Deri Bakım Kremi Önerir misiniz ?

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
477
Marka
BMW
Selamlar, bazılarınızın da bildiği gibi hakiki deri (sunni olmayan) koltukları olan aracım var. Benden önceki sahibi maalesef düzgün ürünlerle temizletmek yerine boyatmayı tercih etmiş ve kalitesiz boya ya da işçilik sonrası deride boya atmaları ya da renk değişimleri meydana gelmişti. Bende ne kadar doğru ürünlerle temizletsem de o boya tamamen kalkarak alttan astar rengi gözükmeye başlamıştı. Mecbur kalarak tekrar boyattırdım. Boya rengi, işçiliği ve şuan ki görünüşü gayet güzel, ancak bu halini korumakta istiyorum. Tekrar temizlik ürünü kullanmak kötü sonuçlar doğurabilir diye düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir f/p deri bakım kremi var mıdır? Ya da krem dışında başka bir şey önerir misiniz?

Bunlar uygulama önceki hali.
IMG_0415.PNGIMG_0416.PNG

Bunlar da temizlik sonrası hali.
4a7201e9-1803-4302-be66-2066c2bea9d1.JPGb9f1a7ea-b52c-44b9-893a-40cb9a6d6834.JPG

Bunlar da şimdiki boya sonrası halleri.
60578_4b40bee4f1ded8c3900a06828b2ee3c7.jpeg60580_925d7a1b3ca7b21480da136dcfbfb128.jpeg

Volvo V40CC aracımda bu ürünleri kullanıyordum:
İlk önce korumaya almanız lazım. Şu an yüzey temizdir.
Bu ürünler koruma için kullanılıyorlar. Birisi 1 litre, diğeri 150ML. 1 litre almak bence daha avantajlı ama sizin bütçenizi bilemem.
3 ayda bir kere veya aracı kullanma sıklığınız daha azsa 6 ayda bir kere kolayca bir bez yardımı ile koltuklara uygulayın. Kurumasını bekleyin.

Koruma ürünlerini kullandıktan bir süre sonra koltuklar haliyle kirlenecek.
Temizleme için de bu ürünü öneririm:
Uygulama için bu fırçayı kullanmanız lazım.
Bu ürünler köpük bazlı değil. Köpürterek fırçanın/bezin üzerine sürmeniz lazım.

Boyanız daha taze olduğu için korumaya almak en mantıklısı olacak. Temizlik yapmanıza gerek yok ama tekrar koruma ürününü kullanacağınız zaman önce temizlik yapmanız şart, unutmayın. Ayrıca aracı güneş ışıklarından korumaya özen gösterin. Deri koltuğun yıpranmasına maalesef nemsiz ortam ve güneş ışıkları sebep oluyor.

Son düzenleme:
Tavsiyeler için teşekkür ederim. Aracım kapalı garajda duruyor sürekli sadece hafta sonları bir kaç saatliğine dışarıda park halinde oluyor, güneş ışınlarından korkmaya gerek yok. Bu kremlerden birini deneyeceğim ancak ne kullanırsam kullanayım bir yerde denemem ve gözlemlemem gerekiyor anladığım kadarıyla. Yeni boyandığı için hem mat kalmasını devam ettirecek hem de yumuşatacak bu ürünü kullanmayı düşünüyorum.