KAPALI Focus 1 Klima ve Rolanti Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
Ford Focus 2005 Comfort 1.6 mk1 245000 km de aracım var.Şehir içi dur kalk trafikte klimayı kullandığımda soğuk da çalıştığı halde sıcak üflüyor hatta bir keresinde cam buğu bile yaptı bir anda hem rolanti dengesi bozuluyor sönüyor.Fakat otoban sürüşü 100 120 140 civarında buz gibi oluyor ama debriyaja basınca sönüyor.Hem motor sesi daha garip farklı geliyor.Gaz kelebeği temizlendi halen devam aynı şekilde

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Klimanın gaz dolumunu hiç yaptırdınız mı? Bir önceki aracımızda gaz nedeniyle devir düşünce klima kendini kapatıp açıyordu sürekli sıcak-soğuk geçişi oluyordu. Rolanti konusuyla alakası yoktur tabi ama klimacıya bi kaçak kontrolü sonrası dolum yaptırıp deneyebilirsiniz

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
Gaz dolumunu yaptık evet.Devir zaten bir acayip klima açık olmasın 100 devir civarı çalışıyor yada öyle gösteriyor zaten sıcak iken.Klimayı açtım gidiyorum mesela 8. ile gidiyorum güzel çalışıyor sonra kırmızıda durdum klimanın sıcağa dönüyor rolanti sıkıntı yaratıyor gaza basıyorum sönmesin diye bu sefer de içeriyi yakıyor kavuruyor resmen 😄

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Gaz dolumunu yaptık evet.Devir zaten bir acayip klima açık olmasın 100 devir civarı çalışıyor yada öyle gösteriyor zaten sıcak iken.Klimayı açtım gidiyorum mesela 8. ile gidiyorum güzel çalışıyor sonra kırmızıda durdum klimanın sıcağa dönüyor rolanti sıkıntı yaratıyor gaza basıyorum sönmesin diye bu sefer de içeriyi yakıyor kavuruyor resmen 😄
bizde de gaz dolumundan sonra yaşanmıştı sorun bi yaz klimasız kullandık kompresör arızası var diye sonraki yıl farklı bi yerden gazı değiştirince düzelmişti. Bu araçtan anlayan bi oto elektrikçiye danışırsanız belki bilinen bi durumdur

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
bizde de gaz dolumundan sonra yaşanmıştı sorun bi yaz klimasız kullandık kompresör arızası var diye sonraki yıl farklı bi yerden gazı değiştirince düzelmişti. Bu araçtan anlayan bi oto elektrikçiye danışırsanız belki bilinen bi durumdur
Gideceğim kısmet olursa buraya da çözümünü atarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım