AÇIK Fluence 1.5 dCİ yakıt deposu

Resul Rençber

Resul Rençber
Takipçi
4 Şub 2022
2
13
20
22
Kayseri
Marka
Opel
Öncelikle merhaba. bir arkadaşımızın 1.5 dCİ 90 hp fluence'si var. Depo tamamen boşken aracın deposunu fullediğimizde depo 36L en fazla da 40 L yakıt alıyor ancak fabrika verisi ve diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla;
Aracın fabrika verisi depo hacmi 60L
Kullanıcılar ise 54-56L arası yakıt alıyor
Bizim arabanın nerdeyse deposunun yarısı yok
sebebini söyleyebilecek birisi var mı ?

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Depo tamamen boş olmayabilir. Şamandıra arızalı olup ibrede yanlış bir gösterime sebebiyet veriyor olabilir.
Yolda kalmayı göz alarak boş gösterdiğinde ne kadar gidebildiğinize bi bakın derim.
İbre tam anlamıyla sıfıra indiğinde de yolda kalmıyorsanız sorun bellidir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Zamanında çok az yakıtlarla binilip depo hava yapıp çekmiş olabilir , lifte kaldırıp bir bakın hatta altına bile yatıp baksanız görebilirsiniz , genelde yakıt alırken depo açıldığında hava geliyorsa depoda çekme vardır depo yukarı doğru çeker ve yakıt hacminiz azalır check edilmesi lazım her şartta.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
889
1
1,682
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Fabrika verisi doğru. Önceki aracım Fluence idi. Defalarca 58 litre yakıt aldığımı hatırlıyorum. Arkadaşlar yazmış fakat ben de depo boş çok gezdim herhangi bir problem olmadı. Çözümü merakla bekliyorum.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
194
143
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Siz gene de dizel yakıtlı araçta depoyu boşaltma riskine gimeyin derim.

Benim aklıma yakıt deposunun başka model için olanıyla değiştirilmesi geldi. Hani alttan darbe almış kırmıştır falan, o an en uygun depoyu takmışlardır mesela.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Muhtemelen ibrede bir kalibrasyon sıkıntısı var. Clip cihazıyla bazı parametreler ayarlanabiliyor. Misal megane 2 rs te 8 lt kala yakıt lambası yanıyor. Bunu cihaz ile artırıp azaltabiliyorsunuz. Bu tarz bir oynama yapılmış olabilir. Şamandıra bozuk olabilir. En yüksek ihtimalde o.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Birkaç sebebi olabilir ama en yaygın sebep genelde şamandıra arızasıdır. Bence bir kontrol ettirin derim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım