AÇIK Kilitli bijon anahtarı çözümü

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Merhaba arkadaşlar, aracımın kilitli bijonunun şifresi yok bunu servis dışında bulma imkanı var mıdır acaba? Bu tarz bir problemle karşılaşan oldu mu?

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
aynısı başıma geldi silikon bir madde sıkıştırıp basınçla açmışlardı . bir usta bijona kaynak yapıyoruz demişti. ona göre çok daha kolay bir işlemdi. normal bijon sökümünden hiçbir farkı yoktu.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Eğer aracın üzerindekiler, orijinal kilit bijonları ise Bmw ve Mini gruplarında parçacılardan şase numarası ile kilit bijon numarasını öğrenip, yine aynı parçacılardan satın alabilirsiniz.
2005 model E46 aracımda aynı durumu yaşamıştım. Avadanlıkdaki bijon şifresini tamircim kaybedince bir iki tane parçacı gezip şifreyi bulmuştum. Sadece bijon şifresinin satıldığını bilmiyor ve tahmin etmiyordum, ancak satılıyormuş.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
aynısı başıma geldi silikon bir madde sıkıştırıp basınçla açmışlardı . bir usta bijona kaynak yapıyoruz demişti. ona göre çok daha kolay bir işlemdi. normal bijon sökümünden hiçbir farkı yoktu.
Kaynağın beyine zarar verme ihtimali varmış ayrıca janta da, ondan o da pek sağlıklı durmuyor ama silikon dedenebilir, teşekkürler cevabıniz için

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Eğer aracın üzerindekiler, orijinal kilit bijonları ise Bmw ve Mini gruplarında parçacılardan şase numarası ile kilit bijon numarasını öğrenip, yine aynı parçacılardan satın alabilirsiniz.
2005 model E46 aracımda aynı durumu yaşamıştım. Avadanlıkdaki bijon şifresini tamircim kaybedince bir iki tane parçacı gezip şifreyi bulmuştum. Sadece bijon şifresinin satıldığını bilmiyor ve tahmin etmiyordum, ancak satılıyormuş.
Muhtemelen orijinal borusan ankarayi aradım buluruz dediler işlem için fiyat sorduğumda cevap vermekten kaçındılar sanırım işçilik ücretleri baya kabarık, daha önce hiç gitmedim sanırım parcacilarda arayacağım şifreyi yada belki özel BMW Mini servislerinde vardır, eğer ankaradaysanız hangi parcacıya gittiniz öğrenebilir miyim? Cevabıniz için teşekkürler

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Muhtemelen orijinal borusan ankarayi aradım buluruz dediler işlem için fiyat sorduğumda cevap vermekten kaçındılar sanırım işçilik ücretleri baya kabarık, daha önce hiç gitmedim sanırım parcacilarda arayacağım şifreyi yada belki özel BMW Mini servislerinde vardır, eğer ankaradaysanız hangi parcacıya gittiniz öğrenebilir miyim? Cevabıniz için teşekkürler
Ben yurt dışındasınız sanıyordum. Ankara'da ivedik İmaj Bmw'den bulmuştum. Bir kutu ve o kutunun içinde 99'a kadar numaralı bijon şifreleri vardı. Benim numara mevcuttu ve satın aldım. Yine Şaşmaz İmaj'a bakabilirsiniz. İki dükkan var Şaşmaz'da ve sistemleri ayrı ikisine de bakın. Ertürk Bmw ve Akan Bmw'ye de telefonla sorun çok büyük ihtimalle bulursunuz.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Ben yurt dışındasınız sanıyordum. Ankara'da ivedik İmaj Bmw'den bulmuştum. Bir kutu ve o kutunun içinde 99'a kadar numaralı bijon şifreleri vardı. Benim numara mevcuttu ve satın aldım. Yine Şaşmaz İmaj'a bakabilirsiniz. İki dükkan var Şaşmaz'da ve sistemleri ayrı ikisine de bakın. Ertürk Bmw ve Akan Bmw'ye de telefonla sorun çok büyük ihtimalle bulursunuz.şekkürler,

Ben yurt dışındasınız sanıyordum. Ankara'da ivedik İmaj Bmw'den bulmuştum. Bir kutu ve o kutunun içinde 99'a kadar numaralı bijon şifreleri vardı. Benim numara mevcuttu ve satın aldım. Yine Şaşmaz İmaj'a bakabilirsiniz. İki dükkan var Şaşmaz'da ve sistemleri ayrı ikisine de bakın. Ertürk Bmw ve Akan Bmw'ye de telefonla sorun çok büyük ihtimalle bulursunuz.
Teşekkürler, çok yardımcı oldunuz. 😊

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım