En kaliteli Otogaz LPG hangisi

En kaliteli Otogaz (LPG) Hangi firmanın

• Shell Autogaz

Kullanılan: 19 48.7%
  • Petrol Ofisi Pogaz

Kullanılan: 1 2.6%
  • Aytemiz Otogaz

• Opet Aygaz

Kullanılan: 18 46.2%
  • Total Eurogaz

• İpragaz Otogaz

• Milangaz

Kullanılan: 3 7.7%
  • Bp Autogas

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

• Kullanılan toplam oy
    39
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Soru açık arkadaşlar,
Türkiyedeki en iyi Otogaz hangisi. Lütfen tecrubelerinize dayanarak işaretlerseniz sevinirim.. 2 tane seçim yapabilirsiniz.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
%90 oranla Shell'den alırım. Çok nadir total'den almışlığım da var. Sadece bir kaç kez de petrol ofisinden almışlığım var.
Shell, Total'e göre biraz daha çok km gidiyor diyesim var ama matematiksel kanıtım yok.
Shell en iyisi mi bilmem ama, 58.000 km oldu, en ufak sıkıntı yaşamadım.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Çok fazla lpg'li aracımız oldu. Şu an ki aracımı da -vectra- yaklaşık 5000km'dir lpg'li kullanıyorum. Benim kanaatimce Shell ve Opet gaz konusunda en iyi 2 markadır. Babam ise sürekli Opet ve BP kullanıyor. Ben BP'yi beğenmedim, fazla titreme yapıyordu sanki. Tek tek diğer markaları da yazmayacağım. Kısaca Shell ve Opet dışında gaz almamaya özen gösteririm.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Aytemizde aldığım 21 litre gaz ile 285 km yol yaptim. Tuketim 7.56 cikti.
Shell deniyorum. Bakalim kac litre ile kac km yapacak..

murat3583

Asfalt Kurutucu
25 Eki 2016
7
2
595
Sn stan 60bin km Lpg kullandığınız aracınızın markası modeli ve taktirdiginiz Lpg sistemi markası nedir?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sn stan 60bin km Lpg kullandığınız aracınızın markası modeli ve taktirdiginiz Lpg sistemi markası nedir?
Araç FD6 civic ve zavoli sıralı akıllı sistem ile kullanıyorum. Kesin buralarda benim videoları falan görmüşsündür ama yine tanıtım videosunu şuraya bırakayım...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Katkılı Lpg denilen mevzuyu bilen arkadaşlar açıklayabilirler mi acaba ? Geçtiğimiz günlerde başka bir konuda da sordum ama bilen yoktu sanırım. Katkılı lpgnin bazı motorlara zarar verdiğine dair forumlarda vs çok fazla yorum var ama herkes farklı markayı şunu almayın bunu almayın diye öneriyor. Her firma kendi bileşenlerine göre katkı maddesi ekliyor, hangi tip motorlara ne tür katkılı lpgler zarar verir acaba ?

Teşekkürler...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben de kendi arabamda, son 10 depo katkılı yakıt kullandım. Son koydurduğum full depoda aracım tekleme yapınca artık servisle arkadaş oldum. Yani demem oki. kendi yaşadığım tecrube neticesinde, Opet aygaz bir daha almam. Depomda full Opet gazı vardı, motor tekliyordu. Artık sadece shell, aytemiz.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Shell den aldığım yakıtın menzilini ölçütüm. Klasik istanbul şehir içi yakıt tüketimim, 8,1 çıktı. Araba 2,45 den litresi 20 litre gaz alınca, yaptığım 247 km yol için kmde 0,1985 kuruş bir harcama çıkıyor. Bu da demek oluyorki, Aytemiz hem ucuz hemde daha uzun gidiyormuş gibi gösteriyor.
21,64 litre Aytemiz gazı ile 285 km yol gidebiliyorum. Gazı litresi 2,32 liradan veriyorlar. kmde 0,1761 liraya çıkıyor.
Aralarında 2 kuruşun hesabını yapmıyacağım ama, sonucta bir test yaptım. incelemenin sonucu bu çıktı. Veri veridir, paylaşmaya değer.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Shell den aldığım yakıtın menzilini ölçütüm. Klasik istanbul şehir içi yakıt tüketimim, 8,1 çıktı. Araba 2,45 den litresi 20 litre gaz alınca, yaptığım 247 km yol için kmde 0,1985 kuruş bir harcama çıkıyor. Bu da demek oluyorki, Aytemiz hem ucuz hemde daha uzun gidiyormuş gibi gösteriyor.
21,64 litre Aytemiz gazı ile 285 km yol gidebiliyorum. Gazı litresi 2,32 liradan veriyorlar. kmde 0,1761 liraya çıkıyor.
Aralarında 2 kuruşun hesabını yapmıyacağım ama, sonucta bir test yaptım. incelemenin sonucu bu çıktı. Veri veridir, paylaşmaya değer.
Benim seninki kadar net ölçümlerim yok ama sanki shell bana da litre olarak biraz fazla yakıyor gibime geliyor. Petrol Ofisi ve Total'den alınca 10lt ortalama hemen hemen yakalıyorum ama shell ile genellikle 10,5lt'nin altına inmiyor.
Belki shell'den alınca psikolojik olarak kafam rahat olup çekinmeden gaza basıyor da olabilirim. Çünkü başka marka alınca yakıtın kalitesine güvenmediğimden basmaya korkuyorum.

bu da benim tespitim olsun;)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim seninki kadar net ölçümlerim yok ama sanki shell bana da litre olarak biraz fazla yakıyor gibime geliyor. Petrol Ofisi ve Total'den alınca 10lt ortalama hemen hemen yakalıyorum ama shell ile genellikle 10,5lt'nin altına inmiyor.
Belki shell'den alınca psikolojik olarak kafam rahat olup çekinmeden gaza basıyor da olabilirim. Çünkü başka marka alınca yakıtın kalitesine güvenmediğimden basmaya korkuyorum.

bu da benim tespitim olsun;)

İnanırmısın, shell koyunca motorun sesi bile değişiyor. Aynı his bendede var. Servis şefim Bp koy diyor. Oda çok iyi imiş. Ama henuz kendisi ile bir iletişimim olmadı. Ayrıca Total burdaki en ucuz gaz. Totalden ucuz diye almıyorum. 2,30 fiyat etiketi koyduğu oldu.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu gün Class Oil adlı bir istasyondan 2,22 kuruştan gaz almayı planlıyorum. Milan Gaz'dan LPg alıyorlarmış. Bakalım alıp test edecem. Azmı çokmu gider görecez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım