KAPALI Ford Kuga

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RYAN7R
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
4,160
29
Marka
Yok
Beyler merhaba,
Elimizdeki 2 arabayı çıkartıp tek araba alma planı yapmaktayım. Aslında çıkartınca 90 bin liraya yakın para ediyor ama ben hepsini kullanmak istemiyorum. Ford Kuga lara baktım, 1.6 ecoboost otomatik, çok yaktığını biliyorum ama sorun değil. Zaten annemle babam kullanacak, onlar bakmaz araba kaç yakıyor diye ama ben kullananlardan yine de duymak isterim realitede ortalama kaç yakıyor diye. Serviste yapılmış, hasar kayıtlı bir şey bakıyorum, annemle babam arabayı zaten bol bol vurduğu için hatasız bi araba almanın anlamı yok, açıkçası kafamda net bir araba yok, ama jip veya C-D segmenti sedan bir araba hoşlarına gider diye düşünüyorum, 1.6 motor hacmini geçmeyen benzinli-otomatik bakıyorum. Bütçe esnek olsa da mantık çerçevesinde bir şey düşünüyorum.

Jeep Renegade düşünebilirsiniz benzinli otomatik biraz daha yeni ve manevra yapması kullanması kolay bira araç kutu gibi :D Yakıtı performansı fena değil.

Yok, golf ile lancer ı okutacağım, bmw duracak, 3 ten 2 ye ciddi düşmeyi düşünüyorum, fazla gereksiz çünkü, @berkay4408 babamda arazide iyi iş çıkarabilecek araba isteği var, pek öyle girdiği ettiği yok ama bmw ile çok saplandı, hoşuna gitmiyor, kuga nın arazisi iyi olduğı için aklıma ilk kuga geldi Ayrıca annem yüksek araç kullanmayı seviyor, bmw ye çökmek için rakibinin onların gözünde epey güçlü olması lazım :) @bedirhan. Jerp markasına çok sıcak bakmıyorum

Son düzenleme:
Yok, golf ile lancer ı okutacağım, bmw duracak, 3 ten 2 ye ciddi düşmeyi düşünüyorum, fazla gereksiz çünkü, @berkay4408 babamda arazide iyi iş çıkarabilecek araba isteği var, pek öyle girdiği ettiği yok ama bmw ile çok saplandı, hoşuna gitmiyor, kuga nın arazisi iyi olduğı için aklıma ilk kuga geldi Ayrıca annem yüksek araç kullanmayı seviyor, bmw ye çökmek için rakibinin onların gözünde epey güçlü olması lazım :) @bedirhan. Jerp markasına çok sıcak bakmıyorum
Yakıt sıkıntı değilse Kia Sorento. Bayağı memnun kaldık kullandığımız süre boyunca.

Beyler merhaba,
Elimizdeki 2 arabayı çıkartıp tek araba alma planı yapmaktayım. Aslında çıkartınca 90 bin liraya yakın para ediyor ama ben hepsini kullanmak istemiyorum. Ford Kuga lara baktım, 1.6 ecoboost otomatik, çok yaktığını biliyorum ama sorun değil. Zaten annemle babam kullanacak, onlar bakmaz araba kaç yakıyor diye ama ben kullananlardan yine de duymak isterim realitede ortalama kaç yakıyor diye. Serviste yapılmış, hasar kayıtlı bir şey bakıyorum, annemle babam arabayı zaten bol bol vurduğu için hatasız bi araba almanın anlamı yok, açıkçası kafamda net bir araba yok, ama jip veya C-D segmenti sedan bir araba hoşlarına gider diye düşünüyorum, 1.6 motor hacmini geçmeyen benzinli-otomatik bakıyorum. Bütçe esnek olsa da mantık çerçevesinde bir şey düşünüyorum.

Geçen ay boyunca KUGA araştırması yapmış idim. Özellikle arazi performansı hakkında denilecek bir şey yok. Geniş iç hacim, arka diz mesafesi, bağaj hacmi ve güven aracın artıları. 444393730 numaralı ilan gibi 75K civarına 2013 Titanium Paket araç ailenin tüm ihtiyacını karşılayacaktır. Ford forumlarında ortalama 9,2-9,5 civarı yaktığından bahsedilmiş. Forumda kullanan varsa birebir onun ağzından aracı dinlemek faydalı olacaktır. Hayırlısı olsun dileklerimle.

Geçen ay boyunca KUGA araştırması yapmış idim. Özellikle arazi performansı hakkında denilecek bir şey yok. Geniş iç hacim, arka diz mesafesi, bağaj hacmi ve güven aracın artıları. 444393730 numaralı ilan gibi 75K civarına 2013 Titanium Paket araç ailenin tüm ihtiyacını karşılayacaktır. Ford forumlarında ortalama 9,2-9,5 civarı yaktığından bahsedilmiş. Forumda kullanan varsa birebir onun ağzından aracı dinlemek faydalı olacaktır. Hayırlısı olsun dileklerimle.

O civar yakıtla gezilirse gayet iyi, bmw de öyle yakıyor zaten, aracın çok dolu olmasına gerek yok, zaten annemle babam kullanamıyor dolu arabayı, açıkçası şu an ilanlara bakmanın pek bi önemi yok, eylül-ekimden önce böyle bir işe soyunamam heralde, 2 arabayı sat-al uzun sürer.

Örnek ilan, sürpriz bir şey yok, büyük kazası yoksa bence alınabilir:

✔️2013 4X4 OTOMATİK FORD KUGA
İlan No: 456865119
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...d-2013-4x4-otomatik-ford-kuga-456865119/detay

Bu da yetkili serviste sorunsuz bir şekilde tamir edildi ise gene sıkıntı yok, başlarım hasar kaydına, toplumca bazı şeyleri yanlış anlayıp çok büyütüyoruz, neymiş bmw var, 20 bin hasar kaydı varmış, şahin mi lan bu, bi farı 7 bin lira zaten

2013 FORD KUGA 4X4
İlan No: 467345293
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-2013-ford-kuga-4x4-467345293/detay

GRANDE MOTORS 2015 FORD KUGA 1.5 EcoBoost TİTANIUM
İlan No: 456052024
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rd-kuga-1.5-ecoboost-titanium-456052024/detay

Hasarlarında arabanın temeline zarar verecek bir şey yoksa bence hiç bir sıkıntı yok.

babamda arazide iyi iş çıkarabilecek araba isteği var, pek öyle girdiği ettiği yok ama bmw ile çok saplandı, hoşuna gitmiyor, kuga nın arazisi iyi olduğı için aklıma ilk kuga geldi Ayrıca annem yüksek araç kullanmayı seviyor, bmw ye çökmek için rakibinin onların gözünde epey güçlü olması lazım
Arazide gerçekten işi varsa kuga mantıklı. 2. El fiyatlarını bilmiyorum sanırım 1.5 ecoboostlarda var bütçe yetiyorsa ona bakın bildiğim kadarıyla o motor 9.5-10lt yaktığı söyleniyordu. Tabii biliyorsun turbo motor kullanıcıya baya bağlı

Sinan abinin Kuga testini izleyin, 4x4 sistemi çok iyi çalışıyor. Ecoboost motora takılan Prins'in sıvı lpg sistemi de var. Ford forumunda çok uzun süreli kullanıp çok memnun olanlar da var eğer ileride yakıt yormaya başlarsa takılabilir de.
Hatta bütçe olsa benim de aklımdaydı aileye Kuga almak. Ben de ufak ufak off road donanımı ekler gezerdim. O paralara benzinli alıp lpg de takınca dizel tüketimli, full donanımlı güzel bir 4x4 oluyor hem de motor hacmi yüzünden vergi avantajı da var.

Önceki arabam kia olduğu için belki bilirsin, sattığımda epey mutlu olmuştum, kia hiç mi ama hiç düşünmüyorum, belki de çok güzeldir, önerin için teşekkürler :)
Valla sen bilirsin. 2005 kasa Sorento'lar Kia'nın en kastığı araçlardan bir tanesi. Alt yapısı iyi, motoru ve şanzımanı sağlam. Bize ufacık bir sorun bile çıkartmadı. Arazide yetenekli. Diferansiyeller Kuga'nın aksine elektronik değil mekanik kilitli. Hem büyük, hem konforlu, hem ucuz, hem arazi yeteneği üst düzey. Karda kışta çektiğim jipleri ben biliyorum Oran'da Dikmen'de :)

Arazide gerçekten işi varsa kuga mantıklı. 2. El fiyatlarını bilmiyorum sanırım 1.5 ecoboostlarda var bütçe yetiyorsa ona bakın bildiğim kadarıyla o motor 9.5-10lt yaktığı söyleniyordu. Tabii biliyorsun turbo motor kullanıcıya baya bağlı

Abartı bi arazı ortamı yok, babam arazi al-satlarda girer bi, o kadar, yakıt konusunda babam basmaz etmez

Sinan abinin Kuga testini izleyin, 4x4 sistemi çok iyi çalışıyor. Ecoboost motora takılan Prins'in sıvı lpg sistemi de var. Ford forumunda çok uzun süreli kullanıp çok memnun olanlar da var eğer ileride yakıt yormaya başlarsa takılabilir de.
Hatta bütçe olsa benim de aklımdaydı aileye Kuga almak. Ben de ufak ufak off road donanımı ekler gezerdim. O paralara benzinli alıp lpg de takınca dizel tüketimli, full donanımlı güzel bir 4x4 oluyor hem de motor hacmi yüzünden vergi avantajı da var.

Sinan abi "burdan çıkarsa direk alın" dediğinden beri takığım kuga ya, ford u ben çok severim ayrıca. Valla babamlar lpdi falan kullanmaz, zaten max yılda 10-12 bin km yaparlar, geçen ay bmw ile 1300 lira yakıt harcadım yazılımdan dolayı, fark etmedi :D

Valla sen bilirsin. 2005 kasa Sorento'lar Kia'nın en kastığı araçlardan bir tanesi. Alt yapısı iyi, motoru ve şanzımanı sağlam. Bize ufacık bir sorun bile çıkartmadı. Arazide yetenekli. Diferansiyeller Kuga'nın aksine elektronik değil mekanik kilitli. Hem büyük, hem konforlu, hem ucuz, hem arazi yeteneği üst düzey. Karda kışta çektiğim jipleri ben biliyorum Oran'da Dikmen'de :)

Eminim çok iyidir de ben Kia markasına karşı olan tüm sempatimi kaybettim be :(

Ben 20k tl hasar kaydı olan aracı almam açıkçası.Bi kaporta parçasını serviste boyatmak 1000 tl maksimumdur premium markalar haricinde.10k ya kadar hasar fotoğrafını görürsem alırım ben.3-5 fazla verip temiz kuga almak daha mantıklı bence.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Subaru XV - Ford KUGA

İki araç arasında Kuga'nın Forester'a yakın olduğunu unutmamak gerekir.
Kuga suv yakıştırmasına daha çok uyan bir model, XV ise crossover olarak geçiyor.
Kuga 1.6 lt 180 hp turbo motor, XV ise 1.6 114 beygir atmosferik motor. Kuga'nın daha guçlu olduğu açık ama XV de makul tuketim değerleri sunuyor.
Kuga'da tam otomatik ve yarı otomatik şanzıman seçenekleri var, XV CVT vites kullanıyor.
XV'nin 23 cm yuksekliği ve kısa şasi ile arazide Kuga'dan daha başarılı olma ihtimali var.
Kuga'daki AWD sistemi Ford'a ait değil, 4. jenerasyon Haldex uretimi. XV ise zaten Subaru'nun unlu symmetrical AWD'si ile yuruyor ve araç baştan bu temelde şekilleniyor.
Kuga'yı bilmiyorum ama XV çarpışma testlerinden yuksek puanlarlarla, başarılı olarak geçmişti.
Kuga'nın yol tutuşunun iyi olduğu söyleniyor. XV'de bu konuda çok çok başarılı, dusuk ağırlık merkezi ve sağlam şasi ile çok tok bir suruşu var.
Sonuç olarak Kuga size daha buyuk hacim ve guclu motor, XV ise tuketim olarak ekonomik ama yere sağlam basan, dengeli bir suruş sunacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...