Kaput kaplama ve Cam filmi Önerisi -İstanbul

angelus

Tolga
Takipçi
14 Haz 2021
3
1
20
41
İstanbul
Marka
Citroen
Merhaba
1 yaşında bi araç satın aldım. Eski aracımdan tecrübe ile on kaput delik desik olmadan kaput kaplama yapmak istiyorum. Aracı sıcaktan korumak içind cam filmi yaptırmak istiyorum Bu iki işlem için tavsiye ettiğiniz ürün ve istanbulda fiyatları çok abartmamış bir yer varmıdır

Kaput dışında en çok çizilen yerler genelde aynalar, piano black yerler ve kapı açarken çarpmalardan dolayı kapı kenarları oluyor buralar için tavsiye ettiğiniz koruma yöntemleri neler olur

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
En son bir arkadaşım sıfır aracına Kadıköy Feynlab’da 7 yıl garantili Zivent marka kaput koruma filmi yaptırdı memnun kaldı, siz de bir fiyat alabilirsiniz. Onun haricinde Çamlıca’da Tokyo Garaj da çok iyidir ama fiyatı bir tık yukarıda diye biliyorum fakat işleri cidden kalitelidir. Bu arada bu dediğim iki mekanda da cam filmi yapıyorlar.

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Cam Filmi için namını çok duyduğumuz Tanzer'i önerebilirim. Orjinal LLumar ürünleri ile kaliteli hizmet sunuyorlar gördüğümüz kadarıyla. Kaput filmi yapıyorlar mı bilmiyorum ama.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Merhaba
1 yaşında bi araç satın aldım. Eski aracımdan tecrübe ile on kaput delik desik olmadan kaput kaplama yapmak istiyorum. Aracı sıcaktan korumak içind cam filmi yaptırmak istiyorum Bu iki işlem için tavsiye ettiğiniz ürün ve istanbulda fiyatları çok abartmamış bir yer varmıdır

Kaput dışında en çok çizilen yerler genelde aynalar, piano black yerler ve kapı açarken çarpmalardan dolayı kapı kenarları oluyor buralar için tavsiye ettiğiniz koruma yöntemleri neler olur
Fiyati abartilmamis demissiniz ama konuda bahsedilen yerlerde 3 ten asagi kesinlikle cikamazsiniz. Kendini yenileyen stek vs yapilirsa zaten gecmis olsun.
Piano black yerler ne yaparsaniz yapin cizilmeye cok musayit kisimlar. Kapi kenarlari icin diyecegim sey , hem kendi hem ozellikle karsi tarafin kapisinda gamze veya boya dokulmesi uygun olmayacagindan dikkat ederek elinizi koyarak kapi acmaniz olur

angelus

Tolga
Takipçi
14 Haz 2021
3
1
20
41
İstanbul
Marka
Citroen
Yukarda belirtilen yerler butik firmalar işleri gerçekten çok kaliteli yapıyorlar ama bu fiyatlar biraz yüksek geliyor. Seramik kaplama ve boya korumadaki harcanan zaman ve emek düşünülünce 3000-4000 bazında olması anlaşılır. Belki cahilliğimden mazur görün kaput için 2000-3000 cam filmi için ise 1000-1500 bandı biraz yüksek değilmi. Bu ikiside anladığım kadarıyla çok uzun sürmeyen işlemler stek ve Ilumar maliyeti bu ücretlere bukadar yakınmı?

sağ tarafı duvar olan bir otoparkım var arabadan inen kapıyı vuruyor eski arabamın sağ kapıları tüm boyayı atmıştı şimdi nasıl çözüm bulsam diye düşünüyorum. yoksa şimdiden rütüş boyası alıcam

Emre Aktas

Emre Aktaş
Elit Apaçi
20 Tem 2019
88
135
760
24
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bir kere yaptırın düzgün bir yerde yaptırın bence tavsiyemdir. Tanzer veya detailing dükkanı güvenebileceğiniz yerler

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Yukarda belirtilen yerler butik firmalar işleri gerçekten çok kaliteli yapıyorlar ama bu fiyatlar biraz yüksek geliyor. Seramik kaplama ve boya korumadaki harcanan zaman ve emek düşünülünce 3000-4000 bazında olması anlaşılır. Belki cahilliğimden mazur görün kaput için 2000-3000 cam filmi için ise 1000-1500 bandı biraz yüksek değilmi. Bu ikiside anladığım kadarıyla çok uzun sürmeyen işlemler stek ve Ilumar maliyeti bu ücretlere bukadar yakınmı?

sağ tarafı duvar olan bir otoparkım var arabadan inen kapıyı vuruyor eski arabamın sağ kapıları tüm boyayı atmıştı şimdi nasıl çözüm bulsam diye düşünüyorum. yoksa şimdiden rütüş boyası alıcam
İyi mal iyi para. Maalesef kurlara bağlı olduğu için kullanacağınız malzemenin kalitesi arttıkça fiyatta artar, işçilik sabittir.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen

Ucuz etin yahnisi yavan olur, diye boşa dememişler. Şu an uygun fiyata yaptıracağınız filmler muhtemelen kaput için PVC olacak ya da düşük kaliteli bir PPF olacak. 2-3 yıl içinde sararıp, matlaşıp boyaya zarar verecek. Koruyayım derken kaputa iyice zararı olacak. Keza cam filmi de öyle olacak, 3-4 yıl sonra morarıp, rengi gidip poşet gibi olacak. Sırf bu kadar bütçem yok diye ikisini de yapmıyorum ben mesela :) Ucuza yaptırayım diye kötü işçilikli, yanlış uygulama yapmak yerine hiç yapmamayı yeğliyorum. Bizim de arabanın yeri köşe, açıkta kalan tarafında var ufak tefek kapı açıkları, yürüyerek yanından geçenlerin kıyafetlerinin ya da çantalarının fermuarlarının sürtünmesinden olan 1-2 cm'lik çizikler ama yapabilecek bir şey yok, insanları yeniden eğitemiyoruz maalesef 🤷‍♂️

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Amcamın aracı, 2017 şubatta bayiden alırken yaptırmıştık fiyatını hatırlamıyorum ama ucuz falan da değildi şimdi berbat bir halde. Bir de bunun sökülmesi için para verilecek şimdi :( Yani kaput filmi yaptıracaksanız kalitelisini yaptırın yoksa hiç yaptırmayın bence, başa bela olabiliyor.

Not: Biz kaput filmini bu görüntüye büründüğü için kendimiz hava sıcakken güneşin altında söktük, bu görüntüyü de vernik kalkması zannettik ama galiba kaput filmini tam sökememişiz hala üstünde bir katman varmış veya yapışkanı.

Ekli dosyalar

• 565505FB-8C4A-4A9F-A4E6-01FB6E438F9D.png
    565505FB-8C4A-4A9F-A4E6-01FB6E438F9D.png
    661 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

angelus

Tolga
Takipçi
14 Haz 2021
3
1
20
41
İstanbul
Marka
Citroen
Kaput filmi için Stek den şaşmıyacağım sanırım piyasadaki en iyi marka gibi gözüküyor

Araştırma yaparken Ön sürüş cam filmide sıklıkla yapıldığını gördüm daha önce arka ve yan camlara yapmıştım. Aracımın farlarıda zayıf gibi gece görüşü nekadar engeller bilemiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım