Göktuğ İnal

Asfalt Kurutucu
5 May 2019
26
9
595
25
Marka
Audi
Merhaba aracıma Eibach 3.5cm spor yay almayı planlıyorum. Aracım VW Golf 7 2014 model 1.6 dizel. Ustama sorduğumda ön takımı bozuyor arıza çıkartıyor gibi sözler çıktı. Birde sizlerin fikirini almak istedim. Sorun çıkaran oldu mu? Çıkarttıysa ne gibi sorunlar oldu.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bozuk yollarda normale göre daha çok yorar arabay, masrafın alt takım olur.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,842
26,148
5,720
Ankara
Marka
Skoda
smokemotion var biliyosanız servisten aldım diyodu o spor yaylara, 100küsür bine kadar amortisörleri sıkıntısız devam etmişti bi bakın isterseniz

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eğer orijinal Eibach'sa denemeye değer diye düşünüyorum ama sadece yaylar yetersiz gelecektir, eğer çok sorunsuz bir sistem arıyorsanız amortisörlere de el atsanız iyi olur.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,746
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracınızın üretimine uygun, sadece Golf 7 için yapılmış marka yay alırsanız ( ki Eibach bu markalardandır ) yaydan kaynaklı bir sorun yaşama ihtimaliniz düşük olur. Ama alt takımı yorması meselesine gelince bu konu marka yaylarda, yayın kalitesinden ziyade orijinal yaylarınıza göre biraz daha sert ayarlı olmasından kaynaklıdır. Neticede dünyanın en iyi argesiyle üretilmiş yayları bile taksanız stok haline göre sertse, alt takımı zaman içinde yorar. Fabrikasyon olarak sert veya sertçe süspansiyon ayarıyla üretilmiş çoğu araçta da alt takım tıkırtıları, lokurtuları, parça deformasyonları erken başlar. Bu kaçınılmaz.

Son düzenleme:

Göktuğ İnal

Asfalt Kurutucu
5 May 2019
26
9
595
25
Marka
Audi
Aracınızın üretimine uygun, sadece Golf 7 için yapılmış marka yay alırsanız ( ki Eibach bu markalardandır ) yaydan kaynaklı bir sorun yaşama ihtimaliniz düşük olur. Ama alt takımı yorması meselesine gelince bu konu marka yaylarda, yayın kalitesinden ziyade orijinal yaylarınıza göre biraz daha sert ayarlı olmasından kaynaklıdır. Neticede dünyanın en iyi argesiyle üretilmiş yayları bile taksanız stok haline göre sertse, alt takımı zaman içinde yorar. Fabrikasyon olarak sert veya sertçe süspansiyon ayarıyla üretilmiş çoğu araçta da alt takım tıkırtıları, lokurtuları, parça deformasyonları erken başlar. Bu kaçınılmaz.
Sizce alınmaya değer mi ? Bulunduğumuz şehirde haddinden fazla bozuk yok.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,746
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sizce alınmaya değer mi ? Bulunduğumuz şehirde haddinden fazla bozuk yok.
Golf'te bunu kullananlardan pek geri bildirim alma imkanım olmadı. Mk3,5 Focus'ta Eibach ve Vogtland kullanan tanıdıklarım gayet memnunlar. Almaya değer mi sorusuna gelince; kullanım tarzınıza bağlı kesinlikle. Eğer virajlarda hızlı sürüş yapmayı seviyorsanız, yüksek hızlarda viraja girip çıkmayı seviyorsanız ve aracınız bu konuda sizi tatmin etmiyorsa alınıp denenebilir. Ama ben zaten genelde sakin sürerim, öyle virajla çok işim olmaz diyorsanız gerek yok. Bozuk yollara da biraz daha dikkat etmeniz gerekecek ki zaten aracınızın stok haliyle de mümkün olduğunca yavaş girmeye çalışın, kaçmaya çalışın çukurlardan.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yanında önerebileceğiniz amortisör var mı?
Şöyle yapın isterseniz, eğer amortisörleri de alabilme gücünüz varsa ilk etapta bir yayları takıp bakınız baktınız çok sert oluyor ve tepkileri bozuluyorsa bu seferde amortisörü alırsınız.Bılstein ın sitesinden Golf 7 için olan spor modellerine bakabilirsiniz, çoğu zaman Bılstein kullanıyorlar sportif amaçlı amortisör olarak.

Göktuğ İnal

Asfalt Kurutucu
5 May 2019
26
9
595
25
Marka
Audi
Golf'te bunu kullananlardan pek geri bildirim alma imkanım olmadı. Mk3,5 Focus'ta Eibach ve Vogtland kullanan tanıdıklarım gayet memnunlar. Almaya değer mi sorusuna gelince; kullanım tarzınıza bağlı kesinlikle. Eğer virajlarda hızlı sürüş yapmayı seviyorsanız, yüksek hızlarda viraja girip çıkmayı seviyorsanız ve aracınız bu konuda sizi tatmin etmiyorsa alınıp denenebilir. Ama ben zaten genelde sakin sürerim, öyle virajla çok işim olmaz diyorsanız gerek yok. Bozuk yollara da biraz daha dikkat etmeniz gerekecek ki zaten aracınızın stok haliyle de mümkün olduğunca yavaş girmeye çalışın, kaçmaya çalışın çukurlardan.
Anladım yardımınız için çok teşekkür ederim.

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
Merhaba aracıma Eibach 3.5cm spor yay almayı planlıyorum. Aracım VW Golf 7 2014 model 1.6 dizel. Ustama sorduğumda ön takımı bozuyor arıza çıkartıyor gibi sözler çıktı. Birde sizlerin fikirini almak istedim. Sorun çıkaran oldu mu? Çıkarttıysa ne gibi sorunlar oldu.
Mk7 Tsi aracımda Kw St 30 mm var. Orjinal amortisorlerle 40 mm yaya kadar kullanabilirsiniz, sorun teşkil etmiyor Fakat cok buyuk ihtimal, spor yay taktıgınızda ön amortisor rulmanları, dreksiyon cevirdiginizde tıkırtı sesi yapmaya basliyacaktir. Ama buda sesi dışında onemli bir sorun deil. Yetkili serviste orjinal rulman fiyati 80 ₺. İsterseniz degiştirebilirsiniz.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Hazır konusu açılmışken sorayım, bilstein'in B4 serisi nasıldır? Kullanmış olan, bilen var mı? Ön amortisörleri değiştirmek istiyorum ve monroe ile B4 arasında kaldım, aradaki fiyat farkı da belirgin(350-650tl).

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım