Hızlı cila hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Merhaba, hızlı cila uygulamayı düşünüyorum fakat aklimda birkaç soru var.

Öncelikle aracın kesin kapalı bir alanda mi olması gerekiyor? Kapalı alan olarak avm otoparkı tercih ediyor coğu kişi fakat aracım lpgli ve garajim da yok malesef bu yüzden sıkıntılı bir durumdayım, başka önerebileceğiniz kapalı alan var mıdır?

Bir de uygularken hangi malzemeyi kullanmalıyım bez veya sünger gibi bir öneriniz var mı?

Son olarak bu cila az da olsa çizik giderir mi ve ne gibi dezavantajları olabilir?

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim, iyi forumlar.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Hızlı cika derken sıvı halde püskürtmeli olanlardan mı bahsediyorsunuz ? Biz pek memnun kalmamıştık ama çizikleri gizleyebiliyor.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Evet sıvı ve püskürtmeli olanlardan.
Neden memnun kalmadiniz bir sıkıntıya mi yol açtı, yoksa istediğiniz sonucu mu elde edemediniz?
Ben hem biraz parlasın istiyorum, az da olsa çizikleri gizlese çok güzel olur.
@123456mtn

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
1- açık alanda da uygulanabilir, illa kapalı olacak diye bi kural yok :D tozsun ortam olsun yeter.
2- mikrofiber bez kullanmalısın, sünger falan sürme.
3- pek giderdiği söylenemez ancak parlaklık ve su kaydırıcı özellliği kayda değer.
4- Sonax xtreme brilliant shine detailer kullan memnun kalırsın. kırmızı kutulu olanları kullanma leke yapıyor.
5- hızlı cilalar araç ıslak iken uygulanır.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
her yıkadıktan sonra uyguluyorum. çok da güzel parlatıyor aracı. çizik gidermek için değil ki zaten.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Uyguladığın cilayı güzelce yüzeye yedirmelisin. yoksa cila parlaklık katacağına dalga izi bırakır.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Cizik gidermek için olmadığını biliyorum, sadece biraz etkisi olup olmadığını merak ettim. Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz?
@fatih yavuz

Teşekkür ederim, mikrofiber bez ile iyice ovalayacağım.
@stan

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Açık alanda uygulanabiliyor olmasına sevindim, artık bir duvar dibi bulur uygularim. Araç ıslakken derken
ben yıkayıp durular öyle uygularım diyordum, önce nemli bezle silip öyle uygulasak olurmu sizce?

http://www.yilmazyapimarket.com.tr/...H9fP4gsLgkt-myeQvThxIPvB0JK6-n7PN9RoCq8Tw_wcB

Bahsettiğiniz ürün bu sanırsam, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
evet bahsettiğim ürün bu. sürekli kullanıyorum bunu en iyi performansı şu şekilde aldım;
aracı yıkadıktan sonra kurulamadan önce her panele sıkıyorum. daha sonra kuru mikrofiber bez ile iyice siliyorum her yeri. her yeri sildikten sonra ayrı bir mikrofiber bez ile tekrardan her paneli cila sıkmadan siliyorum. ben böyle kullanıyorum. kuru panele sıkarsan leke bırakıyor haberin olsun ıslak olmasına dikkat et.

bamsi

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
13
10
595
bende cila işini çok araştırdım ama hala uygulama fırsatım olmadı en son renkli waxlarda karar kılmıştım

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Ben de aracı yıkayıp ıslak halde uygulayacağım.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Haa kaliteli birşey alırsanız bilmem, benim kullandığım gönderdiğiniz linkteki ürünün %10'u kadar fiyatı vardı :D Parlatmamıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım