Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sıcak sıcak geldi.. 225 40 18

Genel itibariyle özetlemek gerekirse;

- Test sonucuna göre hemen hemen birçok alanda birinci Premium Contact 7 çıktığı için ilk sırayı kendisi kapıyor.
- Pilot Sport 5 ikinci sıraya yerleşiyor ama bunun sebebi environmental denilen çevresel; konfor, toplam km ömrü, yıpranma vb faktörlerde iyi olmasından. PC7 ve Goodyear Asym 6 kadar sportif özellikler sunamıyor.
- Goodyear Asym 6 testte üçüncü sıraya yerleşiyor. Tyre Reviews ekibine göre öznel değerlendirmede ve tavsiye listesinde bu lastik birinci sırada yer alıyor. Çünkü diğer rakiplerinin sunduğu iyi özelliklerin karışımını tek bir lastikte makul şekilde sunabilmeyi başarıyor.
- Hankook S1 Evo 3 içinse premiumlar arasında iyi bir satın alma fiyatı olduğu için dördüncü sıraya yerleşiyor. Ama yoruma göre gti seviyesinde bir araca bu lastiği takarsanız sportif özellikleri yetersiz gelebilir ama normal golf'e takarsanız yeterli gelecektir şeklinde.
- 5.lastik Bridgestone Potenza Sport ve 6.sırada ise Yokohama Advan Sport V107

Bu 6 lastik, UHP denen ultra yüksek performanslı lastik segmentinin en iyileri olarak gösteriliyor. Listeye Pirelli PZero da dahil edilecekmiş ama yakın zamanda yeni modeli çıkacağı için onu dahil etmemişler teste.

makif99

M.Akif Çetinel
Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
18
14
645
25
Marka
Ford
PremiumContact 6'nın yol tutuşu için çok sevdiğini kendi arabasında da kullandığını söylüyor. PC7 o sportifliğini kaybetmesinden yakınıyor. PC5 den sonra PC6 ya geçmiş biri olarak PC7 düşündürücü.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
PremiumContact 6'nın yol tutuşu için çok sevdiğini kendi arabasında da kullandığını söylüyor. PC7 o sportifliğini kaybetmesinden yakınıyor. PC5 den sonra PC6 ya geçmiş biri olarak PC7 düşündürücü.
Aslında pc 7'nin yol tutuş konusunda 6'ya oranla bir eksiği pek yok viraj limitleri açısından. Ama 6'ya göre eksiği sporty handling dediğimiz direksiyon tepkilerinde keskin, direkt ve sportif hissiyatın azalması mevcut. Bu kısımdan biraz alıp yuvarlanma direnci, gürültü, sürüş konforu gibi kısımlarda geliştirme yapmışlar. Aslına bakılırsa bu sportif sürüş hissiyatı kıyaslaması 6 ile 7 arasında yapılan bir şey. 7 hala daha diğer rakipleriyle kıyaslandığında sportif sürüş hissiyatı konusunda güzel bir noktada.

Ben 205 55 16 gibi etli yanaklı bir lastikte Pc 6 kullanıyorum. Lastiği ilk taktığım günden beri direkt dikkatimi çeken şey; bu kadar kalın yanağa rağmen sanki 40 yanaklı bir lastik kullanıyormuşum gibi direksiyon tepkileri çok kararlı ve çevik. Muhtemelen bu hissiyatı 7'de biraz azaltıp konfor kısmına vermişler.

Son düzenleme:

makif99

M.Akif Çetinel
Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
18
14
645
25
Marka
Ford
Aslında pc 7'nin yol tutuş konusunda 6'ya oranla bir eksiği pek yok viraj limitleri açısından. Ama 6'ya göre eksiği sporty handling dediğimiz direksiyon tepkilerinde keskin, direkt ve sportif hissiyatın azalması mevcut. Bu kısımdan biraz alıp yuvarlanma direnci, gürültü, sürüş konforu gibi kısımlarda geliştirme yapmışlar. Aslına bakılırsa bu sportif sürüş hissiyatı kıyaslaması 6 ile 7 arasında yapılan bir şey. 7 hala daha diğer rakipleriyle kıyaslandığında sportif sürüş hissiyatı konusunda güzel bir noktada.

Ben 205 55 16 gibi etli yanaklı bir lastikte Pc 6 kullanıyorum. Lastiği ilk taktığım günden beri direkt dikkatimi çeken şey; bu kadar kalın yanağa rağmen sanki 40 yanaklı bir lastik kullanıyormuşum gibi direksiyon tepkileri çok kararlı ve çevik. Muhtemelen bu hissiyatı 7'de biraz azaltıp konfor kısmına vermişler.
Kesinlikle söylediklerinize katılıyorum çünkü benim araçta 195 65 15 lastikler var. Bazı daha dar yanaklı lastiklerde daha hamurumsu daha laçka direksiyon hissiyatlarına rastladım.

Son düzenleme:

fraps34

M. T. T.
Senkromeççi
16 Mar 2024
15
9
70
34
istanbul
Marka
Volkswagen
205 55 16V premium contac 6 aldım. Yol tutuşu olarak vasat bir lastik , buna güvenerek viraja hızla girmeyin direk şeridin dışina atiyor. Yanakları çok zayıf olduğundan hemen yana yatıyor araba.. Birde hamuru çok dayanıksiz. Hemen kesikler ortaya çıkıyor.

Ama konfor ve frenleme olarak çok başarılı , kolay kolay abs devreye girmiyor. Her şartta frenleme çok iyi. Direksiyon sağa sola çekme yapmıyor. Yorulmadan araba kullanıyorsunuz. Yoldaki bozuklukları güzel absorde ediyor.

Ama yol tutuş yüksek hızda vasat , arabanın ne önü nede arkası yola tutunamiyor. 120 kmh üstü....
Yurtdışı incelemelerde yol tutuş için yüksek puan vermelerine bakarsak o testleri ve puanları markalardan gelen para karşılığı yaptıkları ortaya çıkıyor.

2020 yılında yüksek puan verdikleri lastıği 2022de inceleyince düşük puan verdiklerini gördüm. Akçeli işler bunlar test puanları hikaye :)

Ben arabayı performanslı kullanırım , limitlere çıkarım diyen uzak dursun.

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: Cenk

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
205 55 16V premium contac 6 aldım. Yol tutuşu olarak vasat bir lastik , buna güvenerek viraja hızla girmeyin direk şeridin dışina atiyor. Yanakları çok zayıf olduğundan hemen yana yatıyor araba.. Birde hamuru çok dayanıksiz. Hemen kesikler ortaya çıkıyor.

Ama konfor ve frenleme olarak çok başarılı , kolay kolay abs devreye girmiyor. Her şartta frenleme çok iyi. Direksiyon sağa sola çekme yapmıyor. Yorulmadan araba kullanıyorsunuz. Yoldaki bozuklukları güzel absorde ediyor.

Ama yol tutuş yüksek hızda vasat , arabanın ne önü nede arkası yola tutunamiyor. 120 kmh üstü....
Yurtdışı incelemelerde yol tutuş için yüksek puan vermelerine bakarsak o testleri ve puanları markalardan gelen para karşılığı yaptıkları ortaya çıkıyor.

2020 yılında yüksek puan verdikleri lastıği 2022de inceleyince düşük puan verdiklerini gördüm. Akçeli işler bunlar test puanları hikaye :)

Ben arabayı performanslı kullanırım , limitlere çıkarım diyen uzak dursun.
Conti'den bir sürü lastik kullandım. PremiumContact3, Premium Contact5, hatta EcoContact2, EcoContact 3 ve EcoContact5 modellerinde bile böyle yana salmalar filan yaşamadım. Hayır ben mi çok efendi kullanıyorum desem, o da değil. Bu işte başka bir şey var. yol zemininde bir şey yoksa ya lastik havalarında sıkıntı var, ya da arabada.

Ekli dosyalar

• 1710631141233.png
    1710631141233.png
    303.4 KB · Görüntüleme: 0

fraps34

M. T. T.
Senkromeççi
16 Mar 2024
15
9
70
34
istanbul
Marka
Volkswagen
Arabayı hız limitlerinde kullanırım pazara çarşiya giderim diyen , çoçuğunu okula birakip alan veliler pc6 alsın. Tavsiye ederim. Otopark.com takipcilerine yonelik bir lastik değil. Siz çok efendi kullanıyorsunuzdur :) Lastiğin yetersizliği ortaya çıkmamiştir.

Ucuz falken bile bundan daha iyi yol tutuyor.

İsteyen varsa tanesini 750 tlden satarim. 2022 üretimi. Çöpe atacağıma cebimize para girer. 4 tanesi 3000 tlden satıyorum.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arabayı hız limitlerinde kullanırım pazara çarşiya giderim diyen , çoçuğunu okula birakip alan veliler pc6 alsın. Tavsiye ederim. Otopark.com takipcilerine yonelik bir lastik değil. Siz çok efendi kullanıyorsunuzdur :) Lastiğin yetersizliği ortaya çıkmamiştir.

Ucuz falken bile bundan daha iyi yol tutuyor.

İsteyen varsa tanesini 750 tlden satarim. 2022 üretimi. Çöpe atacağıma cebimize para girer. 4 tanesi 3000 tlden satıyorum.
Merhaba ebat nedir acaba ? İftar sonrası hemen bu akşam buluşabiliriz 😇

İletişim numaranızı özelden bekliyorum.

fraps34

M. T. T.
Senkromeççi
16 Mar 2024
15
9
70
34
istanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba ebat nedir acaba ? İftar sonrası hemen bu akşam buluşabiliriz 😇

İletişim numaranızı özelden bekliyorum.
Bana özel mesaj atın. Tel no bırakın. Bayramdan sonra size teslim edebilirim .şuan malesef aracın üzerinde..

Bugün yoğun yağmur yağdı, pc6 ne kadar kötü olduğunu tekrar hatırlattı. Yağmur yağarken çevre yolunda Arabayı çizgide bile tutamadım.

3. Sınıf ucuz laufenn lastik bile yağmurda daha güvenli sürüş sunuyor.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bana özel mesaj atın. Tel no bırakın. Bayramdan sonra size teslim edebilirim .şuan malesef aracın üzerinde..

Bugün yoğun yağmur yağdı, pc6 ne kadar kötü olduğunu tekrar hatırlattı. Yağmur yağarken çevre yolunda Arabayı çizgide bile tutamadım.

3. Sınıf ucuz laufenn lastik bile yağmurda daha güvenli sürüş sunuyor.
Ya hocam allahını seversen bugün Falken ile hayatımda yaşamadığım spin'i 70 ile giderken yaşadım. Yavaş gideceğim dediğim gün araba yana bile yatmadan patlıyordum. Ne kontra kurtardı ne gaza yüklenme... İleri sürüş tekniklerinin tümünün bittiği noktada arabayı ancak sağ sol bariyerler refüjler arasında tutabildim. Arkamdaki Range Rover'ın sürücüsüne ön camımdan selam çaktım merak etme iyiyim diye. Falken'lerim üzmeye devam ediyor.

fraps34

M. T. T.
Senkromeççi
16 Mar 2024
15
9
70
34
istanbul
Marka
Volkswagen
Ya hocam allahını seversen bugün Falken ile hayatımda yaşamadığım spin'i 70 ile giderken yaşadım. Yavaş gideceğim dediğim gün araba yana bile yatmadan patlıyordum. Ne kontra kurtardı ne gaza yüklenme... İleri sürüş tekniklerinin tümünün bittiği noktada arabayı ancak sağ sol bariyerler refüjler arasında tutabildim. Arkamdaki Range Rover'ın sürücüsüne ön camımdan selam çaktım merak etme iyiyim diye. Falken'lerim üzmeye devam ediyor.
Üstad İlk önce geçmiş olsun.

falkende kusursuz değil , zaten inceleme konusunu açtığımda kuru frende devamlı abs devreye girdiğini ve fren mesafesi uzadiğini yazmıştım. Çok sert lastik olduğunu konforsuz olduğunuda yazmıştım. Objektif yaklaşıyorum.

Ama yağmur yağarken pc6ya göre abartmiyorum 2 kat daha güvenli. 2 sene 50.000km tepesine binerek kullandım onları. Hergün eziyet ettim lastiklere :) Sizin araç arkası torsiyon mu ? Sert lastik torsiyonla uyumu pek iyi olmaz.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Üstad İlk önce geçmiş olsun.

falkende kusursuz değil , zaten inceleme konusunu açtığımda kuru frende devamlı abs devreye girdiğini ve fren mesafesi uzadiğini yazmıştım. Çok sert lastik olduğunu konforsuz olduğunuda yazmıştım. Objektif yaklaşıyorum.

Ama yağmur yağarken pc6ya göre abartmiyorum 2 kat daha güvenli. 2 sene 50.000km tepesine binerek kullandım onları. Hergün eziyet ettim lastiklere :) Sizin araç arkası torsiyon mu ? Sert lastik torsiyonla uyumu pek iyi olmaz.
ne alayım torsiyona sen söyle

• Haha
Tepkiler: OguzhanC

fraps34

M. T. T.
Senkromeççi
16 Mar 2024
15
9
70
34
istanbul
Marka
Volkswagen
ne alayım torsiyona sen söyle
Michelin primacy 4 , çok fazla zorlamadığın sürece arabanın arkası yolu hep tutacaktir. Stabil bir sürüşün olur.

Virajda Biraz hizini düşurursun , araç hafif yana yatabilir. Cunku asiri yumuşak.

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: bt
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım