Kış Yaklaşıyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
195/65/15 ölçüsünde lastik kullanıyoruz 307'miz için. Önerebileceğiniz karda tutunmasını iyi diyebileceğiniz lastikler varmıdır ?

madmike.onr

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
24
27
595
Petlas kış lastiğinde bir numaradır diye çok duyum aldım.Bizde petlas kullanıyoruz çok memnunuz . Şöyle bir şeyde var Petlas tamamen yerli üretim ve F16 jet uçaklarının lastikleri petlastır onların lastiğini üreten bir teknolojiyi kullanan firma zaten kötü olmamalı.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Petlas kış lastiğinde bir numaradır diye çok duyum aldım.Bizde petlas kullanıyoruz çok memnunuz . Şöyle bir şeyde var Petlas tamamen yerli üretim ve F16 jet uçaklarının lastikleri petlastır onların lastiğini üreten bir teknolojiyi kullanan firma zaten kötü olmamalı.
Yorumunuz için öncelikle teşekkürler, Havacılıkta kullanılan lastik teknolojisinin "Asfalt" ımıza değeceğini düşünmüyorum ama yerli olması ve çoğu kişinin memnun olması aklımızı çeliyor.Hangi modeldi kullandığınız lastik.

madmike.onr

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
24
27
595
Yorumunuz için öncelikle teşekkürler, Havacılıkta kullanılan lastik teknolojisinin "Asfalt" ımıza değeceğini düşünmüyorum ama yerli olması ve çoğu kişinin memnun olması aklımızı çeliyor.Hangi modeldi kullandığınız lastik.
Hangi model olduğunu gerçekten hiç bilmiyorum kusura bakmayın

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam 3 kıştır petlas kullanıyorum. Hava sıcaklığı ideal derecedeyse ( 5-6 derecenin altında) gayet güzel tutuyor ve duruyor. Fakat sıcaklık yükselince özellikle o sıcaklıkta ıslak bir zemine girdiğinizde lastik yüzüyor ve kayıyor. İdeal sıcaklık olmadığında aracı fazla zorlamamak gerekiyor. Ama uygun şartlarda gayet güzel çalışıyor. Unutmadan, malum kış lastiklerinin yapısı gereği gürültü de yapabiliyor.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Hocam 3 kıştır petlas kullanıyorum. Hava sıcaklığı ideal derecedeyse ( 5-6 derecenin altında) gayet güzel tutuyor ve duruyor. Fakat sıcaklık yükselince özellikle o sıcaklıkta ıslak bir zemine girdiğinizde lastik yüzüyor ve kayıyor. İdeal sıcaklık olmadığında aracı fazla zorlamamak gerekiyor. Ama uygun şartlarda gayet güzel çalışıyor. Unutmadan, malum kış lastiklerinin yapısı gereği gürültü de yapabiliyor.
Buralarda kışın o sıcaklıkları görsek ateş üstünden atlayıp halay çekeceğiz. Genelde -15 civari oluyor karda sıkı tutunması şart.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Buralarda kışın o sıcaklıkları görsek ateş üstünden atlayıp halay çekeceğiz. Genelde -15 civari oluyor karda sıkı tutunması şart.
O zaman işe yarar hocam. Ben petlaslarla ocak-şubat gibi aylarda Ilgaz Dağı'na tırmandım zincirsiz. O sıcaklıklarda içiniz rahat olsun güzel lastiktir. Uygun şartı gördüğünde yolda bırakmaz kolay kolay.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bakalım seçenekler arasında ContiWinterContact TS850 de var.
Conti daha iyi bir lastik. Sıcaklık yükseldiğinde de güzel tutuş sağlıyor. Petlas bittikten sonra conti alacağım bizim burada kışlar çok sert geçmez maksimum 2-3 hafta kar ve buz olur. Ama tabii petlas, conti'ye göre daha uygun fiyatlıdır.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Conti daha iyi bir lastik. Sıcaklık yükseldiğinde de güzel tutuş sağlıyor. Petlas bittikten sonra conti alacağım bizim burada kışlar çok sert geçmez maksimum 2-3 hafta kar ve buz olur. Ama tabii petlas, conti'ye göre daha uygun fiyatlıdır.
Önceden Nexen WinGuard diye bir lastik kullandığımız için birçok modelin daha spesifik hissetireceğini düşünüyorum. Hayırlısı... İyi forumlar :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,386
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Petlas kışın iyi evet ama sıcaklık 7 derceyi bi geçsin uygun lastikler hemen sapıtıyor.Seçim size kalmış.Lastikte paraya kıyılmalı bence.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Petlas kışın iyi evet ama sıcaklık 7 derceyi bi geçsin uygun lastikler hemen sapıtıyor.Seçim size kalmış.Lastikte paraya kıyılmalı bence.
Yorumunuz için teşekkür ederim, -30 lara kadar düşen havalarda bırakın izi kar bile bulamıyorsunuz tamamen BUZ.Bu koşullarda dengesini bozmaması şart, Conti bu konuda iddialı gibi gözüküyor.

YAKISIKLI

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
24
12
595
35
Continental'i kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle buzda çok iyi tutunuyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,347
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Petlas Snowmaster'ı geçen kış Seat Leon'da kullandım. Kocaeli-Çankırı yaptım. Yeri geldi dik yokuşlar da çıktım. Muhtemelen büyük mesai yaptırır deyip çekiş kontrolü filan da kapattım ama çok iyi yol tutmuştu. Tek kusuru standart kış lastiklerine göre biraz daha gürültülü olması. Isınmış havada sadece Pirelli Sottozero kullandım. Araba Focus olmasına rağmen arkasını biraz gezdiriyordu.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Goodyear Ultra Grip 9 ile konuya nokta koyduk. Bu hafta sonu makinanın yanındayım izlenimleri aktarırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım