KAPALI i30 dizel otomatik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fckorkmaz

Asfalt Kurutucu
21 Eki 2016
4
0
535
merhaba arkadaşlar 2-3 yaşlarında i30 dizel otomatik bakıyorum. Acaba aranızda konfor, tüketim, vites geçişleri veya kronik sorunları hakkında bilgi verebilecek var mı?

idris

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
4
0
535
Merhaba bende 2014 otom.dizel elit donanım var.Konforu gayet yeterli,viteş geçişleri pürüzsüz,yakıtı muhadilleriyle şehirlerarası aynı,şehir içinde 1 lt fazla,ayrıca ispatlanmış bir kronik sorunu yok,

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
2015 ve sonrası modeller dct çift kavrama şanzıman kullandı. ondan öncekiler tork konvertörlü sistem. yakıt olarak az yakmaz. ama çok ta yakmaz. onun dışında araba gayet kullanışlı ve tam bir fiyat performans canavarı. cam tavan sesi kronik sorunumuz i30 da. ama çok büyük problem olmuyor. serviste garantiden değişim yapılıyor. hyundai servisleri garantiyi uygulama konusunda gerçekten cömert.

idris

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
4
0
535
Muhtemelen vw grubu araca sahipsin.Ederinden kat kat fazla ödeyerek alıp yediğin KAZIĞIN acısını i30'dan çıkarmaya çalışıyorsun.Sen at gözlüğünü çıkarıp kendi aracına bak yediğin kazığın acısını hisset.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Muhtemelen vw grubu araca sahipsin.Ederinden kat kat fazla ödeyerek alıp yediğin KAZIĞIN acısını i30'dan çıkarmaya çalışıyorsun.Sen at gözlüğünü çıkarıp kendi aracına bak yediğin kazığın acısını hisset.
Valla benim kazık yediğim yok. Bunu burdaki herkes biliyor. Aldığım fiyatı, eksilerini ve artılarını çok rahat söylüyorum. Ama Facebook grubunuz I30 ile BMW 4 Serisi bile kıyaslamış yer ondan dolayı pekde bakmamak gerek.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla benim kazık yediğim yok. Bunu burdaki herkes biliyor. Aldığım fiyatı, eksilerini ve artılarını çok rahat söylüyorum. Ama Facebook grubunuz I30 ile BMW 4 Serisi bile kıyaslamış yer ondan dolayı pekde bakmamak gerek.
Bence de şakadır, espri falan yapılmıştır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok be abi ciddi ciddi 420d tokatladım falan yazıyorlar. Bir başka post'da da I30 ile eleman kaza yapmış, eğer Ford veya VW içinde olsaydım ölürdüm falan demiş.
Niye ölsünler ki güvenlik testleri falan ortada. Volvo değil ki bu fark atsın.
i30 Stock haldeyken 4.20dizeli nereye tokatlıyor anlamadım, bmw'deki adam eco pro modunda ekonomi kasmaya çalışıyordur yanlış anlamıştır i30'u süren kişi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok farklı dünyadalar valla.
Ben şimdi yorumları falan görmediğim için direkt bir şey diyemiyorum, fakat bir zamanlar citroen türkiye forumuna arada girerdim. c4 için golf kadar konforlu, focus kadar iyi yol tutuyor falan diyebilen bile vardı. O ortamları az çok tahmin edebiliyorum yani.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Güzel otomobil. Koreliler hakkında fikirlerim olumlu yönde değişmeye başladıysa da bazı fikirlerim sabit. Epey ağır bir otomobil, panoramik sunroof epey ağırlık yapıyor ama aracın genel havasını epey arttırıyor, ağırlığından dolayı dizel rakiplerinden fazla yakmakta. Yeni nesil çift kavrama DCT'si biraz narin doğal olarak, çok fazla zorlanmaya gelmiyor. Gidişi aynı motorda Accent Blue için iyi olsa da i30 için yeterli diyebilirim. En son yakın bir abim sıfır alıp 18 bininci kilometrede 5. ve 6. viteslerde kaçırma yapınca sorun daha büyümeden sattı arabasını. Yetkili servise götürdüğünüzde ise abi bir şey olmaz bundan gibi cevap almakta hoş olmuyor elbet(araya arkadaşım vasıtası ile birde servis müdürünü soktum)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım