Laguna 2 Expression Plus Aracım

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Herkese iyi forumlar.
Aslında konu açmayacaktım fakat Laguna2 alacak olanlar için - ve + yönlerini yazmak istedim fikir sahibi olmaları için

Aracımı Kasım 2014 de sakaryadan ilk sahibi doktordan aldım 26.250 TL Laguna 2 Expression Plus Benzili versiyonu.Aldığımda hiç boyasız ve 107 KM deydi şuan 135.000 KM de

Almadan önce hangi ustaya sorduysam parçası çok pahalı çok sorun çıkartır demesine rağmen aldım aldığımdan bu yana sadece cam arızası oldu bunun dışında tüm donanımları sorunsuz çalışmakta

Araçtan oldukça memnunum alırken zaten 5-6 yıl binme niyeti ile almıştım ve severek biniyorum.

Araçtaki Donanımlar
  • Kapı ve ayak aydınlatmaları
  • Otomatik içeriden katlanabilen aynalar
  • Dijital Klima Çift yönlü
  • Torpido soğutma
  • Yağmur sensörü
  • cabasse ses sistemi ile geliyor kaliteli sesi var
  • Kolçak ve bagajda 12v giriş ( Telefon şarj için hayat kurtarıyor )
  • 6 Hava yastığı
  • Arka park sensörü fabrika çıkışlı geliyor

Araçta sevdiğim şeyler
  • Yol tutuşu harika 150-180km hızla ip gibi gidebiliyorsunuz rüzgarlı havada bile bu fiyata alınan bir açta böyle bir yol tutuşu olması insanı mutlu ediyor.
  • Az yakması istanbul trafiğin de kullanıyorum 1350 kilo bir araç için şehir içi trafikte maximum 9.5 LT görüyorum trafiksiz kullanımda genelde şehir içi 8.5 ile 9.0 LT arasında şehirler arası ise 120 km ile sabit gidişte 7.5 LT civarı yakıyor.
Olumsuz bulduğum şeyler.
  • 1.6 Motor kalkışlarda zayıf kalıyor devrini aldıktan hızını aldıktan sonra yürüyor ama kalkışı zayıf.
  • Camlarının arıza yapması almadan araştırmıştım bir çok kişi yaşamıştı bende yaşadım şuan sağ 2 cam çalışmıyor sadece sürücü kısmından açılıyor yaptırmaya elim ermedi henüz
  • Bozuk yollarda kronik renault tıkırtıları gelebiliyor neyseki düz yolda böyle bir sıkıntı yok
Sonuç olarak aracı aldığım için mutluyum yakın zaman da da satmayı planlamıyorum bu aracı yenilemek için satacak olursam büyük ihtimal üst sınıf bir arabaya geçmek için satarım

Herkese kazasız belasız sürüşler :)

07466614814295910088.jpg

54079172301725902946.jpg

57537518129115922167.jpg

18971838201886033644.jpg

97378919970882315504.jpg

Son düzenleme:

cyberbatu

Elit Apaçi
30 Eyl 2016
72
43
970
hocam sen sat bu arabayı 3-5 sene daha elinde tutarsan son sahibi olacaksın..

güzel corsa al, fiorino al bişi al.. bu arabaların miladı dolmasına çok az kaldı..

hee gene satarsın ama yok pahasına.. bence şimdi alıcısı çıkabilecekken ver

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
hocam sen sat bu arabayı 3-5 sene daha elinde tutarsan son sahibi olacaksın..

güzel corsa al, fiorino al bişi al.. bu arabaların miladı dolmasına çok az kaldı..

hee gene satarsın ama yok pahasına.. bence şimdi alıcısı çıkabilecekken ver
Aracı alırken satmak için almamıştım daha 2-3 yıl binerim diye düşünüyorum o zamanın piyasası neyse o paradan verir giderim

corsa dediğiniz b sınıfı fiorino dediğiniz de ticari üstüne para verip alacağım araç bu araçtan güzel olması gerekiyor sadece zarar etmemek için model değiştirmek bana mantıklı gelmiyor.

cyberbatu

Elit Apaçi
30 Eyl 2016
72
43
970
hocam araç yaşlı bir araba, benzinli ve km yavaş yavaş gidiyor..

bunlar fransız arabalar.. megane clio symbol gibi bursada çorluda dağda bayırda üretilmiyor..

araba piyasası hareketlendikçe, çeşitlendikte ve yeni modeller çıktıkça arabanın 2 kat hatta 3 kat geri gidiyor(herkes için konuşuyorum)

araçta bir birikim.. birikiminiz 3 sene sonra erimesin istiyorsanız 2-3 bin tl'lik bir destekle daha yeni ikinci eli kuvvetli sorunsuz keçi gibi bir arabaya geçin bence

yoksa bu arabayı 2 sene sonra arka bahçenizde mangal olarak kullanabilirsiniz

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
hocam araç yaşlı bir araba, benzinli ve km yavaş yavaş gidiyor..

bunlar fransız arabalar.. megane clio symbol gibi bursada çorluda dağda bayırda üretilmiyor..

araba piyasası hareketlendikçe, çeşitlendikte ve yeni modeller çıktıkça arabanın 2 kat hatta 3 kat geri gidiyor(herkes için konuşuyorum)

araçta bir birikim.. birikiminiz 3 sene sonra erimesin istiyorsanız 2-3 bin tl'lik bir destekle daha yeni ikinci eli kuvvetli sorunsuz keçi gibi bir arabaya geçin bence

yoksa bu arabayı 2 sene sonra arka bahçenizde mangal olarak kullanabilirsiniz
Örnek 1-2 ilan atarmısınız merak ettim 2-3 bin farkla keçi gibi arabayı

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,499
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam siz bakmayın söylenenlere. PH1 laguna 2 de alınacak en mantıklı paketi almışsınız. privilege donanımda çok fazla sensör arızası veriyor araç artık nedense. Bende 1,9 dci modeli vardı. yazılımlı kullandım uzunca bir süre. hava akışmetresi bozulmuştu birde sağ ön cam halatı arıza vermişti. 15 tl ye tamir takımı alıp 20 tl ye değiştirmiştim. sanıldığı gibi parçası pahalı değil ortalama seviyelerde. Bulamadığım hiçbir parçası olmamıştı ki sizinki güncel bir motor kullanıyor hayatta sıkıntı yaşamazsınız. bırakın bu paraya bundan iyi donanımlı ve konforlu arabaya binemezsiniz. tercih meselesidir. içine bir kez bile binmemiş kullanmamış insanlar başlarlar parçadan girip yakıttan çıkmaya. oysa hepsi kör cahildir. Siz kulağınızı tıkayın ve keyfini çıkarın. Maşallah.

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Hocam siz bakmayın söylenenlere. PH1 laguna 2 de alınacak en mantıklı paketi almışsınız. privilege donanımda çok fazla sensör arızası veriyor araç artık nedense. Bende 1,9 dci modeli vardı. yazılımlı kullandım uzunca bir süre. hava akışmetresi bozulmuştu birde sağ ön cam halatı arıza vermişti. 15 tl ye tamir takımı alıp 20 tl ye değiştirmiştim. sanıldığı gibi parçası pahalı değil ortalama seviyelerde. Bulamadığım hiçbir parçası olmamıştı ki sizinki güncel bir motor kullanıyor hayatta sıkıntı yaşamazsınız. bırakın bu paraya bundan iyi donanımlı ve konforlu arabaya binemezsiniz. tercih meselesidir. içine bir kez bile binmemiş kullanmamış insanlar başlarlar parçadan girip yakıttan çıkmaya. oysa hepsi kör cahildir. Siz kulağınızı tıkayın ve keyfini çıkarın. Maşallah.
Eyvallah hocam teşekkürler.Sizin lagunayı da hatırlıyorum yanlış hatırlamyorsam beyazdı ben aldığım zamanlar daha kullanıyordunuz

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım