Hangi benzinlikte araç yıkamalı?

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,037
1
1,111
2,570
Ankara
Marka
BMW
Aracımı kendim yıkamak istiyorum çünkü hiçbir oto yıkamacıdan memnun kalamıyorum.
Ankara/Çankaya'da suyu kireçli olmayan ve süpürge vs ekipmanları olan benzinlik var mıdır?
Ankara'da gidip çok memnun kaldığınız oto yıkamalara ya da önerilerinizi beklerim...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aslında bu konu genelleşse güzel olur, herkes kendi bölgesindeki memnun kaldığı yerleri yazabilir. Ben de mamak tarafları için sessiz sakin yer önerilerini görmek isterim bildiklerimden daha iyi yerler varsa

Kireçsiz su olma ihtimali pek yok ama kuyu suyu kullanmaları gerekiyor kireç oranı yüksek oluyor onlarn

Son düzenleme:

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
409
993
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Ben de mamak tarafları için sessiz sakin yer önerilerini görmek isterim :)

Plevne Caddesi üzerinde BP var, ben Ankara'ya gittiğimde orada yıkardım genelde

Genel olarak suyu kireçsiz, köpüğü iyi bir benzin istasyonu bulmak imkansız bence. Artık kuyu suyu mu neyse çabuk kurulanmazsa bayaği leke bırakıyor. İstanbul'da bazı yerlerde de kendi getirdigin oto yıkama şampuanı vs kabul etmiyorlar.

Ek olarak şöyle hobi niyetli, kaliteli malzemelerin olduğu bir yıkamacı açılsa iyi iş yapar bence

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yozgat Bulvarı'nda yol üstündeki Opet'lerde köpük bol oluyor, ayrıca genellikle sessiz sakin olduğu için de tercih edilesi.Buna ek olarak su ve köpük parası diğer yerlere oranla birkaç tl daha uygun. Son olarak eğer su yetmezse kovanıza dolduracağınız bir musluk var ama gizli bölmede herkes bilmiyor :DGidecek olan olursa haber etsin gidelim.;)

Son düzenleme:

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
409
993
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
İstanbullu arkadaşları da bekleriz konuya 😬

Koşuyolu Aytemiz ve Karaca Ahmet Mezarlığı altındaki Opette var.
Aytemizde köpük 3 su 5 TL
Opet ikisi de 3'er TL

Son düzenleme:

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2 yıldır Kocaeli'de izmit merkezde yahyakaptan kavşağının yanındaki opette yıkıyorum ben (eskiden BP idi) Su 3 tl Köpük 3 tl, araca şuana kadar herhangi bir zarar vermedi (plastiklerde solma, boyada solma vs) Ayrıca köpük araç üzerine uyguladığım cilayı da söküp alan cinsten değil. Çevremde en düzgün self yıkama yeri burası.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2 yıldır Kocaeli'de izmit merkezde yahyakaptan kavşağının yanındaki opette yıkıyorum ben (eskiden BP idi) Su 3 tl Köpük 3 tl, araca şuana kadar herhangi bir zarar vermedi (plastiklerde solma, boyada solma vs) Ayrıca köpük araç üzerine uyguladığım cilayı da söküp alan cinsten değil. Çevremde en düzgün self yıkama yeri burası.
Yakıtımı hep o istasyondan alıyorum da, aracı yıkadıktan sonra kurulama işi için alan yok gibi bir şey orada. Kurulama işlemini nasıl yapıyorsunuz?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bütün para kabul eden, bütün parayı bozabilen bir makine kullanan ilk neresi olursa oraya geçeceğim. Bıktım şu lanet makinelere 1'er lira bulmaktan. Kaldırımda mendil mi açalım kardeşim, bakkal mıyım nereden bulayım sürekli bozuk bir sürü 1 lirayı anlamıyorum ki.. 50 kuruş falan da kabul etmiyor namussuz makineler direkt 1 lira istiyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de Ankara için kendi bildiklerimi yazayım, malesef çankaya tarafı yok ama

Mamakta Abidinpaşa Total
Artıları, su köpük süpürge hepsi 2şer tl, musluk var. Eksileri, kurulamak için yer biraz sıkıntı oyalanarak yaparken arabanın yerini değiştirmek gerekebiliyor.

Mamak Akdere Total
Artıları, su ve süpürge 2tl, köpük 1tl ama az, alanlar arası panellerle ayrı kurulayacak yer çok. Eksileri, musluk yok

Mamak Saimekadın GO
Artıları, basınçlı hava var, kurulayacak yer var . Eksileri, pahalı, kalabalık, ve sıcak havalarda yanındaki dereden dolayı kokuyo.

Kazımkarabekir Opet (Shell ile karşı karşıya olan, adı geçmişken belirteyim shell e gitmeyin)
Artıları, süreler uzun, kurulayacak yer var arka tarafına yandan inilirse. Eksileri, kalabalık ve sürekli süpürgenin önüne park eden birileri oluyor

İskitler sanayi içindeki Aygaz
Burayı denemedim ama her şey 1tl, cumartesi gitmezseniz yanındaki pazar yerinde kurulama yapılır gibi duruyor.

İstanbul yolunda çiftlik kavşağındaki PO
Artıları, yerler ayrı kurulayacak yer var süpürge süresi aşırı uzun. Eksi olarak bir şey hatırlayamadım

İstanbul yolu Acity karşısındaki OPET(buraya uzun süredir gitmiyorum değişiklikler olabilir)
Artılar, kurulayacak yer fazlasıyla var, fiyatlar normal, süpürge 1tl diğer yerlerden pahalı ama en son gittiğim dönem süresiz kullanılıyordu süpürge. Bu yazdıklarım değiştiyse eksidir

Sürekli farklı arkadaşlarla yol üstlerinde falan yıkama durumu olduğundan biraz fazla yer denemişim :D

Bütün para kabul eden, bütün parayı bozabilen bir makine kullanan ilk neresi olursa oraya geçeceğim. Bıktım şu lanet makinelere 1'er lira bulmaktan. Kaldırımda mendil mi açalım kardeşim, bakkal mıyım nereden bulayım sürekli bozuk bir sürü 1 lirayı anlamıyorum ki.. 50 kuruş falan da kabul etmiyor namussuz makineler direkt 1 lira istiyor.
Her gittiğim yerde market tarafından 10tl yi 10 tane birlik yaptım hiç karşı çıkan olmadı

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Her gittiğim yerde market tarafından 10tl yi 10 tane birlik yaptım hiç karşı çıkan olmadı
Normalde oyle bir zorunluluklari yok haliyle. O yuzden bizim buralarda yapmazlar. 1 2 defa belki rica minnet. Kac kez 1 2 liralik urun almam gerekti para bozmak icin. Hem zaten isin buraya kalmasi sacma. Kasada sira oluyor, yikama yerinde sira oluyor. Bekle ki para bozdurasin ya da tenha vakitleri sec. Bir suru yiyecek icecek makinesi var 20 lirayi bile bozuyorlar rahatca. Su makinelerden koyduklari an direkt orayi sececegim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Normalde oyle bir zorunluluklari yok haliyle. O yuzden bizim buralarda yapmazlar. 1 2 defa belki rica minnet. Kac kez 1 2 liralik urun almam gerekti para bozmak icin. Hem zaten isin buraya kalmasi sacma. Kasada sira oluyor, yikama yerinde sira oluyor. Bekle ki para bozdurasin ya da tenha vakitleri sec. Bir suru yiyecek icecek makinesi var 20 lirayi bile bozuyorlar rahatca. Su makinelerden koyduklari an direkt orayi sececegim.
O zaman arada bi ele geçen 1likleri arabanın bi köşesine atcan ben öyle yapıyorum burda 2-3 tl lik otoparklar falan da var hepsine ordan veriyorum iyi oluyo

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yakıtımı hep o istasyondan alıyorum da, aracı yıkadıktan sonra kurulama işi için alan yok gibi bir şey orada. Kurulama işlemini nasıl yapıyorsunuz?

Benzinliğin yola bakan kısmında saksı-ağaç gibi bişeyler var onların yanına park ediyorum ben gölge oluyor hemde. Hemen cadde üzerine de park edebilirsiniz, ek olarak benzinliğin arkasında şok market olması lazım onun tarafına da park edilebilir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bende arabamı yıkamak isterdim ama burası kütahya ve ben hiç bir şey bilmiyorum :(

@bt abi yanına geleyim beraber yıkayalım mı? :D

Ömer.

Profesör
23 Ağu 2020
57
32
1,020
Malatya
Marka
Fiat
Malatya'da yaşayanlar varsa ben de öneri alabilirim 🙂

Sivas yolunun hemen başındaki BP'ye gidiyorum genelde,
Avantajları:
Su köpük süpürge 1 TL
Süpürge uzunluğu orta, 2-3 seferde tüm araba temizlenebilir 🙂
Alan çok geniş
Genelde kalabalık olmuyor

Dezavantajları:
Musluk yok
Sanırım sürekli iş makinesi falan geliyor, yerler çamurlu/kumlu olabiliyor

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
dışarda sağda solda kullanılan köpükler plastik aksamı solduruyor ve ciddi su izide cabası..

araç çok kirli değilse sünger ile kendiniz yıkayın, mümkünse araç şampuanı, değilse dalin .. kesinlikle bulaşık deterjanı kullanmayın !

güneş altında yıkamayın, kurulamadan önce güderi, yoksa aracın kendi sileceği ile fazla suyu indirdikten sonra yumuşak biz bezle kalan suyu silin.

plastik parçalarda önceden oluşmuş solmalar varsa, silikon sprey sıkın ancak silmeyin.. öylece kalsın.. 2-3 saat sonra kuru bezle silin. deterjan kullanmadığınız sürece plastik solmaları yaşamazsınız artık.

araç çok kirli ise benzinlikte tazyikli su tutulabilir. ancak köpükleme yine tavsiye etmem.. uzun yolda olursunuz, zaman kısıtlıdır.. hava çok soğuktur uğraşamazsınız o ayrı tabi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım