KAPALI E90 320i vs w204 c180

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sinasi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
w204’un ilk neslinde eski tip 5 ileri tork konvertorlu sanziman var. Yakit tuketimi makyajli kasasina gore oldukca yuksek, bir de Amg paket olmayanlarini ben cirkin buluyorum. Bmw’ye gelirsek 2 litre motor E90 icin ideal, cunku 1.6’lar o kasaya yetmiyor ve asiri bir yakit sarfiyati oluyor.
Makyajsiz E90’i makyajsiz w204’e tercih ederim. Makyajli w204’u ise makyajli E90’a tercih ederim

177 ng lik dizel unite bu paralarda var mi bilmiyorum ama tek sorunu zincir problemli gerisi sorunsuz E90 tercih ederdim. Bmw'de en buyuk problem temizini bulmak o konuda mercedes daha iyi temizi orjinali ellenmemisi daha kolay bulunuyor. Iki arabanin da birbirinden eksigi yok denilebilir

177 ng lik dizel unite bu paralarda var mi bilmiyorum ama tek sorunu zincir problemli gerisi sorunsuz E90 tercih ederdim. Bmw'de en buyuk problem temizini bulmak o konuda mercedes daha iyi temizi orjinali ellenmemisi daha kolay bulunuyor. Iki arabanin da birbirinden eksigi yok denilebilir

Iki otomobil de dizel olacaksa Bmw bu konuda daha onde. Mercedesin dizel uniteleri saglam ancak cok eski ve Bmw kadar verimli calismiyor (performans/tuketim)
Tek sorun Bmw’de temiz ve oynanmamis araba bulmak gercekten guc

Son düzenleme:
Iki otomobil de dizel olacaksa Bmw bu konuda daha onde. Mercedesin dizel uniteleri saglam ancak cok eski ve Bmw kadar verimli calismiyor (performans/tuketim)
Tek sorun Bmw’de temiz ve oynanmamis araba bulmak gercekten guc
Katılıyorum ama dizellerinde olan zincir sıkıntısı için yüksek meblağlar talep ediliyor. Ben olsam C Serisi alirim ama temizi pek yok.

Valla bizim zincirden de ses geliyor ama değiştirmedik nerdeyse 30k km oldu arabayı alalı aldığımızdan beri geliyor. Bazı kişiler 1 kere değiştirince bir daha değişime gerek kalmıyor diyordu siz de değişmiş olanını alırsanız o masrafdan kaçınmış olursunuz.
Adam 320i demiş yaw

Son düzenleme:
w204’un ilk neslinde eski tip 5 ileri tork konvertorlu sanziman var. Yakit tuketimi makyajli kasasina gore oldukca yuksek, bir de Amg paket olmayanlarini ben cirkin buluyorum. Bmw’ye gelirsek 2 litre motor E90 icin ideal, cunku 1.6’lar o kasaya yetmiyor ve asiri bir yakit sarfiyati oluyor.
Makyajsiz E90’i makyajsiz w204’e tercih ederim. Makyajli w204’u ise makyajli E90’a tercih ederim
Arkadaş her şeyi çok güzel bir şekilde yazmış zaten, sadece w204'lerin kompressor'lü olmasından ötürü LPG takıldığında yakıtının sizi üzmeyeceğini bilmenizi isterim. Bir de, piyasada gezen w204'leri E90'lardan çok daha diri ve yıpranmamış görüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...