KAPALI Gaza basınca gelen uğultu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkuazok

Senkromeççi
12 Ağu 2019
8
1
70
26
Marka
Hyundai
araç 520i e39 otomatik . 40 km hızdan sonra araç vitesteyken gaza basınca bir uğultu geliyor . tarif etmem gerekirse boş cam şişeye üfleyince çıkan ses gibi . giderken boşa attım ses kesildi gaz verdim boştayken yine ses gelmedi ama vitesteyken gaz verdiğimde sabit hız , ivmelenme veya vitesin kaçta olduğu farketmiyor benim anladığım 40 tan sonra olması belki 1. viteste yapmadığından olabilir ama sanmıyorum 2 3 4 5. viteslerde yaptığına eminim . bu viteslerde bütün devir bantlarında gazı bırakıp kompresöre bindirince de ses gelmiyor sadece viteste gaza bastığımda geliyor . yorumlarınızı bekliyorum

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
araç 520i e39 otomatik . 40 km hızdan sonra araç vitesteyken gaza basınca bir uğultu geliyor . tarif etmem gerekirse boş cam şişeye üfleyince çıkan ses gibi . giderken boşa attım ses kesildi gaz verdim boştayken yine ses gelmedi ama vitesteyken gaz verdiğimde sabit hız , ivmelenme veya vitesin kaçta olduğu farketmiyor benim anladığım 40 tan sonra olması belki 1. viteste yapmadığından olabilir ama sanmıyorum 2 3 4 5. viteslerde yaptığına eminim . bu viteslerde bütün devir bantlarında gazı bırakıp kompresöre bindirince de ses gelmiyor sadece viteste gaza bastığımda geliyor . yorumlarınızı bekliyorum
Diferansiyel uğultusu olabilir, çok zorlanmış arkadan itiş araçlarda bu sesin olması normal karşılanır.Çok rahatsız etmedikçe hiç bir usta çözümüne uğraşmaz gittiği yere kadar devam der, benim tahminim bu yönde.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
şanzıman, şaft ve diferansiyeli kontrol ettirin:

Kaçak veya genel bakımsızlık nedeniyle diferansiyel ve/veya şanzıman yağlarında eksilme olabilir.
Diferansiyelin içinde ayna & mahruti dişlilerinde aşınmalar meydana gelmiş olabilir, istavroz dişlisinde hasar olabilir.
Şafttaki mafsalları kontrol ettirin. Zamanla deforme olabilirler.

Turkuazok

Senkromeççi
12 Ağu 2019
8
1
70
26
Marka
Hyundai
Tamam o üç yeri kontrol ettireyim. İşe yarar bir bilgimi bilmem ama araç soğukken bu ses çok az ve rahatsız etmeyecek bir seviyede geliyor.

Turkuazok

Senkromeççi
12 Ağu 2019
8
1
70
26
Marka
Hyundai
Bugün sesi duymak isteyen bir arkadaşla sürüşe çıktık sesin kesinlikle arka taraftan geldiğini söyledi diferansiyel sanırım benim sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım