KAPALI Hangisi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karandiru

Asfalt Kurutucu
15
Arkadaşlar herkese selam, Babam için küçük B segmenti otomatik araç düşünüyoruz 2 araç arasında kaldım. biri 1.2 diğeri 1000cc biri 4 diğeri 3 silindir, tork farklılığı var,aralarında 90kg fark var teknik verilere göre yakıt ve performans konusunda seat biraz daha öne çıkıyor,Sizlerin fikri nedir seat alsak bizi üzer mi?

B8N66v.png
ZYpQQZ.png

seat 3 silindir 1000cc 200nm tork fabia 1200cc 4 silindir 175nm tork, Burada kağıt üzerinde tork farkı performansa etki etmiş motor hacim düşüklüğü de yakıta tasarruf sağlamış gözüküyor tabi seatın 90kg hafif olmasıda etken. 3 silindir 4 silindir olayı kafamı karıştırıyor! Diğer yandan seat donanım yönünden fabia dan daha iyi..

seat 3 silindir 1000cc 200nm tork fabia 1200cc 4 silindir 175nm tork, Burada kağıt üzerinde tork farkı performansa etki etmiş motor hacim düşüklüğü de yakıta tasarruf sağlamış gözüküyor tabi seatın 90kg hafif olmasıda etken. 3 silindir 4 silindir olayı kafamı karıştırıyor! Diğer yandan seat donanım yönünden fabia dan daha iyi..
Style donanım ise seat daha mantıklı style donanımı görmedim. Ama malzeme kalitesi ve genislik önemli ise fabia daha mantıklı olacaktır.

Fabianın style donanımı +5000 tl fark seatın donanımından 1 tık daha iyi! Asıl kafamı karıştıran 3 silindir 4 silindir olayı ve yakıt tüketimleri..
Bizde 1.2 golf var dsg. Şehir içi 7.5 ve 8.0 arasında trafikte gezersiniz. Eğer sakın olursa yol 6.3 seviyelerine dahi düşer. Tabi golf un ağırlığını da hesap edersek fabia daha az yakar. 1.0 seat ise henüz daha deneyimleyemedim.

Fabianın style donanımı +5000 tl fark seatın donanımından 1 tık daha iyi! Asıl kafamı karıştıran 3 silindir 4 silindir olayı ve yakıt tüketimleri..

3 silindire hic takilmayin derim.1.0 ecotsi motor yakinda golf de dahil bircok premium araca eklenecek.bmw bile 3 silindire gecti.bizim insanimiz hem performansi cok iyi olsun hem az yaksin istiyo.ureticilerde hem ülkelerin vergi sistemleri ve agir vergi yuklerinden dolayi maliyeti dusunuyorlar.her motorda 1 silindirden tasarruf ederse 4 aractan birinin silindirleri bedavaya geliyo :)

Bizde 1.2 golf var dsg. Şehir içi 7.5 ve 8.0 arasında trafikte gezersiniz. Eğer sakın olursa yol 6.3 seviyelerine dahi düşer. Tabi golf un ağırlığını da hesap edersek fabia daha az yakar. 1.0 seat ise henüz daha deneyimleyemedim.
Baba 76 yaşında 2012 yılında ona dizel hyundai accent blue otomatik almıştım 4 senede 12.000km yol yapmış :D Şimdilerde araç büyük geliyor diye şikayet ediyor (bana kalırsa araçtan sıkıldı bahane arıyor) 12.000km lik arabayı satıp daha küçük birşey alacağız da senede 3000km yapan aracın yakıtına taktık bizimki de iş yani :D

76 yaşında eski yarış pilotu değilse 1.0 motorun performansı rahatlıkla yeterli olur. merakınız sanırım motorla ilgiliydi. şahsen aracın geri kalan özellikleri sebebiyle fabia'yı tercih ederdim. ama seat da kötü araba değil. pişman edeceğini zannetmem. kullanacak kişi araca binsin, incelesin. hangisi içine sinerse onu alın.

76 yaşında eski yarış pilotu değilse 1.0 motorun performansı rahatlıkla yeterli olur. merakınız sanırım motorla ilgiliydi. şahsen aracın geri kalan özellikleri sebebiyle fabia'yı tercih ederdim. ama seat da kötü araba değil. pişman edeceğini zannetmem. kullanacak kişi araca binsin, incelesin. hangisi içine sinerse onu alın.

Evet donanımdan öte merakım motor konusu 3 silindir 4 silindir olayı,az biraz bilgi sahibi olup işi test aşamasına getirip öyle karar vermek.Donanım 2.planda

Dakika 1 gol 1 ! boyadan millet şikayetçi ;

'' SIFIR İBİZA BOYA ÇOK ZAYIF!! ÖNERİSİ OLAN...
Merhaba arkadaşlar 20 gün önce sıfır ibiza aldım 1.2 tsi. Araçtan çok memnunum fakat arabanın boyası çok zayıf. Özellikle kırmızı vardı gönlümde satış temsilcisi abi illada beyaz al diye ısrar etsede kırmızı aldım. ama gelgörki en ufak bi taş gelmesinde bile boyada iz yapıyo ya da boyayı kaldırıyo. acaba benim aracımmı kusurlu yoksa hepsimi aynıdır başına gelen varmı? birde boyayı koruma adına ne yaptırabilirim. folyo kaplama-seramik-boya koruma piyasada birsürü şey var. siz hangisini önerirsiniz. cvplarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Seat ın ve vosvogen in ne yazıkki boyaları çok ince bende toledo var aynı durumdan şikayetçiyim aynen burda arkadaşım da golf var 2013 model o da aynı durumdan şikayetçi. Toyota bu konuda daha iyi. Eğer aracı yeni aldı iseniz hemen gidip kaput filmi çektirin geç kalmayın ben çektiemedin pişmanım

bendede aynı durum var sanırım genel olarak böyle ''

evet ama babanızın yaşını ve bir önceki arabasını göz önüne alarak önemsiz olabileceğini düşündüm:) atmosferik motor olmasıda bence bir avantaj. lpg tercihiniz olacak dilerseniz. donanıma gelince bilgim yok ama 208 daha güncel bir seçenek seat'tan.

1.2 82hp Chevrolet aveo tecrübeme dayanarak 82hp bir araç asla :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...