Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Herkese merhaba araç 2 hafta önce şahsima alindi, araç Ford Mondeo 1997 model.
Araci 2 haftadir kullaniyorum fakat hi̇ç benzi̇ne almamama rağmen benzi̇n işiği yaniyor sürekli̇. Ayrica 70-80 (i̇çi̇nde 30-40 li̇ralik oluyor ) li̇ralik bi̇r gaz aldigimda i̇se 4 di̇ş yaniyor fakat 4-5 km gi̇tti̇kten sonra o di̇ş 3'e düşüyor zaten bi̇raz daha gi̇di̇nce 20 km civari kirmiziya geçi̇yor araç.
Kirmizida gi̇di̇yorum fakat gaz bi̇tmeye yakin uyari vermesi̇ne rağmen korkuyorum bi̇r anda bi̇terse di̇ye. Aracim 2.0 motor oldugu i̇çi̇n mi̇ bu kadar çok yakiyor yoksa tankimda bi̇r sikinti oldugu i̇çi̇n mi̇ ayni marka model veya Ati̇ker kullanan hocamiz ustamiz abi̇mi̇z varsa yardimci olabi̇li̇r mi̇ ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Benzini bi sefer fazla alın ondan sonra 50 50 eklersiniz yarım depo falan dursun benzinde binmeseniz bile içinde. Diğer soruya gelince o ışıklı göstergenin doğru gösterdiğine rastlamadım ben hiç. Ben passatın 2 farklı lpg sistemi 4 farklı düğme-ışık kombinasyonunda da yaşadım o sıkıntıyı. Gazı fulleyin bitince bi daha fulleyin 100tl ye ortalama 200-250km falan gider sakin sürüyor ve ortalama trafiğe giriyorsanız. Gazı mümkün olduğunca depodaki göstergeden takip edin bir de ışıklı göstergeyle aynı mı gösteriyor

Bir de bence büyük harfle yazmayın :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Gaz ayarını lpg sisteminin markası neyse onun bayilerinden birine giderek en garanti yolla yaptırabilirsiniz. Yok bulamam derseniz sanayideki herhangi bir lpg ci yapar 20-30tl bi maliyeti olur size

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım