Kasetçalar HK.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
2005 Model, makyajsız (T5) 307'miz son zamanlarda kasetçaları sesi boğuk vermeye başladı. Başına gelen varmıdır, ne yapabiliriz ?

Sencer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
14
595
EQ ayarlarından olabilir, bass - orta ton gibi ayarlar ile sizden habersiz biri kurcalamış olabilir.
Radyo dinlerken de aynı şekilde boğuk mu geliyor ses ? varsa başka bir bağlantı biriminden deneyin bunların hiç biri değilse teybin okuyucu optik gözü tozlanmış kirlenmiş yıpranmış olabilir
umarım sorununuz en kısa zamanda çözer keyif ile kullanırsınız iyi forumlar

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
EQ ayarlarından olabilir, bass - orta ton gibi ayarlar ile sizden habersiz biri kurcalamış olabilir.
Radyo dinlerken de aynı şekilde boğuk mu geliyor ses ? varsa başka bir bağlantı biriminden deneyin bunların hiç biri değilse teybin okuyucu optik gözü tozlanmış kirlenmiş yıpranmış olabilir
umarım sorununuz en kısa zamanda çözer keyif ile kullanırsınız iyi forumlar
Yorumunuz için çok teşekkür ederim, EQ ayarı sabit bir sorun yok, radyoda iken ses gayet normal. Optik okuyucuyu temizlemek meşakatli bir işmidir ?

Sencer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
14
595
Öncelikle parçayı sökmeniz gerekiyor bir kaç tane kritik parça var , tozlu olan bölümleri yumuşak fırça ile temizle 1 numara boya fırçası keçi kılı olan
ses potansı cızırtıya sebep verir genellikle ' YAĞSIZ ' contact sprey ile yıkarsan sonuç alma ihtimalin yükselir.
En önemlisi kristal denilen bir parça var onu değiştirmen gerekebilir muhtemelen sesin boğuk çıkması kristal yüzünden oto elektronik işi ile uğraşan bi yerde 50 TL gibi bi maliyetle yapabilirler ( tam fiyat bilmiyorum biraz salladım fiyatı çok uçuk bir meblaj çıkmaması lazım sonuçta değiştirdiği parça toplu alımlarda 50 kuruşa filan denk geliyor )

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Öncelikle parçayı sökmeniz gerekiyor bir kaç tane kritik parça var , tozlu olan bölümleri yumuşak fırça ile temizle 1 numara boya fırçası keçi kılı olan
ses potansı cızırtıya sebep verir genellikle ' YAĞSIZ ' contact sprey ile yıkarsan sonuç alma ihtimalin yükselir.
En önemlisi kristal denilen bir parça var onu değiştirmen gerekebilir muhtemelen sesin boğuk çıkması kristal yüzünden oto elektronik işi ile uğraşan bi yerde 50 TL gibi bi maliyetle yapabilirler ( tam fiyat bilmiyorum biraz salladım fiyatı çok uçuk bir meblaj çıkmaması lazım sonuçta değiştirdiği parça toplu alımlarda 50 kuruşa filan denk geliyor )
Teşekkür ederim, bu iş bizi aşar sanırım :). Elektrikçiye gitmek mantıklı gibi.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Bu temizleme için kasetler var Karaköy Kadıköy bulunma ihtimali olan yerler

Ekli dosyalar

• temiz.JPG
    temiz.JPG
    17.1 KB · Görüntüleme: 286
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım