AÇIK Egea 1.3 Multijet Yeni Harita Düzenlemesi Hakkında Yardım

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Profesör
155
Marka
Opel
Merhaba.
Daha önce açtığım konulardan aşina olanlar olacaklardır.
2021 Model 1.3 Dizel Egea aracımın partikül filtresini sürekli dolduğu için iptal etmiştim. Araçta sorun olduğu için dolduğunu bilmiyordum ve son zamanlarda araçta silkeleme ve titreme sorunu başladı. Servise götürdüğüm zaman enjektörlerde sorun olduğunu öğrendim ve bir sonraki gün enjektör arızalandı, yolda kaldım. Aracımın kendi enjektörlerini revize ettirdim. Enjektörcü arkadaş egzozcunun attığı yazılımın sorunlu olduğu gerekçesiyle beyinci tanıdığına yeni bir yazılım yazdırmış. (Ben hazır paket düzenlendiğini düşünüyorum.)
Şu an aracı aldım. Araçta kara duman, mavi duman, titreme, rölanti bozukluğu veya yüksek motor sesi yok, gayet memnunum. Tek sorunum yakıt tüketimim çok arttı ve start stop sistemi devreye girmiyor.
Yeni yazılım düzenlemesi yapacak sağlam bir usta arıyorum, desteklerinizi rica ederim.
İstanbul'da ikamet ediyorum.

Yetkili servis katalizörü boşaltılmış araca hizmet vermiyor. Sadece yeniden katalizör alınırsa aracın kendi yazılımını tekrardan kuruyor. Serviste yeni bir katalizörün maliyeti ortalama 60.000₺.