Led Şerit ve Işıklandırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

semihgull

Profesör
14 Eyl 2016
94
44
1,020
Antalya
Partner aracım var. Aracımın içine ufak ufak aydınlatma bagaja vs. istiyorum. Bunun ile birlikte aklımda deli sorular. Bir kaç metre takribi toplam 5 metre led gidecek istediğim sistemde. Aracın içinde 3 adet iç aydınlatma ünitesi bulunuyor duruma göre en yakın olanı kullanmayı planlıyorum.
  1. Bunun araca bir eksi yönde etkisi olur mu?
  2. Ayrıca standart ledlerden kullanıcam ekstra bir özelliği bulunmayan sadece renkli olucak bunun güç beslemesi sıkıntı yaratır mı?
  3. Araç ticaride olsa üstü kumaş döşeli ben bu ledleri kumaşa zarar vermeden nasıl sabitlerim?
  4. Olmaz ise metal yerlere nasıl sabitlerim?
  5. Asıl can alıcı konu bunun elektrik bağlantısı için ekstra bir bilgiye ihtiyaç var mı?
  6. Yoksa + - olayı mı yani iç aydınlatma panelinden sadece + ve - yi doğru bağlayıp bitirsem yeterli gelir mi?
Uzun oldu kusura bakmayın. İlgi gösteren göstermeyen herkese teşekkürler.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bağlantı için tek bildiğim güç kaybı olmaması adına bi converter mıydı ne bi aparat kullanılıyor, konuya dair tek bilgim bu

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
Çok fazla bi etkisi olmaz bence güç konusunda olursa da led trafoları var küçük olanlardan pahalı bişey değil 15- 35 tl arası. Ama bağlantıların yalıtımının çok iyi yapılması lazım yangın tehlikesi doğurabilir ya da bi kaç elektronik soruna yol açabilir. Yapıştırma konusunda ise kumaşın yapısına bağlı olarak sıcak silikon kullanabilirsin geride artık bırakmaz fazla. Olmazsa da metal kısımlar zaten boya kaplı kaliteli çift taraflı bantla işini halledebilirsin. Hiç uğraşamam veya orjinale sadık kalalım diyorsan da power ledli iç aydınlatma lambaları var aydınlatma ve parlaklıkları yüksek oluyor deneyebilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım