İKİ TAKIM LASTİK SORUNSALI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Arkadaşlar elimde iki takım lastik var. İkiside 205 55 16 ölçülerinde.

Birincisi Goodyear Efficient Grip ROF. Arabayı aldığım zaman üstünde gelmişti. Bu lastiklerle 9000 km yaptıktan sonra performans lastiğine geçeyim dedim ve depoma koydum.

İkincisi Pirelli Cinturato P7 RFT. Bunu da 14.000 km kullandım ve sonra Michelin Primacy 3 ZP'ye geçtim.

Goodyear'lar yanlış hatırlamıyorsam Şubat 2012 üretimi, Pirelli'ler Nisan 2013 üretimi.

Şimdi bu lastiklerin hiçbir sorunu sıkıntısı yok. Pirelli'lerden birine minik dikenli tel parçası gibi bir şey girmişti onu yaptırmıştım sadece.

Michelin biraz daha yumuşak olduğu için memnun kalınca bunları tekrar takmayı düşünmedim. Malum bizim arabaların amortisörleri sert.

Şimdi bu lastikler depomda keçe battaniyelere sarılı vaziyette duruyor. Sanayide bir iki yere sordum para vermem diyen yerler tanesini 100 - 150 TL'den satıyor, nette denk geldim birkaç tanesine.

Birisinin işine yararsa diye forumlara yazmaya başladım. Bu lastiklerin hiçbir şekilde üzerlerinde çatlak, bayatlama gibi durumları söz konusu değil.

O yüzden ben takım olarak uygun bir fiyattan mesela tanesini 50 TL'den satsam alan olur mu? Yani her bir takım için 200 TL? Fiyatı düşük tutunca bu sefer millet acaba lastikte sorun var mı diye düşünür mü?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sahibinden e koy bence, goodyearlarin sifir fiyati 1200 lira, 2012 oldugunu dusunerek tanesini 50-100 civarindan verebilirsin, sahsen ben olsam almam, hamuru gitmis cunku, ama anlamayip alanlar olacaktir, pirellilerde gene 1200 civari, ayni fiyattan koyarsan elbet alici bulacagini dusunuyorum, cunku alan kisi max 1-2 sezon kullanabilir, uygundan vermen lazim. Bide lastige saglam yatirim yapmissin, burdan kutluyorum seni :D pirelli p7 rft lerden kurtuldugum gun baya sevinmistim, rft olmayan standart michelinler ile resmen ucan hali olmustu araba, ve tabi taze lastik oldugu icin giderken olan yuzme hissiyati tamamen kayboldu.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Sahibinden'e koydum zaten de ucuz yazsan lastikte sorun mu var diyorlar?

Ortalama bir fiyat versen kimse geri dönüş yapmıyor. Abuk subuk işler.

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Sahibinden'e koydum zaten de ucuz yazsan lastikte sorun mu var diyorlar?

Ortalama bir fiyat versen kimse geri dönüş yapmıyor. Abuk subuk işler.
Aciklama kismini sahibindenden detayli yaz hocam ki millet sacma sapan soru sormasin aramasin bence 50 den fazlasi abarti olur lastiklerin tarihi eski
Gecen 10 bin km goturecek kadr dis kalan michelin i 50 tlye satmistim

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Aciklama kismini sahibindenden detayli yaz hocam ki millet sacma sapan soru sormasin aramasin bence 50 den fazlasi abarti olur lastiklerin tarihi eski
Gecen 10 bin km goturecek kadr dis kalan michelin i 50 tlye satmistim
En detaylı şekilde yazmama rağmen yine soru soruyorlar. Zaten TS 850'lerden biri patladı biraz önce lastik yerde. Sabah gidip köpük alacağım, lastiği tamire götüreceğim. O arada sorarım. Lan gece gece saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz. RFT almayan kafamı silkeyim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
En detaylı şekilde yazmama rağmen yine soru soruyorlar. Zaten TS 850'lerden biri patladı biraz önce lastik yerde. Sabah gidip köpük alacağım, lastiği tamire götüreceğim. O arada sorarım. Lan gece gece saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz. RFT almayan kafamı silkeyim.
En son patladigini dusundugumda ayni psikolojiye bende girmistim, bende kopuk falanda yoktu isin kotusu :D ya da dusundum 500 yaz her bir lastik setine, pazarlikla 400 e kadar dus, 50 liraya cikma bitik lastik satiyolar.

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Arkadaşlar elimde iki takım lastik var. İkiside 205 55 16 ölçülerinde.

Birincisi Goodyear Efficient Grip ROF. Arabayı aldığım zaman üstünde gelmişti. Bu lastiklerle 9000 km yaptıktan sonra performans lastiğine geçeyim dedim ve depoma koydum.

İkincisi Pirelli Cinturato P7 RFT. Bunu da 14.000 km kullandım ve sonra Michelin Primacy 3 ZP'ye geçtim.

Goodyear'lar yanlış hatırlamıyorsam Şubat 2012 üretimi, Pirelli'ler Nisan 2013 üretimi.

Şimdi bu lastiklerin hiçbir sorunu sıkıntısı yok. Pirelli'lerden birine minik dikenli tel parçası gibi bir şey girmişti onu yaptırmıştım sadece.

Michelin biraz daha yumuşak olduğu için memnun kalınca bunları tekrar takmayı düşünmedim. Malum bizim arabaların amortisörleri sert.

Şimdi bu lastikler depomda keçe battaniyelere sarılı vaziyette duruyor. Sanayide bir iki yere sordum para vermem diyen yerler tanesini 100 - 150 TL'den satıyor, nette denk geldim birkaç tanesine.

Birisinin işine yararsa diye forumlara yazmaya başladım. Bu lastiklerin hiçbir şekilde üzerlerinde çatlak, bayatlama gibi durumları söz konusu değil.

O yüzden ben takım olarak uygun bir fiyattan mesela tanesini 50 TL'den satsam alan olur mu? Yani her bir takım için 200 TL? Fiyatı düşük tutunca bu sefer millet acaba lastikte sorun var mı diye düşünür mü?

Dönen bir lastiğin ömrü 5 yıl veya 50Bin Km'dir, janta monte edilmemiş raf ömrü ise 10 yıl... 2012 model lastiklerinle 1000 km yapmış olsan dahi, eski bir lastikçi olarak, benim için o lastiğin ömrü 2017 Şubat biter... Tavsiyem, lastikler rft olduğu için, sanayilerdeki BMW servislerine takımını 100 - 150 TL'ye vermen iyi olur...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Dönen bir lastiğin ömrü 5 yıl veya 50Bin Km'dir, janta monte edilmemiş raf ömrü ise 10 yıl... 2012 model lastiklerinle 1000 km yapmış olsan dahi, eski bir lastikçi olarak, benim için o lastiğin ömrü 2017 Şubat biter... Tavsiyem, lastikler rft olduğu için, sanayilerdeki BMW servislerine takımını 100 - 150 TL'ye vermen iyi olur...
Alırlar mı ki?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bence almazlar, ben 2015 starmaxx lastiklerimden birisini yarmistim, 3 tanesini adam 150 ye saymisti

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Bence almazlar, ben 2015 starmaxx lastiklerimden birisini yarmistim, 3 tanesini adam 150 ye saymisti
Lastik değişken bir giderdir; 150'ye iyi almışlar, çok iyi bir rakam... Onun tanesini, sağlamsa, max 130'den satacak (205/5516)... Çıkma lastiğin stok devir hızı 6 ay gibi yüksek bir süre... kim böyle bir finansmana girmek ister ki... Benim dükkanımda bu işleri ustalar yapardı, dükkana %50 bırakırlar geri kalan da ceplerine... 2. el lastik alanlara zere kadar aklım basmaz, ne mantıkla alırlar onu da anlamış değilim, bana göre çöpe atılmış para... tüccar olarak baktığımda ise sıfır lastikten daha karlı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım