KAPALI Hyundai i30 1.6 GDI LPG Uyumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Furkan851

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2016
13
6
595
1.6 gdi i30 almayı düşünüyorum manuel alacağım lpg atıp uzun süre binmeyi düşünüyorum lpg konusunda araştırmalarımdan düzgün bi sonuç alamadım lpg attırabilirmiyim attırsam ne kadar yakar

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ne kadar yakar bilmiyorum ama ilkxamanlarda biri takılıyor dedi diğeri yok dedi falan filan şuan taktıran kullanıyor taktırmayan da kullanıyor.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
1.6 gdi motora ya karma sistem oluyor yani hem benzin hem gaz sürekli tüketiyor araç ve tasarruf %30-35 i geçmiyor.yada komple sıvı sistem LPG takılıyor brc ve prins te bu sistemler 7-10 bin TL arasi maliyetle yapılıyor araç sürekli gazla çalışıyor ilk marş dahil.tasarruf %50 yi buluyor

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Yukarıda bahsedildiği gibi karma sistem ve direk sıvı sistem var. Direk sıvı sisteme yapacağınız maliyet aracın ne 2. el değerini yükseltiyor ne de kendini kısa sürede amorte ettiriyor. Kama sistem ise tasarruf var ancak benim bildiğim kadarı ile sistemi yaptıracağınız usta tecrübeli değil ise LPG baya sorunlu oluyor, tekleme, vuruntu yapma vs gibi. Ve benzin yaktığından ötürü amorte etmesi 1-2 sene arasında sürüyor. i30 istiyorsanız 1.6 GDI yerine 1.4 MPI olanlara bakmanızı tavsiye ederim, klasik atmosferik sistem ve LPG uyumunda hiçbir sorun yok. Ancak 1.4 MPI'ların performansı ve donanımı tatmin etmeyebilir çünkü ağır bir araba.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
4500 civarına marjet sıvı sistem montajı yapılıyor fakat marş uzama gibi epeyce bir sorunu var. Geneli memnun olsada marş uzaması yaşamayan kullanıcı yok gibi. Güncelleme ile falan düzelir mi bilmiyorum fakat düşünülebilir.. Fiyatı diğer meşhur markalara göre yarı yarıya daha ucuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım