İnceleme | Mazda Pist Günü #mazdapistgunleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,117
4,095
37
İstanbul
Ben 1.06 döndüm, körfezin yeni haliyle ilk defa gazladım. Daha önce scriba ile slalom vs. çekimi yaptık o kadar. 2 sanbiye daha inerim stock arabayla. Pistin şikan kısımları keyifli ama onun haricinde pek viraj yok maalesef. Eski hali çok daha zevkliydi. Mazda Mx5 çok zevkli araba walla yumuşak yumuşak, toprak setup'lı ralli aracı gibi frende biraz öne yığılıyor, ağırlık transferlerine cevap veriyor. Seviyorum mx5'i

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
KRALLLLL! senin gibi petrolhead adamdan mx5 i beğenmeme gibi bir şey bekleyemezdim zaten fakat atmosferik motor ya yürür mü bu????????????? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Valla yolda 3'ten 2'ye bir çektin mi kesiciye kadar tık demeden gayet iyi yürür. Beğenmeyen yallah downsizing'e :D
Ben 1.06 döndüm, körfezin yeni haliyle ilk defa gazladım. Daha önce scriba ile slalom vs. çekimi yaptık o kadar. 2 sanbiye daha inerim stock arabayla. Pistin şikan kısımları keyifli ama onun haricinde pek viraj yok maalesef. Eski hali çok daha zevkliydi. Mazda Mx5 çok zevkli araba walla yumuşak yumuşak, toprak setup'lı ralli aracı gibi frende biraz öne yığılıyor, ağırlık transferlerine cevap veriyor. Seviyorum mx5'i
Mx-5'in bir güzel tarafı da, ESP'yi kapatmamama rağmen belli seviyede arabayla oynamaya izin vermesiydi. Denediğim ilk araçta içinde ben varken en efektif ağırlık transferi bir koltuktan diğerine geçmemle olurdu, zira frenlerini yedim :p Ama ikinci araçta öne yatırmayı başardım. Şaka bir yana, pistte işler çok farklıymış. Gerçek yollardan çok daha kolay, güvenli ve eğlenceli. Güvenlik kısmı biraz rehavet de yaptı ilk sefer olunca :) Mx-5 de ayrı bir güzellik. Açık söyleyeyim, kendi arabamla boş yollarda çok şey yapıyorum ama pistte Mx-5 ile yaptığım hataları kendi arabamla yapma hakkım yok. Hakikaten şımartıyor. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
124'ü test etmek de şart oldu :) @DuzboruDownpipe Efsane'de var mıdır 124 test aracı? Bir bilgin var mı?

Bakmak lazım abi bi fikrim yok.Ama teste gidersek sen çıkarsın bi de satış danışmanı ben de 140 litrelik bagajında seyahat ederim :D Beykarda test arabası yok ama onu biliyorum

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
abi yine muhteşem bir şekilde olayı anlatıp yaşamış kadar olmamızı sağlamışsın güzel bir etkinlik olmuş yazıda öyle ama senin benim gibi adamların da binebileceği bir araç yapsalarmış daha iyi olurmuş :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Benden Mx-5'e gelsin. Aşağıdaki şarkı şöyle başlar.

Zamanımı alacak
Dünyadaki bütün zamanlara sahibim
Seni benim yapmak için
Yukarda, yıldızlarda yazılı
Tanrılar karar verir
Burada tam yanımda olacaksın
Tam yanımda
Kaçabilirsin ama saklanamazsın :D

bu şarkıyı çok da severim ama bir araba ile eşleştirmemiştim kafamda. Ama güzel uymuş:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
abi yine muhteşem bir şekilde olayı anlatıp yaşamış kadar olmamızı sağlamışsın güzel bir etkinlik olmuş yazıda öyle ama senin benim gibi adamların da binebileceği bir araç yapsalarmış daha iyi olurmuş :D
Bizleri gerçekten mağdur bırakan bir araç Koray'ım hiç sorma :D
Benim bildiğim spiderın alt yapısı bir eski jenerasyon mx5 altyapısı yanlış mı biliyorum?
Şöyle bir detay paylaşayım. Benden önce çıkan birkaç araç eski kasa mx-5'lerdendi. Ben start'ı beklerken telsize gelen süre bilgisi benim daha sonra yaptığım süreden 4 saniye gerideydi. Tanıdıkları bildikleri kendi araçları olmasına rağmen, üstüne yukarıda belirttiğim benden ve arabadan kaynaklı sorunlara rağmen benim net daha iyi süre yapmış olmam arabanın altyapısının geliştiğinin göstergesidir :) Umarım 124'te yeni altyapıyı kullanıyorlardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım