Jetta Icin Hoparlor Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Herkese selam,

2015 model Jetta aracima bu (http://www.hepsiburada.com/sony-xs-...-350-watt-2-yollu-mid-takimi-p-OTBLCXSGS1621C) hoparlorlerden almayi dusunuyorum. Ancak kafamda birkac soru var, eger tecrubeli ve bilgili arkadaslar cevaplayabilirse cok memnun olurum.

Oncelikle aracin kapisina sigip sigmama tereddutundeyim, Jetta Turkey'e, Hepsiburada'da hoparlorun yorumlarina falan baktim ama detayli bir sey bulamadim.

Ikinci sorum ise beraberinde bir amfi almaliyim, almazsam eksikligini hisseder miyim? Sahsi gorusum bu alacagim hoparlorlerin basinin mevcut hoparlorlerimden daha iyi olacagi yonunde ama emin degilim. Yine de bi fikrinizi almak isterim.

Son olarak da eger bu hoparlorleri alirsam 2 tweeter ve 2 hoparlor bosa cikacak. Bunlari nasil degerlendirebilirim? En azindan hoparlorleri pandizota montelemek mantikli olur mu?

Simdiden tesekkurler :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
valla google amcaya jetta ön kapı hoparlörü diye sorduğumda

http://urun.gittigidiyor.com/otomob...Av178P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
bu çıktı, 17 cm bu. Sizin belirttiğiniz 16 cm her türlü uyar

PAylaştığınız linkteki yorumlara bakayım dedim, herkes amfiyle kullanmış gibi, ses mühendisine teknisyenine vs sormak lazım ya fazla detaya giriyor araba da yeni olunca korktum açıkcası yanlış bilgi vermek istemiyorum :)

Edit: 16 cm ama derinlikte önemli tabi, ona da bakmak lazım. Kapı pandizot içinde kesme delme vs olaylarını pek seven biri değilim sizi bilmiyorum ama :)

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Pandizota monte olayina ben de pek sicak bakmadim. Yuksek ihtimal bulasmam o ise zaten.

Pederle bi konustum arkaya da almayi dusunuyormus. Artik kapidan cikanlari satar miyiz ne yapariz bilmiyorum :D

Geriye kalan sorular tweeterlarin sigip sigmamasi ve hoparlorlerin baslarinin nasil oldugu.

Ben en iyisi bi elektronikciye ugrayip su sigma sigdirma islerini kafadan cikarayim :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Pandizota monte olayina ben de pek sicak bakmadim. Yuksek ihtimal bulasmam o ise zaten.

Pederle bi konustum arkaya da almayi dusunuyormus. Artik kapidan cikanlari satar miyiz ne yapariz bilmiyorum :D

Geriye kalan sorular tweeterlarin sigip sigmamasi ve hoparlorlerin baslarinin nasil oldugu.

Ben en iyisi bi elektronikciye ugrayip su sigma sigdirma islerini kafadan cikarayim :)

Aynen öyle elektronikçi çözer, tweeterlar sığmayabilir baya küçük oluyo çünkü orjinaller malum. Kapıdan çıkanları satmayın saklayın, ilerde satacak olursunuz bişi olur niye değiştirdiniz yeaa tribine girene aha burda dersiniz :)

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
bence sonyler o kadar para etmez illaki bir artış olur ama belli bir süre sonra sıkabilir ikinci el jbl filan bulunabilir o paralara

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mevcut hoparlorunuzun buyuklugu ile alacaginiz hoparlorun buyuklugu arasinda fazla fark olmamasina, hatta ayni buyuklukte olmasina ozen gosterin. Hoparlor, yuvasindan daha kucuk oldugunda araya bir seyler sıkıstırmak gerekebilir basslar vururken kapi icinde titreme yapmasin diye. O titreme de ciddi can sıkıcı oluyor. Montaj sirasinda o bolgeye yalitim yapanlari da duymustum titresimden kaynakli gurultu cikmasin diye.

Son düzenleme:

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Mevcut hoparlorunuzun buyuklugu ile alacaginiz hoparlorun buyuklugu arasinda fazla fark olmamasina, hatta ayni buyuklukte olmasina ozen gosterin. Hoparlor, yuvasindan daha kucuk oldugunda araya bir seyler sıkıstırmak gerekebilir basslar vururken kapi icinde titreme yapmasin diye. O titreme de ciddi can sıkıcı oluyor. Montaj sirasinda o bolgeye yalitim yapanlari da duymustum titresimden kaynakli gurultu cikmasin diye.
Iyi ki soylediniz valla, bu da aklimin bi kosesinde bulunsun :)

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
382
909
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Bunlar benim de çok merak ettiğim modeller, taktırırsanız ses farkını, ufak bi incelemeyi buraya yazarsanız mutlu olurum. Ürünün fiyatı bakmayalı baya artmış..

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Tabi yazarim, ama bilmiyorum simdi kapi dosemeleri falan sokulecek bi korku kapladi icimi. Deger mi degmez mi kafami kurcaliyor. Hali hazirda da guzel bi sistemi var pederin gazina gelip is yapmak da istemiyorum... cok kararsizim :/

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Müzik dinlemeyi çok seven bir insansanız bence taktırın. Kapının sökülmesi takılması için de endişelenmeyin, iyi işçilikle yapılsa hiçbir sıkıntı olmaz. Hatta bizim octavianın ilk aldığımızda sağ ön kapısından trim sesi hafif gelirdi, cam kaldırma mekanizmasında arıza olunca açtılar ve yenisini taktılar ses kesildi, demek ki oturmayan tırnağı gibi bir şey varmış oturdu o :D İyi işçilik olmasına özen gösterin ve yukarıda çoğu kişinin yazdığı gibi deldirmemeye özen gösterin, aynı büyüklükte olsun, sadece çıkar tak yapın hiçbir sıkıntı olmaz rahat olun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım