KAPALI Eski süpersporlar: Honda NSX'mi ferrari F355'mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Siz bu iki araçtan hangisini beğeniyorsunuz?
Honda nsx;
3.0 lt 274 hp v6 vtec
ferrari f355;
3.5 lt 380hp v8

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,249
45,848
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İkisi de efsane modeller fakat kendini süper spor otomobiller yapmaya adamış bir marka olan ferrari'nin yeri ve tecrübesi tartışılmaz. Ferrari diyorum. Daha doğrusu Ferrari F50 diyorum efsane bir modeldir.

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Yani ferrari, lamborghini mclaren tarzı bir araç değil...
Her zaman, toyota supra, nissan z32, nissan r32, nissan r33, mitsubishi gto (3000gt), mazda rx-7 vs. tarzı araçlar ile rakip olup mukayese edilmiştir...
Spor araç olarak geçer fakat süper spor araç olarak anılacak kapasitede bir araç değildir...
Yukarıda saydığım araçların bir çoğu NSX'den daha dengeli, daha güçlü, daha hızlı ve kabiliyetli araçlardır...
Zamanında 280HP hafife alınmaya çoktan başlamıştı, Japon akrabaları 4 çeker çift turbo makineleri NSX'den çok önce üretmeye başladılar çünkü...

Bu da benim efsanem :D NSX'i de döver :D

255.jpg

259.jpg

254.jpg

253.jpg

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Arkadaşlar , farkında mısınız bilmiyorum ama biri Ferrari . Ve de eski Ferrari , yani petrolhead insanların kullanmak istedikleri arabaların başında gelir . Özellikle f355 . Nsx çok güzel araba , o da petrolheadler için zirve arabalardan biri ama Ferrari çok başka bir dünya . Sürüşü , hızı , sesi , tarzı , her şeyi ile Ferrari bambaşka bir dünya. Ferrari bir kültürdür . @MirkanZJ nin dediği gibi , onun saydığı arabalar ile mukayese edilir ama f355 ile mukayese edilemez . 208 gti ile lancer evo 10 karşılaştırması gibi olmuş biraz sizinki :D

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Yani ferrari, lamborghini mclaren tarzı bir araç değil...
Her zaman, toyota supra, nissan z32, nissan r32, nissan r33, mitsubishi gto (3000gt), mazda rx-7 vs. tarzı araçlar ile rakip olup mukayese edilmiştir...
Spor araç olarak geçer fakat süper spor araç olarak anılacak kapasitede bir araç değildir...
Yukarıda saydığım araçların bir çoğu NSX'den daha dengeli, daha güçlü, daha hızlı ve kabiliyetli araçlardır...
Zamanında 280HP hafife alınmaya çoktan başlamıştı, Japon akrabaları 4 çeker çift turbo makineleri NSX'den çok önce üretmeye başladılar çünkü...

Bu da benim efsanem :D NSX'i de döver :D

255.jpg

259.jpg

254.jpg

253.jpg
Hocam şöyle söyliyim, birincisi saydığınız arabaların nsx den dengeli olduğunu tartışırım.ikincisi daha güçlü diyorsunuz ancak ozamanki japon kurallarına göre zaten en fazla 280 hp güç ile piyasaya sunulabiliyordu.bu arada ferrariyle kıyaslanamaz denmiş ancak type-r versiyonu nürburgringde neredeyse f360 challange stradale la aynı dönmüştür bu araç.üstelik aradaki kocaman beygir farkına rağmen.geçtiği araçlar:bmw m2,porshe 911 carrera s,audi r8 v8. hele gtr r33 ve supra gibi ağır rakiplerden çok daha iyi bir süre verebilir.üçünüsü o araçlar turbodur o şekilde 280 hp güç alınıyor,nsx atmosferiktir.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,482
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hafta sonu arabası olarak bi nsx im olsa, günlük kullanmaya hayat boyunca şuan ki arabam olan fd6yı kullanmaya razı olurum.
Ferrari dediğin zengin işidir, nsx ise nadirdir, özeldir.

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Hocam şöyle söyliyim, birincisi saydığınız arabaların nsx den dengeli olduğunu tartışırım.
Tartışamazsın, ortadan motorlu olması çok büyük avantaj olsada dengeli olduğu anlamına gelmiyor, saydığım araçların içinde çok iyi süspansiyon sistemine sahip araçlar var... Toyota mr2'nin turbolu versiyonu da 250hp üstü ve NSX'den başarılı...

ikincisi daha güçlü diyorsunuz ancak ozamanki japon kurallarına göre zaten en fazla 280 hp güç ile piyasaya sunulabiliyordu.
Hayır çok daha güçlü Japon araçları mevcut o zamanlarda ve daha öncesinde.

bu arada ferrariyle kıyaslanamaz denmiş ancak type-r versiyonu nürburgringde neredeyse f360 challange stradale la aynı dönmüştür
106 gti, clio rs gibi araçlar da bir çok süper spor otomobillerden iyi tur zamanları yapmıştır, honda fan boyluğu yapmana gerek yok. Bu type-r'ın ferrariden daha üstün bir araç olduğunu göstermez... Ben de drag da ve arazide type-r ve NSX'i alırım :D

bu araç.üstelik aradaki kocaman beygir farkına rağmen.geçtiği araçlar:bmw m2,porshe 911 carrera s,audi r8 v8. hele gtr r33 ve supra gibi ağır rakiplerden çok daha iyi bir süre verebilir.
Veremeyedebilir... Garantisi yok, pilotaj ayrı bir şey, araç kabiliyeti ayrı bir şey... Altında nsx olsun And Mehmet ve Sinan seni beni şahin ile geçer :D :D :D

üçünüsü o araçlar turbodur o şekilde 280 hp güç alınıyor,nsx atmosferiktir.
Ben turbolu turbosuz veya silindir hacmine göre verdiği güçten bahsetmedim... O kıyaslamaya girersek, binlerce araç sayarım...

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
Hocam şöyle söyliyim, birincisi saydığınız arabaların nsx den dengeli olduğunu tartışırım.
Tartışamazsın, ortadan motorlu olması çok büyük avantaj olsada dengeli olduğu anlamına gelmiyor, saydığım araçların içinde çok iyi süspansiyon sistemine sahip araçlar var... Toyota mr2'nin turbolu versiyonu da 250hp üstü ve NSX'den başarılı...

ikincisi daha güçlü diyorsunuz ancak ozamanki japon kurallarına göre zaten en fazla 280 hp güç ile piyasaya sunulabiliyordu.
Hayır çok daha güçlü Japon araçları mevcut o zamanlarda ve daha öncesinde.

bu arada ferrariyle kıyaslanamaz denmiş ancak type-r versiyonu nürburgringde neredeyse f360 challange stradale la aynı dönmüştür
106 gti, clio rs gibi araçlar da bir çok süper spor otomobillerden iyi tur zamanları yapmıştır, honda fan boyluğu yapmana gerek yok. Bu type-r'ın ferrariden daha üstün bir araç olduğunu göstermez... Ben de drag da ve arazide type-r ve NSX'i alırım :D

bu araç.üstelik aradaki kocaman beygir farkına rağmen.geçtiği araçlar:bmw m2,porshe 911 carrera s,audi r8 v8. hele gtr r33 ve supra gibi ağır rakiplerden çok daha iyi bir süre verebilir.
Veremeyedebilir... Garantisi yok, pilotaj ayrı bir şey, araç kabiliyeti ayrı bir şey... Altında nsx olsun And Mehmet ve Sinan seni beni şahin ile geçer :D :D :D

üçünüsü o araçlar turbodur o şekilde 280 hp güç alınıyor,nsx atmosferiktir.
Ben turbolu turbosuz veya silindir hacmine göre verdiği güçten bahsetmedim... O kıyaslamaya girersek, binlerce araç sayarım...
hocam birincisi Saydığınız araçlar içinde daha iyi süspansiyon sistemi olan araçlar olabilir ancak ben NSX in dengesini açık ara rx7 den de r33 den de fazla beğeniyorum.sonuçta videolardan izlediğimiz kadarı ile konuşabiliyoruz ikimizde.ikincisi ben daha önce 280 hp üstü japon spor aracı görmedim.belirli bir tarihten sonra bu kural kalktı diye biliyorum ve supraların gtr lerin ve bisürü aracın 280 hp olmasını buna bağlıyorum.ayrıca duyduğum bir şey bu uydurmadım.üçüncüsü bağzı hot hatchlar daha iyi süreler yapıyor olabilir ancak daha iyi süre yapan hot hachlerin çıkış tarihlerine bakmanızı öneririm.bahsettiğimiz araç 1990 ile 2005 arasında üretilmiş bir araç.birde nsx in ferrariden üstün olduğu için değil sadece kıyaslanılabilir olduğunu göstermek için yazdım.yoksa dragda bir zahmet geçsin ferrari arada 100 hp fark var.ayrıca düzgünce tartışıyoruz burda hemen honda fanboyu deyip geçiyorsunuz.kendi aracımız bir polo ve bu paraya gayette bir honda alınırdı.dördüncüsü 911 le m2 yle süre yapan adamlarda sıradan adamlar değil elbette.hepsinin bir yarışçılık geçmişi var illaki.saygılar...

Son düzenleme:

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
hocam birincisi Saydığınız araçlar içinde daha iyi süspansiyon sistemi olan araçlar olabilir ancak ben NSX in dengesini açık ara rx7 den de r33 den de fazla beğeniyorum.sonuçta videolardan izlediğimiz kadarı ile konuşabiliyoruz ikimizde.
O halde konuşmaya birbirinden üstün görmeye/göstermeye gerek yok...

ikincisi ben daha önce 280 hp üstü japon spor aracı görmedim.belirli bir tarihten sonra bu kural kalktı diye biliyorum ve supraların gtr lerin ve bisürü aracın 280 hp olmasını buna bağlıyorum.ayrıca duyduğum bir şey bu uydurmadım.
300zx, supra ve 3000GT'yi araştır 90'lı yılların, 280hp ve üzeri çok araç bulacaksın...

üçüncüsü bağzı hot hatchlar daha iyi süreler yapıyor olabilir ancak daha iyi süre yapan hot hachlerin çıkış tarihlerine bakmanızı öneririm.bahsettiğimiz araç 1990 ile 2005 arasında üretilmiş bir araç.
Hothach'leri işin içine type-r ile karıştıran sensin... 1990-2005 arası efsane sayılabilecek hothachler var...

birde nsx in ferrariden üstün olduğu için değil sadece kıyaslanılabilir olduğunu göstermek için yazdım.yoksa dragda bir zahmet geçsin ferrari arada 100 hp fark var.
Şahin ile NSX'de kıyaslanabilir, tabi ki nsx üstün olacaktır... Biri de çıkar ''şahinin parçası daha ucuz, daha az yakıyor'' der, şahini üstün tutar...
Ben sadece geçme geçilmeden değil, sınıf, kalite ve performans kıyaslaması yaptım ve yan yana koyulamayacak 2 araç olduğuna kanaat getirdim...

ayrıca düzgünce tartışıyoruz burda hemen honda fanboyu deyip geçiyorsunuz.kendi aracımız bir polo ve bu paraya gayette bir honda alınırdı.
Düzgünce tartışamayacaksak forumda işimiz ne? Ben kalp kırıcı, rencide edici bir kelime kullandığımı sanmıyorum...
Alındıysan özür dilerim Atacan, kusuruma bakma...

dördüncüsü 911 le m2 yle süre yapan adamlarda sıradan adamlar değil elbette.hepsinin bir yarışçılık geçmişi var illaki.saygılar...
İşte diyorum ya, clio rsi bile zamanının hatta şimdi ki zamanın spor otomobillerinden bile iyi dereceler yaptı... Araçların birbirlerine üstünlük gösterebileceği farklı yollar ve koşullar vardır... Hiç biri diğerinden üstün değildir... type-r iyi zamanlama yaptı diye 911 turbodan iyi değildir... Veya bir başkasından...

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
hocam birincisi Saydığınız araçlar içinde daha iyi süspansiyon sistemi olan araçlar olabilir ancak ben NSX in dengesini açık ara rx7 den de r33 den de fazla beğeniyorum.sonuçta videolardan izlediğimiz kadarı ile konuşabiliyoruz ikimizde.
O halde konuşmaya birbirinden üstün görmeye/göstermeye gerek yok...

ikincisi ben daha önce 280 hp üstü japon spor aracı görmedim.belirli bir tarihten sonra bu kural kalktı diye biliyorum ve supraların gtr lerin ve bisürü aracın 280 hp olmasını buna bağlıyorum.ayrıca duyduğum bir şey bu uydurmadım.
300zx, supra ve 3000GT'yi araştır 90'lı yılların, 280hp ve üzeri çok araç bulacaksın...

üçüncüsü bağzı hot hatchlar daha iyi süreler yapıyor olabilir ancak daha iyi süre yapan hot hachlerin çıkış tarihlerine bakmanızı öneririm.bahsettiğimiz araç 1990 ile 2005 arasında üretilmiş bir araç.
Hothach'leri işin içine type-r ile karıştıran sensin... 1990-2005 arası efsane sayılabilecek hothachler var...

birde nsx in ferrariden üstün olduğu için değil sadece kıyaslanılabilir olduğunu göstermek için yazdım.yoksa dragda bir zahmet geçsin ferrari arada 100 hp fark var.
Şahin ile NSX'de kıyaslanabilir, tabi ki nsx üstün olacaktır... Biri de çıkar ''şahinin parçası daha ucuz, daha az yakıyor'' der, şahini üstün tutar...
Ben sadece geçme geçilmeden değil, sınıf, kalite ve performans kıyaslaması yaptım ve yan yana koyulamayacak 2 araç olduğuna kanaat getirdim...

ayrıca düzgünce tartışıyoruz burda hemen honda fanboyu deyip geçiyorsunuz.kendi aracımız bir polo ve bu paraya gayette bir honda alınırdı.
Düzgünce tartışamayacaksak forumda işimiz ne? Ben kalp kırıcı, rencide edici bir kelime kullandığımı sanmıyorum...
Alındıysan özür dilerim Atacan, kusuruma bakma...

dördüncüsü 911 le m2 yle süre yapan adamlarda sıradan adamlar değil elbette.hepsinin bir yarışçılık geçmişi var illaki.saygılar...
İşte diyorum ya, clio rsi bile zamanının hatta şimdi ki zamanın spor otomobillerinden bile iyi dereceler yaptı... Araçların birbirlerine üstünlük gösterebileceği farklı yollar ve koşullar vardır... Hiç biri diğerinden üstün değildir... type-r iyi zamanlama yaptı diye 911 turbodan iyi değildir... Veya bir başkasından...
Hocam gtr lar rx 7 ler daha iyi diyen ilk sizsiniz burada ben üstün göstermeye çalışmıyorumki.evet 90 larda 280 hp ve üstü araçlar varmış bu konuda haklısınız.bunuda otoseyirin bir videosundan duymuştum.ben nsx type r yazmıştım hocam yani hot hatch olan type r dan bahsetmemiştim:)hani normalde nsx-r denir ama type r yazınca hot hatch type r ı çağrıştırmış olabilir.bu arada kırılmadım abi büyüğümsün sonuçta:)

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hondaa koyar yolun sonundaa :D :D beyler tartışmaya ne gerek var ikisi de garajımızda olsa yalayacağımız arabalar. Sonuçta belli bi seviyeden sonra iş zevkler renklere giriyo hepsi deli gibi gidiyo viraj dönüyo beygirler havada uçuşuyor seç beğen al :D

Atacan kANTEMIR

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
63
31
970
bana göre nurburgring özellikle ferrari porsche gibi arkadan itişli çok güçlü markalar için tam bir karşılaştırma ortamı değil. dengesi daha kolay bozulabilecek aşırı güçlü arkadan itişli araç var altımızda ve nurburgring in de neredeyse her engebesi irili ufaklı tutuşu düşürüp spin atmaya çalıştıran bir tuzak gibi. öyle olunca bu tarz arabalar anormal zorlanıyor orada. önden çeker type r gibi arabalar daha avantajlı o yüzden. bu tarz araçlarda daha düzgün zeminli f1 pisti değerlendirme için uygun olur diye düşünüyorum. başlığa gelirsek ben ferrari diyorum. nsx güzel bir araba. ama ferrari her şeyiyle çok aşar onu bence.
Kesinlikle haklısınız hocam,kaza videoları izlerken bazen neden spin attığını çözemiyorum buyüzden çok teknik bir pist olduğunu düşünüyorum.hocam bide type r derken nsx type r demeye çalışmıştımda yanlış anlaşılıyor heralde:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım