KAPALI Fiesta Vites Halatı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmetcitil

Düz Yol Gazcısı
23 Kas 2017
3
0
235
Merhaba, dün 2012 model Fiesta aldım ve ilk arabam olması sebebiyle biraz acemiyim o yüzden yardımıza ihtiyacım var. aracı dün ekspere soktuğumda vites halatı çok iyi değil dedi ve usta önce değişmesi gerekiyor dedi daha sonra da yağlanması da çözebilir dedi. araç 1. ve 2. vitese geçişlerde biraz sert tepki istiyor, başka bi usta yağla alakası yok dedi değişmesi gerek dedi kafam karıştı aslında. yağ ile sorun çözülür mü ya da o halat değişimi bana ne kadarlık bir masraf çıkartır bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

mehmetcitil

Düz Yol Gazcısı
23 Kas 2017
3
0
235
ustanın dediğine göre 2012 fiesta standartlarına göre sert zaten , rapora da kontrol edilmeli diye yazmışlar. 2 saat kadar kullanınca hafiften alıştım ama normali de çok farklı değil mi acaba siz böyle diyince bi soru işareti oluştu kafamda :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
ustanın dediğine göre 2012 fiesta standartlarına göre sert zaten , rapora da kontrol edilmeli diye yazmışlar. 2 saat kadar kullanınca hafiften alıştım ama normali de çok farklı değil mi acaba siz böyle diyince bi soru işareti oluştu kafamda :)

Ben topu topu 4 farklı fiestayı 10 bin km kadar kullandım. Hepside 1-2 2-1 geçişi sıkıntılıydı. Ama hepsi Dizeldi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tdci motorlu fiesta ve focuslarda 1-2 arası geçişler serttir. Bazen takılır, bazen zor geçer. Fabrika çıkışlı bu şekilde. Kendi aracım olan 2015 tdci focus'ta da durum böyleydi. Daha sonra debriyaj balatasında bir sıkıntıdan dolayı yeni kasa 1.6 tdci mondeo'nun debriyaj seti takıldı aracıma. 1-2 geçişleri lokum gibi oldu. Hatta 10-15 kmh hızlarda giderken bile 2'den 1'e zorlanmadan takabiliyorum. Yetkili servisle konuşun, durumu anlatın, parça güncellemesi olmuş mu olmamış mı öğrenmeye çalışın.

mehmetcitil

Düz Yol Gazcısı
23 Kas 2017
3
0
235
anladım en azından şimdilik ciddi bi sorun olmadığını öğrenmiş oldum alışmam lazım sanırım, bir de müsait olunca ford ile görüşür durumu tamamen aydınlatmış olurum aklımda soru işareti kalmaz

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
anladım en azından şimdilik ciddi bi sorun olmadığını öğrenmiş oldum alışmam lazım sanırım, bir de müsait olunca ford ile görüşür durumu tamamen aydınlatmış olurum aklımda soru işareti kalmaz

Benim bir taktiğim var. Onu yapabilirsin. Aracın servisine götür. Test sürüşü talep et. Testde tecrube yapan usta zaten sana şusu busu var der. Test sürüşü bitince viteste yaşadığın sıkıntıyı anlat. Sürüşden önce arızayı anlatma. Eğer normal bu derse içini dökersin zaten.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fiesta'nın 1. vites dişlisi biraz narindir. Yokuşlarda zorlanması gibi bir narinlik değil de şöyle: İlk kalkış dışında araba hareket halindeyken çok düşük hızlarda bile 2. viteste toplatmayı tercih etmek gerekir. 20-30 ile giderken 1'e takılmaya çalışılırsa hemen zorlanmaya başlar. Israrcı olunursa da çok kısa sürede 1. vitesi cartlar hale getirebilirsiniz. Şanzıman alt viteslerdeki downshift'lerde bu şekilde biraz zorlandıysa o sertliği yapar. Sıkıntının tam dozunu yazıyla aktarabilmeniz mümkün olmayacağından yetkili serviste şanzımanda bir sorun mu var diyerek kısa bir test sürüşüyle incelenmesini rica edebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım