KAPALI Fiesta 1.5 tdci 75 hp tekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Birkaç ay önce bu aracın yağ soğutucusu patladı, çoğu yağ su ile karışmış biçimdeydi sonra o parça değişti düzeldi o sorun.

Bir süre sonra, genelde ısındığında, stop ederken ettiğinde anında stop etmesi gerekirken etmiyordu 1-2 saniye hala pistonlar hareket ediyordu öyle stop ediyordu.

Şuanda da videodaki gibi bazen ısınınca böyle tekliyor ve bu şekildeyken stop edince bahsettiğim olay gerçekleşiyor.(başlangıç normal hali sonunda tekliyor)

Bu arada sorun yağ soğutucusundan ötürü soğutma suyuna giren yağdan mı diye düşündük ve tüm sistem temizlendi şuan soğutma suyunda yağ yok. Ayrıca ustalar bu sebepten araç teklemez diyor.

Daha önce böyle bir sorun duyan gören oldu mu? Biz bir türlü sebebini bulamadık, arkadaşım Ford’dan aşırı soğumuş durumda şuanda. Ustalar da çözüm bulamıyor.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Fordun böyle taş gibi motorunu nasıl bozabiliyolar anlamıyorum yağ soğutucusunu kesin sahibi eliyle patlattı başka ihtimal vermiyorum.
Bu araç yağ yakıyor %90. Geç stop etmesi demek yanma odasına yağ giriyor demek yani enjektörler kapandığına göre içeride yanacak bir madde olmalı ki yanma devam etsin.
Tekleme sorunu da yakıta yağ karışmış olabilir veya haddinden fazla yağ yakıyor olabilir.
Bir de turbo durumu kontrol edilmeli emme manifolduna yağ veriyor olabilir. İntercoolerda yağlanma mevcut mu?

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
sanayiye götürdük 1.5 litre yağ çektik motordan :D Kontrol ettiğimde fazla yağ olduğunu görmüştüm zaten yağ yakıyomuş araba allahtan emmeye basma evresine gelmemiş runaway kabusunu yaşatmadı

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
sanayiye götürdük 1.5 litre yağ çektik motordan :D Kontrol ettiğimde fazla yağ olduğunu görmüştüm zaten yağ yakıyomuş araba allahtan emmeye basma evresine gelmemiş runaway kabusunu yaşatmadı
Aynen sen demiştin ilk başlarda ama böyle kolay bi çözümü olamaz diye takmadık adkflajkdj egrye enjektöre yoğunlaştık hep

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Aynen sen demiştin ilk başlarda ama böyle kolay bi çözümü olamaz diye takmadık adkflajkdj egrye enjektöre yoğunlaştık hep
yani egr veya enjektör olma ihtimali de yüksek tabi sonuçta dizel araba böyle teklemeyi genelde bu sebeple yapar ama stop edince bi süre çalışıyo deyince aklıma motor yağı ihtimali geldi. geçmiş olsun knk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım