İst. / Bahçeşehir'den selamlar

kuntiz

Cem KÖSEOĞLU
Senkromeççi
5 Eki 2021
7
14
70
41
bahçeşehir istanbul
Marka
Peugeot
Herkese merhabalar...
Cem KÖSEOĞLU
İstanbuldan katılıyorum aranıza
Sektörüm mobilya (üretim/satış)
sıkı bir 106 tutkum var

herkese keyifli forumlar

wrr.jpg

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Herkese merhabalar...
Cem KÖSEOĞLU
İstanbuldan katılıyorum aranıza
Sektörüm mobilya (üretim/satış)
sıkı bir 106 tutkum var

herkese keyifli forumlar

Ekli dosyayı görüntüle 37144
Hoşgeldiniz Cem Bey, S16 ile GTi'ın farkını tam manasıyla bilmiyorum aynı araçlar değiller mi hangisi daha hafif gibi bir ayrım mı var? Fransız hatchlerini severiz kazasız belasız günlerde sürmeniz dileğiyle.

kuntiz

Cem KÖSEOĞLU
Senkromeççi
5 Eki 2021
7
14
70
41
bahçeşehir istanbul
Marka
Peugeot
Teşekkürler Mt.Akina,

bu konuya wakıf olanlar tabiki çok çok daha iyi bilirler ama bende kısaca sorunuza cewap wermeye çalışayım. O dönemde (96-97 yıllarında) araç satışlarında yüksek sigorta primleri çıkmaması amacıyla ilk etapta S16 adı ile piyasaya çıkarılmıştır. Daha sonrasında olması gereken GTİ değişikliği yapılarak piyasada geçerliliğini sürdürmüştür. Gördüğüm ruhsatlardan yola çıkarakta kendimce yorumlarsam S16 ibareli arabada teknik anlamda ben bugüne kadar bir değişiklilik görmedim. Yanlışımda olabilir affola :). Bana göre hot hatch sınıfının en akılda kalan aracıdır 106 gti. Tabi 306 205 305 309 405 gibi daha sayamadığım efsanalerinde hakkını asla yiyemeyiz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım