Fiat Egea ailesi yeni gövde tipi ile tamamen yenilendi!

Baris Inselel

Yönetim
Editör
2,170
Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırım yaparak, 2015 yılında seri üretime geçirdiği ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine Tipo ismiyle ihraç ettiği Egea model ailesi, 225 milyon dolarlık yatırımla yenilendi.
Tofaş’ın ürün geliştirme sürecine liderlik ederek, toplamda 1.2 milyar doları aşan yatırımla hayata geçirdiği; Avrupa pazarlarında Tipo ismiyle satışa sunulan Egea model ailesi yenilendi. Son 5 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen modeli unvanını bırakmayan lider Fiat Egea ailesinin tasarımı daha çekici ve dinamik bir görünüme kavuşurken, araç en ileri teknolojik çözümlerle yenileniyor. Yeni Fiat Egea model ailesine aynı zamanda yüksek performanslı ve çevre dostu motorlar da ekleniyor. Egea model ailesi kapsamlı bir şekilde yenilenirken, aileye katılan “Cross” ile rekabet gücüne güç katmaya hazırlanıyor. 
İşte yeni Egea!

Tamamen yenilenen Egea Ailesi’nde ilk olarak yeniden yorumlanan ön ızgara dikkat çekiyor. Izgarada yer alan diğer önemli...

Okumaya devam et...

Arabanın önü sanki düştüm düşeceğim der gibi duruyor. Tam ifade etmekte zorlanıyorum ama bir olmamışlık var tasarımda,.

1.6 Mjet Manuel ve Station Wagon, Metalik gri rengi ve 17" jantlarıyla güzel kombinasyon. Bunun da hayalini kuruyoruz :(

14bb.gif

Böyle bir gülüşle yine en çok satılan ben olucam bakışı.

Egea hep fiyatına kıyasla mantıklı araçlardan oldu.👍 Anlaşılan ülkemizde bol bol göreceğiz, sevip sevmemek bir şeyi değiştirmiyor zaten zamanla seveceğiz 😄

Türkiyede alınabilecek en mantıklı araç. tam bir fiyat performans aracı

Ne değişiyori arabanın ön panelde iki metal veya plastık ilave veya eksitme yapılıyor al sana yeni model süper vaybe fiyat 20 bin tl zam. halımız ne olacak bu gidişle ....

Ne değişiyori arabanın ön panelde iki metal veya plastık ilave veya eksitme yapılıyor al sana yeni model süper vaybe fiyat 20 bin tl zam. halımız ne olacak bu gidişle ....
Yeni karoser, yeni donanımlar, yeni motor falan gelmiş ama dış tasarıma sadece takmışsınız. Uygun fiyat amacıyla yapılmış bir model için bu yenilikler size yetersiz mi geldi?

F10 LCI'de makyajla iki plastik eklemesi de yapılmadı :) . Makyaj sadece dış görünüş değişikliği değildir.

Son düzenleme:
Arka bagaj kapağı tampondan daha dışarıda duruyordu, bu sebeple trafikteki 5 egea'dan 2sinin bagaj kapağı göçük olurdu. Şimdi de ön tampon burnu öne alınmış, oradan ufak tıklamalarla kaputlar burulur. Tamponun ne işe yaradığının farkındalardır umarım.

Arka bagaj kapağı tampondan daha dışarıda duruyordu, bu sebeple trafikteki 5 egea'dan 2sinin bagaj kapağı göçük olurdu. Şimdi de ön tampon burnu öne alınmış, oradan ufak tıklamalarla kaputlar burulur. Tamponun ne işe yaradığının farkındalardır umarım.
Arkada dediğin doğru ama önü komple tampon eskide de yenide de değişmemiş o kısım kaput baya geriden başlıyo

aynen önünü ben cizmem lazım muhendislerde görüş kısıtlaması var gibi