KAPALI LPG sonradan ruhsata işletme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmttn

Takipçi
9 Tem 2019
2
1
20
26
Merhaba, 2016 model Toyota corolla 1.6 bir arac almak istiyorum. Güzel uygun bir araçta buldum ancak; araca 1 yıl önce LPG taktırılmış ancak hala ruhsata işlenmemiş. Aracın muayenesi eylülde. Benim bu konu hakkında pek bir bilgim yok. Eğer ben muayenede bu aracın LPG sini işletirsem benim karşıma herhangi bir sorun çıkar mı 1 yıldır işletilmedigi için? Ve benim masrafım ne kadar çıkar sadece LPG açısından. Teşekkürler

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhaba, 2016 model Toyota corolla 1.6 bir arac almak istiyorum. Güzel uygun bir araçta buldum ancak; araca 1 yıl önce LPG taktırılmış ancak hala ruhsata işlenmemiş. Aracın muayenesi eylülde. Benim bu konu hakkında pek bir bilgim yok. Eğer ben muayenede bu aracın LPG sini işletirsem benim karşıma herhangi bir sorun çıkar mı 1 yıldır işletilmedigi için? Ve benim masrafım ne kadar çıkar sadece LPG açısından. Teşekkürler
LPG yi sonradan işleten çok insan var fakat riski mevcut, örneğin kaza yapmanız durumunda eğer LPG tankından dolayı bir problem yaşarsanız bilirkişi raporu ile bu araç ruhsatta benzinli ama kazada LPG li diye tüm masrafları ödemek zorunda kalabilirsiniz.Fakat yıllarca sonradan işletilerek gidildiği için çevirmelerde falan sıkıntı yaşandığını ben görmedim.

Yine de her ihtimale karşı tekrardan muayene alıp işletmek daha güvenli.

ahmttn

Takipçi
9 Tem 2019
2
1
20
26
LPG yi sonradan işleten çok insan var fakat riski mevcut, örneğin kaza yapmanız durumunda eğer LPG tankından dolayı bir problem yaşarsanız bilirkişi raporu ile bu araç ruhsatta benzinli ama kazada LPG li diye tüm masrafları ödemek zorunda kalabilirsiniz.Fakat yıllarca sonradan işletilerek gidildiği için çevirmelerde falan sıkıntı yaşandığını ben görmedim.

Yine de her ihtimale karşı tekrardan muayene alıp işletmek daha güvenli.
Teşekkürler bilgilendirmeler için ancak sordugum sorunun cevabını alamadım

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Muayeneden geçmez hocam lpg işletmeden. Bu yüzden lpg işletme işlemlerini muayeneden önce yapın. Ben lpg taktirdiktan 1 sene sonra işlemiştim bir sorun olmamıştı

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
bildiğim kadrıyla evrakları tam ise sıkıntı olmuyor bikaç arkadaşım muayeneyi boşa harcamamak için bir yıl falan bekleyip muayene zamanı işletmişti sorun yaşamadılar

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Tüpün tarihiyle işlenme tarihi aynı olmalı. Muhtemelen yeni bir tüp sistemi almanız gerekecek. Kontrol etmiyor kimse sorun yaşamazsınız ama kağıt üstünde kural bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım