KAPALI Jetpet nasıl?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan zuspat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zuspat

Profesör
89
39
Ben tüm arabalarımı shell ve bp den aldığım dizel benzin yakıtlar ile kullandım. Ama son zamanlar da bu zamlar çok can sıktı zira aracım benzinli ve yılda 30K km yapıyorum. Yakınlarda jetpet gördüm ve oldukça ucuz öyle 5 kuruş falan değil baya ucuz. Daha önce jetpet den benzin alan arkadaş var mı aceba? Görüşleriniz önemli benim için. Teşekkürler şimdiden.

litre başı 40 kuruş en az ... diğer forumlarda kullanıp memnun olanlar da var ama ben burada paylaşmak istedim
Benzinli araç diyorsunuz benzinin pek bir sorun çıkaracağını zannetmem, performans haricinde. Dizel olsaydı almayın derdim mazot kötü olduğu zaman direk enjektörler sorun çıkarıyor çünkü. Yakıtı kullanıp beğenmezseniz önce kullandığınız akaryakıt istasyonundan depo doldurup enjektör temizleyici katarsınız olur biter.

Benzinli araç diyorsunuz benzinin pek bir sorun çıkaracağını zannetmem, performans haricinde. Dizel olsaydı almayın derdim mazot kötü olduğu zaman direk enjektörler sorun çıkarıyor çünkü. Yakıtı kullanıp beğenmezseniz önce kullandığınız akaryakıt istasyonundan depo doldurup enjektör temizleyici katarsınız olur biter.
Sağol kardeşim bi deneyeceğim bakalım eğer olursa zamlardan etkilenmiş olacağım en azından keyfim yerinde olacak

Ben daha alamadım kardeşim jetpetden kardeşim. Ama geçen alayım dedim fiyat diğerleri ile aynı olmuş o zaman dedim gider alırım BP den. Ayrıca jetpet BP nin alt kuruluşu imiş yakıt da aynı imiş yani fiyat uygun olursa kullanılabilir.

Lukoil, aytemiz ucuz petrol satan istasyonlardan alan arkadaşlarımın hepsi memnun. Araçları dizel benzinli hepsi de yeni model ve euro5 normlarına uygun araçlar yani 30- 40 kuruş aşağıya aylardır alıyorlar yakıtlarını. Benim BP'den indirim yıl sonuna kadar devam ediyor onlardan daha ucuza alıyorum ben daha uzun bir zaman deneyemeyeceğim ama deneyenlerin hepsi memnun söylemek istedim.

Akaryakıt firmalarının kendi islettigi istasyonlar fiyat olarak daha uygun oluyorlar genelde .
Kocaelide ; Gebze Center Lukoil ve İzmit symbol avm ye gelmeden sagda kalan total i firmalar kendisi işletiyorlar .
Beylikduzundede total vardı galiba başkada bilmiyorum :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen hafta bir tanıdığım, dizel megane aracına yakıt pahalılığından dolayı aytemiz petrolden mazot aldı, indirim yapıyorlarmış. Sonuç olarak enjektörler sizlere ömür, 3 bin lira masraf çıktı. 3 kuruş kar edeceğim diye bilmediğiniz, emin olmadığınız, işinizi şansa bıraktığınız akaryakıtları kullanmayın.

Geçen hafta bir tanıdığım, dizel megane aracına yakıt pahalılığından dolayı aytemiz petrolden mazot aldı, indirim yapıyorlarmış. Sonuç olarak enjektörler sizlere ömür, 3 bin lira masraf çıktı. 3 kuruş kar edeceğim diye bilmediğiniz, emin olmadığınız, işinizi şansa bıraktığınız akaryakıtları kullanmayın.
Bence markaya değil petrole özel bir durumdur yoksa bizim mahallede de aytemiz var gunde kaç tane araba geliyor . Kötü sorunla karşılaşılsa illaki gazetede falan gorurduk en olmadı duyulurdu öyle birşey olsa tüketici haklarına falan basvurulurdu ... Fazla indirim varsa şüphelenmek lazım lpg de hava basiyorlar mesela :)

Bence markaya değil petrole özel bir durumdur yoksa bizim mahallede de aytemiz var gunde kaç tane araba geliyor . Kötü sorunla karşılaşılsa illaki gazetede falan gorurduk en olmadı duyulurdu öyle birşey olsa tüketici haklarına falan basvurulurdu ... Fazla indirim varsa şüphelenmek lazım lpg de hava basiyorlar mesela :)

O yüzden gidip büyük firmaların akaryakıtlarını kullanıyoruz zaten. Çok kaliteli ürün sattıklarından değil, ortalama kaliteyi, en azından araca zarar vermeyecek düzeyde kaliteyi genele yaydıkları için. Bi aytetmizin yahut jetpetin belki bayiden bayiye iyi yakıt satanı vardır da onu nerede bulacaksın ? Kime soracaksın ? Sorsan ne kadar güvenilir cevap alacaksın ? O sebeple yakıtından emin olmadığınız istasyonlardan ve markalardan yakıt alınmaması gerekiyor.

Ya beyler harbiden işyeri sahibi babanız olmadıktan sonra risk. Hele dizel hiç almayın. Şu anlaşmalı kredi veya banka kartlarıyla bilindik yerden alın en mantıklısı o. %4-5 indirim alınsa aynı hesaba geliyo nerdeyse

Bizim arkadaşlar da alıyor AYTEMİZ den lukoil den 2014 i30 hiç bir şey olmadı Honda Toyota megane de var. Dediğim gibi benim gelecek yıl kampanya bitiyor. Benim sendika ekstra olarak lukoil ile anlaşırsa ordan alırım zaten garantili araçlara biniyoruz çoğumuz birşey olursa olsun

Opette sorun var PO ya güvenilmez gibi şeyler söylemek yanlış. Bakın Lukoil veya Aytemiz hakkında yapılan iyi yorumlara bir sözüm yok çünkü onlar da iyidir, fakat iyi veya kötü anlamda genelleme yapmak çok yanlış. Hatta Lukoil madeni yağlar ve petrol ürünleri bakımında çoğu firmadan daha kalitelidir.
Ben Opet de kullandım PO da kullandım Shell,Total, BP hatta Moil istasyonundan da yakıt aldım. Allah'a şükür bir sorun yaşamadım çünkü hep şehir merkezindeki istasyonlardan yakıt aldım. Tutup da şehir dışında yol üzerinde gördüğüm bir Opet'ten, Shell'den ya da PO'dan almadım, nerede kampanya varsa oradan aldım ve eminim ki bu yüzden sorun yaşamadım, yaşamıyorum.
Lafın sonu iş yeri kalitesine varıyor. Bu konuda markaların istasyonları hakkında genelleme yapılmasını yanlış buluyorum.

Son düzenleme:
Tutup da şehir dışında yol üzerinde gördüğüm bir Opet'ten, Shell'den ya da PO'dan almadım, nerede kampanya varsa oradan aldım ve eminim ki bu yüzden sorun yaşamadım, yaşamıyorum.
Lafın sonu iş yeri kalitesine varıyor. Bu konuda markaların istasyonları hakkında genelleme yapılmasını yanlış buluyorum.
Hep aynı yerden, eve yakın merkezden aldım. Keşke kendimde hata bulabilseydim.

Opette sorun var PO ya güvenilmez gibi şeyler söylemek yanlış. Bakın Lukoil veya Aytemiz hakkında yapılan iyi yorumlara bir sözüm yok çünkü onlar da iyidir, fakat iyi veya kötü anlamda genelleme yapmak çok yanlış. Hatta Lukoil madeni yağlar ve petrol ürünleri bakımında çoğu firmadan daha kalitelidir.
Ben Opet de kullandım PO da kullandım Shell,Total, BP hatta Moil istasyonundan da yakıt aldım. Allah'a şükür bir sorun yaşamadım çünkü hep şehir merkezindeki istasyonlardan yakıt aldım. Tutup da şehir dışında yol üzerinde gördüğüm bir Opet'ten, Shell'den ya da PO'dan almadım, nerede kampanya varsa oradan aldım ve eminim ki bu yüzden sorun yaşamadım, yaşamıyorum.
Genelleme yapmıyoruz büyük şirketlerde de sorun olabiliyor diyoruz sadece. Bence de en önemli kriter istasyon sahibi mesela bizim şehirde kimse totalden almaz sadece yol üstü yabancı plakalar alırlar siz düşünün yani sahibini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...