Lastik Dosyası

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,807
2,078
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar selamlar.Herkese güzel haftasonları.Lastik konusunda pek bilgim yok.Sormak istediğim birkaç soru var.Bilgi verirseniz sevinirim.
1. Kış lastiği mi 4 mevsim mi?
2. Ölçüler dışında bijon aralığı lastik seçimi için önemli mi?
3. ''Rflat'' denilen lastiklerin avantaj-dezavantajı nedir?
4. Üretim yılının kritik bir önemi var mıdır?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Arkadaşlar selamlar.Herkese güzel haftasonları.Lastik konusunda pek bilgim yok.Sormak istediğim birkaç soru var.Bilgi verirseniz sevinirim.
1 Bence kış lastiği
2 bijon aralığı jant seçiminde önemli, jantı tutan bijonların mesafesi ve sayısıdır

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

1. Yaşanılan yere, araç kullanım alışkanlıklarına göre değişir. Öznel cevap vermek doğru olmaz.

2. Hayır.

3. "Bildiğim kadarıyla" runflat lastikler sert, hâliyle konforu ve sesi doğrudan olumsuz anlamda etkiliyor. Yol tutuş ve tüketim olarak da olumsuz etkisinden söz edenler var. Avantajı ise patlasa bile yolda bırakmaması, bir bakıma stepneye ihtiyaç duymamanız.

4. Doğru koşullarda saklanan bir lastiğin raf ömrü 10 yıl, araç üstünde kullanılmasa bile ömrü 5 yıl. Zaten günümüzde 2018'den önce üretilmiş lastik bulmak pek olası değil. Olabildiğince yeni almak tabii ki ilk tercih olmalı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kendimce cevaplayım

1. Kışın arabayı kullanmasam da olur, kullanırken de biraz güveneyim derseniz (kar buz haricinde) 4 mevsim iş görebilir. Ama şehirler arası yol gitme durumu varsa kesinlikle kışlık.

2. Bijon aralığı jantta oluyor, lastikte sorun yok.

3. Runflatsız arabaya runflat tavsiye edilmez, sertliğini alt takım kaldıramayabilir

4. Lastikçide doğru şekilde saklanan 1 yıl öncenin lastiğini ben olsam alırım ama yenisinden uygun fiyat olması şartıyla. Benzer fiyat veriyorlarsa yeni isterim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım