İnsanlar Bilinçleniyor Mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HakanUtku55

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
40
595
Bu günlerde gördüğüm bütün motorcuların (kurye motorları dahil) Ful ekipmanı var . Artçıların bile kaskı var .
Çok enteresan geldi nedense

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Yeni gelecek motorcu neslin bilinçli olmasında motovloggerların payı büyük.

Yavaş yavaş değişim başlıyor, bilinçli her nesil bir sonrakinin gelişmesini sağlıyor. Babalarımızın, "benim babam bize şöyle yapmadı ama ben size yapıyorum." dediği gibi bizlerde kendimizi ve bir sonraki nesli düzelticez.

He bu hızla bu bi iki yüz elli yıl falan sürecek sanırım. Hâla etraf 125' likle uçmaya çalışan çakallarla dolu.

Ekipman hayat kurtarır. Hem de şekil gösteriyor la işte daha niye takmıyorsa bazı aptallar. :D

surmeklazim

Profesör
Moderatör
Yayın Yönetmeni
8 Eyl 2016
70
273
1,210
32
İstanbul
Ekipmanın eskisine göre biraz daha ulaşılabilir olmasının da büyük etkisi var ama her şeyde olduğu gibi yine ülkemizde yurt dışına göre çok daha pahalı.

Ortalama bir kask burada 1000tl'den başlarken aynı kaskı ABD'den 150$ a falan alabiliyorsun ki sadece kaskla bitmiyor bu iş, ekipman alacağız diye ciğerimiz soluyor.

Şöyle de bir durum var, iyi bir kask alıp 5 sene kullanamıyorsun. Max ömrü 2 ila 3 yıl ki o da tamamen kullanıcıya kalmış. Ortalama 2 senede bir yenilemen lazım, motora binmek için çalışıyoruz anasını satayım.:confused:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Yeni nesilin otomobil ve motosiklete ulaşması daha kolay, küçük yaşlarda bu araçların kendini öldürebilecek birşey olduğunu farkedenlerin sayısı eskisi kadar az değil böyle olunca kemer, kask, ekipman, lastik, kurallara uyma, trafikteki saygı gibi şeylere verilen önem yavaş yavaş artıyor. Ama hala üstte dendiği gibi 125'liklerin üzerinde 2.80 yatan, trafikte el frenine muammele eden, makas atmaya çalışıp bi halt becerdiğini zanneden, ne kullandığını bilmeyenlerin sayısı da az değil malesef.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Motovlogların insanları bilinçlerdirdiğiki düşünüyorum , şahsen çoğu motovlogerı takip ediyorum motorcumuhabbeti ilk çıktığından beri takip ederim altın elbiseli adamda aynı şekilde , bir otomobil sürücüsü olarak , motovlogerların sayesinde , motosikletin trafikteki yerini öğrendim , 8 saniyde bir aynalarımı kontrol ederim motorsiklet varmı yokmu , kör nokta kontrolu yaparım , bence insanlarımız biraz bilinçlenmeye başladı sadece motorsiklet sürücüleri değil

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Maalesef hala ekipmansız motor süren çok fazla kişi görüyorum. Kaskı olsa kıyafetleri uygun olmuyor. Özellikle küçük motor sürenlerde görüyorum bunu. Şehir içi diye emniyet kemeri takmamak ile aynı kafa bu.

Önce ekipman
, sonra motor!

gokhanaydogdu06

Profesör
9 Eyl 2016
120
79
1,035
37
Ankara
İnsanlarda şöyle bir algi var motorsiklet ufak motorluysa kasksiz ekipmansiz herturlu bin birsey olmaz ama motor hacmi buyudukce kask takmaya baslarlar bu algi heryerde var....ama ne kadar yanlis oldugunu ufak bi kaz yaptiginda anlar...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Artık ekipman fiyatları gerçekten ulaşılabilir seviyede. Ayrıca internetten sipariş ediyorsun, 2 günde kapına geliyor. Eğer düşük cc'li bir motor kullanıyorsan, 150-200TL'ye LS2'nin falan iş yapar tipte kaskları var, çoğu kurye de onu tercih ediyor zaten.
Karting için eldiven bakıyordum bir süredir. Sparco'nun falan çok acayip rakamlara eldivenleri var, o paraya yazık deyip almıyordum. Dün bi internette motorsiklet eldiveni diye arattım, 70 TL'ye canavar gibi korumalı falan eldivenin siparişini verdim geçtim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım