel yorumlara takılı kalmayın. Bir çok kişinin beğenmediği araçlar benim hoşuma gidiyor, bir çok kişinin beğendiği ise hoşuma gitmiyor. Al-sat niyetinde değilseniz çoğunluğu dinlemenize gerek yok.

İlk önce 4 çekere ne kadar ihtiyacınız var bu önemli. Aynı fiyatlara 2.0 dizel otomatik arabalar bulabilirsiniz hem yakıt hem genişlik hem de tork olarak daha çok tatmin edecektir.
4 çeker aslında fuzuli biraz benim için fakat ben istanbulun yüksek bölgesinde kartal/yakacık da oturuyorum bilen bilir burayı kışın kar yağdığında yol çıkılmaz hale geliyor 5 dk lık yol oluyor e5 den 40 dk biraz da bunun için 4x4 olsun istiyorum benim öyle 70 bin tl üzeri bir arabaya para yığma lüksüm yok şuan freelander lara baktım onlar da gözüme çok küçük geliyor bu arabalara göre ama bulursam onlara da bakacağım bir ara

Kim ne dedi bilmiyorum, aracı alıp kullanacak olan sizsiniz. Sorun vs. tecrübeler tabii ki dikkate alınır ama kişisel yorumlara takılı kalmayın. Bir çok kişinin beğenmediği araçlar benim hoşuma gidiyor, bir çok kişinin beğendiği ise hoşuma gitmiyor. Al-sat niyetinde değilseniz çoğunluğu dinlemenize gerek yok.
Beni korkutan aslında sürekli baş ağrısı yapacak motor arızaları vs'ler onları merak ediyorum

4 çeker aslında fuzuli biraz benim için fakat ben istanbulun yüksek bölgesinde kartal/yakacık da oturuyorum bilen bilir burayı kışın kar yağdığında yol çıkılmaz hale geliyor 5 dk lık yol oluyor e5 den 40 dk biraz da bunun için 4x4 olsun istiyorum benim öyle 70 bin tl üzeri bir arabaya para yığma lüksüm yok şuan freelander lara baktım onlar da gözüme çok küçük geliyor bu arabalara göre ama bulursam onlara da bakacağım bir ara

Yokuşun nasıl olduğunu bilmiyorum ama 4 çeker bir arabayı yürütmek normal bir arabaya göre biraz daha masraflı olabilir. Özellikle dediğiniz fiyatlara 4 çeker c suv bulmanız gerçekten zor. Aklıma chevrolet captiva geliyor tabii onunda ülkeden ayrılmış olması parça ve 2. elde kötü etkileyebilir. Yerinizde olsam 1-2 ay işe yarayacak 4 çeker için suv alacağıma başka sınıfta araba bakardım :)

Rav4 nasıl olur ? Genel olarak crv gibi bir japon karakterine sahip . Crv den biraz daha küçüktür .
Bu arada butcenize uygun kuga bulabilirmisiniz bilmem ama testindede izlediğimiz gibi akıllı 4ceker sistemi güzel çalışıyordu .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CRV guzel tercih bence...Cok konforlu, motoru sorunsuz, genelde aile arabasi tercih ettikleri icin az kilometrede temiz bulabilirsiniz. Ic hacmi baskalardan daha buyuk o kesin...motoru LPG uyumlu diye biliyorum, yakiti fazla olursa bir alternatif olarak dusunebilirsiniz...eski 2.0 motorlar az yakmaz cunku...

Arkadaşlar merhaba geçen gün arkadaşımın 2008 model crvsine bindim hasta oldum beni tanıyan bilir ben burada ne 156 lar danıştım ne 159 lar baktım en son da megane lara kafayı taktım ama ne yalan söyliyim sattığım kangoo'un genişliğini ferahlığını hala daha arıyorum sahibinden de spor yaptım durdum günlerce
Xtrail de gözüme hoş geldi 2004 2006 modelleri arası keza crv'ler de aynı ama bunlar benzinli ve otomatik ben şuan da annemin clio 3'ünü kullanıyorum ah o bva şanzıman yok mu yakıtta çok çektiriyor bunun gibi bir derdi var mı bu araçların 6-7 sene rahat rahat kullanabilirmiyim bilenleriniz vardır bu eski araçları almak değil yürütmek marifettir der sanayi ustaları yakıt tüketimlerini de keza merak etmekteyim dizelleri olmaması beni endişelendiriyor dizel araba fetişim var istediğim torku tatminkar seviyede verebilir mi bu araçlar. örnek bulduğum araçlar da şunlar
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...006-honda-cr-v-2.0i-executive-394947101/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas....0-otm-pluslpg-188.000-km-bej-422558929/detay
İşyerinden bir tanıdığımda ilandaki gibi 2.0 lpg li x-trail vardı. Arabadan da fazla anlamazdı, her ay tamirci mesaisi olurdu. Bir kez hararetten devirdaim pompasıyla hortumları iptal etmişti. Ben canlı tek örnek gördüm ve izlenimlerim çok olumsuzdu, o yüzden lpg tavsiye edemeyeceğim. Benzin ile tabii ki bu tarz araçlar çok yakar.
Yeni nesil önden çekişli araçların kış lastiği ile Yakacık yokuşlarında kalacağını hiç sanmıyorum. O yüzden medeni ve geniş başka sınıf seçenekleri de düşünebilirsiniz. Örnek olarak c sınıfı dinamikliğine sahip bir mpv olan c-max ya da aynı sınıfta çok daha geniş seçenek olan scenic'i düşünebilirsiniz. Bir seçeneğiniz de yeni nesil binek konforuna sahip ticariler olabilir. Courier buradaki en ekonomik çözüm. Daha yğlsek bütçe ile önerebileceğim seçenek de yeni tourneo connect'tir. C sınıfında genişlik düşünürseniz de direk octavia combi'ye bakabilirsiniz :) Bu modellerin otopark.com testlerinden bazı izlenimler edinebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...