friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Jaguar XE 2015 45 bin de hatasiz boyasiz Portfollio paket kirmizi renk
210 bin tl

418i m sport nbt ve hifili 60 bin de sol kapi boya 188 bin tl

C180 amg 16 bin de burmester li hatasiz boyasiz kirmizi
210 bin tl

Audi a4 1.4 sport paket 50 bin de
200 bin tl

Favoriye aldigim assa yukari bu tarz araclar bu fiyatlarda genc bir bireyim tek kullaniyorum araci

Aracta aradigim konfor ic dizayn ve ses sistemi takintim var cok muzik dinliyorum ve gorunus kaliteye de onem veriyorum

Sizce ne yapmaliyim?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konfor - dizayn - ses sistemi

Bunlarin hepsi oznel konular. Herkesin hem fikir olacagi bir sey secmek zor. Benim de kisisel tercihim jaguar xe'den yana olur.

Zf8 sanzimani, 2 litre dizel motoru, sinifinda tepeye oynayan surus zevki ve bununla beraber konforlu olabilmesi, az bulunmasi gibi konular beni bu araca cekiyor.

Opsiyonel ses sistemi de muhakkak vardir ama burada size cok guzel yahut vasat desem de bir anlami olmayabilir. Ses sistemi de kisilerin muzik kulagina ve beklentisine gore degisiyor. Bunun icin otopark'in jaguar testine bakmaniz gerekebilir

Jaguar ile ilgili duydugum tek sorun bakim fiyatlari galiba biraz yuksekmis diger premium markalara gore. Ama dedigim gibi bana diger araclara nazaran daha ozel hissettiriyor. Ustelik bunu surus kalitesiyle de destekleyebiliyor.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Artı olarak Jaguar XE, toplumdaki algı olarak aynı segmentteki rakiplerinden daha üst segment, daha özel bir arabaymış gibi görülüyor. Yerinizde olsam Meridian'lı temiz bir tane bulmaya çalışırdım...

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Seçeneklerde jaguar olmasaydı tercihim a4 olurdu. Aradığınız özellikler en iyi a4te harmanlanmış çünkü. Ama seçenekler arasında jaguar olunca işin içine elitlik ve duygusallık giriyor. Jaguar alırdım sanırım. Ama elitlik yanında maliyetler de getirir bunu da unutmamak gerek.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Bugün jaguara galericiler hariç pek bulaşan olmaz. aracın ikinci eli zaten pek canlı değil galerici alır istediği fiyata atar showroomuna bekletir birileri gelsin tav olsun da büyük kar bıraksın diye. Ama bizim gibilerin mesleği genelde araç alım satım olmadığı için jaguar riskine girmezdim. Bana kalırsa bu listede jaguar bir tek mercedese tercih edilebilir gibi duruyor. Ben kesinlikle bmw yada audi öneriyorum. Bmw 4serisi estoril mavi yada füme yakalayabilirseniz, audi de scuba mavisi yakalayabilirseniz tadından yenmez.

friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Bugün jaguara galericiler hariç pek bulaşan olmaz. aracın ikinci eli zaten pek canlı değil galerici alır istediği fiyata atar showroomuna bekletir birileri gelsin tav olsun da büyük kar bıraksın diye. Ama bizim gibilerin mesleği genelde araç alım satım olmadığı için jaguar riskine girmezdim. Bana kalırsa bu listede jaguar bir tek mercedese tercih edilebilir gibi duruyor. Ben kesinlikle bmw yada audi öneriyorum. Bmw 4serisi estoril mavi yada füme yakalayabilirseniz, audi de scuba mavisi yakalayabilirseniz tadından yenmez.

Bmw 418i coupe buldum 190 a 2016 40 bin de nbt li temiz alsam mi bilemedim

friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Konfor - dizayn - ses sistemi

Bunlarin hepsi oznel konular. Herkesin hem fikir olacagi bir sey secmek zor. Benim de kisisel tercihim jaguar xe'den yana olur.

Zf8 sanzimani, 2 litre dizel motoru, sinifinda tepeye oynayan surus zevki ve bununla beraber konforlu olabilmesi, az bulunmasi gibi konular beni bu araca cekiyor.

Opsiyonel ses sistemi de muhakkak vardir ama burada size cok guzel yahut vasat desem de bir anlami olmayabilir. Ses sistemi de kisilerin muzik kulagina ve beklentisine gore degisiyor. Bunun icin otopark'in jaguar testine bakmaniz gerekebilir

Jaguar ile ilgili duydugum tek sorun bakim fiyatlari galiba biraz yuksekmis diger premium markalara gore. Ama dedigim gibi bana diger araclara nazaran daha ozel hissettiriyor. Ustelik bunu surus kalitesiyle de destekleyebiliyor.

Servis bakim yakit vergi vs sonucu daha once f30 kullanmama ragmen 418i veya c180 amg ye karat verdim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Servis bakim yakit vergi vs sonucu daha once f30 kullanmama ragmen 418i veya c180 amg ye karat verdim
Yakıt haricinde servis, bakım, vergi ve 2.el'de çabuk satılma gibi konular zaten Jaguar'ın eksi taraflarıydı hocam. Bunlar sizin için önemliyse ve diğer seçeneklere yöneldiyseniz bu da mantıklı bir tercih tabi ki. 418 veya c180 arasında kalırsanız da ben 418 almanızı tavsiye ederim.

friskyeagle

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
47
7
120
Marka
BMW
Yakıt haricinde servis, bakım, vergi ve 2.el'de çabuk satılma gibi konular zaten Jaguar'ın eksi taraflarıydı hocam. Bunlar sizin için önemliyse ve diğer seçeneklere yöneldiyseniz bu da mantıklı bir tercih tabi ki. 418 veya c180 arasında kalırsanız da ben 418 almanızı tavsiye ederim.

Hocam soyle bi durum var daha once 316i m sport um vardi nbt li dolu bi aracti icleri ayni sonuc olarak sanki bi farklilik yaratmicak gibi hatta 3 silindir 418i yazilim da sorun yaratiyo diyolar ondan kararsiz kaldim buldum bi arac nbt li hi fi li coupe gri temiz ama bilemedim c180 alsam basli basina baska bi arac olur benim icin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam soyle bi durum var daha once 316i m sport um vardi nbt li dolu bi aracti icleri ayni sonuc olarak sanki bi farklilik yaratmicak gibi hatta 3 silindir 418i yazilim da sorun yaratiyo diyolar ondan kararsiz kaldim buldum bi arac nbt li hi fi li coupe gri temiz ama bilemedim c180 alsam basli basina baska bi arac olur benim icin
Farklılık arıyorsanız sizin tercihiniz tabi ki. Fakat illa bu aracı alacaksanız da bir test sürüşü yapın. Olmadı büyük kiralama şirketlerini arayıp bu araçla ilgili bilgi alın ellerinde var mı diye. Aracı sürmeden alıp sonra pişman olma ihtimali de var ki w204 kasadan sonra c serisinin sürüşünü beğenmeyen bir çok insan var ki ben de böyle düşünüyorum. Güncel kasa olan w205'in makyajsızını test etme imkanım olduğunda cidden hayalkırıklığına uğramıştım. Makyajla beraber aracın düzeldiğini, iyi noktaya geldiğini de söyleyen testler mevcut. Bilemiyorum, neticede sizi hangi araç mutlu ediyorsa onu alın gitsin derim ama en azından sürpriz olmaması adına önce bir deneyin, test edin sonra karar verin derim.

Son düzenleme:

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
418i, performans anlamında tatmin edecekse, dakota kırmızı koltuk ve iç döşemeli alınır, miss gibi binilir.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Bmw 418i coupe buldum 190 a 2016 40 bin de nbt li temiz alsam mi bilemedim
bmw nin coupelerinin her zaman ayrı bir havası vardır zaten. sizin için de sorun teşkil etmeyecekse alınır. alacağınız aracın mümkün oldugunca ful+ful olmasına özen gösterin derim ben. gri de yakışır ama estoril bambaşka durur. nbt ekran güzel bir opsiyon. m sport donanımın zaten kendi ekstra özellikleri oluyor diye biliyorum.

Doğan kabak

Takipçi
30 May 2019
2
0
10
67
Marka
Chrysler
18905

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım