KAPALI Maksimum 100.000 TL'ye Araç Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinan-cetin

Profesör
11 Eyl 2016
237
856
2,085
Bursa
Merhaba arkadaşlar. Şu anda 2014 model Seat Ibiza SportTourer kullanıyorum. Araçtan memnun olsam da bebiş yola çıktığı için bu süreçte kullanabileceğim nakit ihtiyacım doğdu. Dolayısıyla bu aracı satıp yerine en fazla 100 bin tl ye bir araç almayi düşünüyorum. Kriterlerim:
-En az 4 hava yastığı
-Mümkün olduğu kadar sorunsuzluk
-B segment hatchbacklerden daha geniş bagaj hacmi (doğum sonrası lazım olacak mecbur)
-En az 2007 model olması
-Maksimum 130-140 bin kmde olması
-Renault Symbol, Peugeot 301 gibi araçlardan biraz daha kaliteli olması
Bunun haricinde pek bir kriterim yok. Daha temiz araç bulabilmek adına şimdiye kadar manuel baktım. Bulabildiğim en mantıklı seçenek Astra H ama onların da temiz örnekleri için 110 bin seviyelerinde çıkmak gerekli gibi gördüğüm kadarıyla. Sizlerin de bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2010 civarı, Peugeot 308 temiz örnekleriyle bu fiyata bulabilirsiniz. Hatta dizel-otomatik seçenekleri bile var.
Önerim Manuel veya Otomatik Peugeot 308 1.6 Hdi olacaktır. Yazdıklarınızdan sonra aklımda direk bu canlandı.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault

Direk böyle bir Laguna 3 bakardım. İlanı örnek olsun diye attım. Eğer kovalarsan daha düşük km'li daha az hasarı olan bir araba 100-105'e bulursun bence. Ben 1.5 ay önce araç alırken 105'e 2009 model boyasız hasar kayıtsız privilege Laguna 3 alıyordum neredeyse hatta.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ford focus önerebilirim, bebek arkada tam bağımsız süspansiyonlar ile de rahat edecektir fazlası ile :D
Şaka bir yana 1.6 tdci manuel (otomatiklerinden uzak durmanızı tavsiye ederim) hele ki makyajlı titanium veya makyajsız ghia alırsanız epey memnun olacağınızı düşünüyorum.
Hız sabitleme - Anahtarsız çalıştırma (makyajlılarda) - Otomatik far, yağmur sensörleri gibi gibi epey dolu araçlar bulabilirsiniz.
Kendim bizzat 60.000 km den fazladır kullanıyorum. Epey de memnunum.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bebişe hoşgeldin diyelim otomatikse Polo otomatik 2008 öncesi olan kasası tam otomatik 90-100 tl'lere var. Manuelse onun bir üst kasası Polo ve Fiesta'lara bakmanızı öneririm.

Son düzenleme:

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Bol bol yeğenimin koltuğu takılı olarak yolculuk yaptım. İç hacim olsun, bagaj olsun, saydığınız diğer özellikler olsun onu karşılayan araba 308. Manuel ya da otomatik olarak o fiyat bandında rahatlıkla bulabilirsiniz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bebişe hoşgeldin diyelim otomatikse Polo otomatik 2008 öncesi olan kasası tam otomatik 90-100 tl'lere var. Manuelse onun bir üst kasası Polo ve Fiesta'lara bakmanızı öneririm.

Polo, hem iç hacim olarak hem bagaj olarak forumda zaman zaman boyutu nedeniyle hakkında -cahilce- atıp tutulan Yaris'ten küçük.

@Munferit ve @LvntDmr67 'e katılıyorum. Bu fiyat seviyesinde 308'den iyisini bulmak zor. Araç olarak güzel, hacim olarak gayet iyi günümüzdeki c'lerden ferah bir iç hacme sahip, bagaj da gayet iyi (yanlış hatırlamıyorsam 450 lt'ye yakın).

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Polo, hem iç hacim olarak hem bagaj olarak forumda zaman zaman boyutu nedeniyle hakkında -cahilce- atıp tutulan Yaris'ten küçük.

@Munferit ve @LvntDmr67 'e katılıyorum. Bu fiyat seviyesinde 308'den iyisini bulmak zor. Araç olarak güzel, hacim olarak gayet iyi günümüzdeki c'lerden ferah bir iç hacme sahip, bagaj da gayet iyi (yanlış hatırlamıyorsam 450 lt'ye yakın).
Doğrudur, 308’de iyi, ciddi kroniği vesaire de yoksa, otomatiği de varsa o fiyatlara bakılabilir.

Ben hani LPG falan takılmayabilir, diye Polo diye söylemiştim eğer yakıt sıkıntı olmazsa problem yok.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Accent Blue iyi bir seçenek olabilir o fiyat bandına güncel araç olarak.Model yılından taviz verecek olursanız Focusta iyi bir seçenek olabilir ama C segment olarak arkası dar bagajı geniş değildir,özellik olarak şaşırtıcı derecede doludur Ghia ya da Titanium olmak kaydıyla.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Accent Blue iyi bir seçenek olabilir o fiyat bandına güncel araç olarak.Model yılından taviz verecek olursanız Focusta iyi bir seçenek olabilir ama C segment olarak arkası dar bagajı geniş değildir,özellik olarak şaşırtıcı derecede doludur Ghia ya da Titanium olmak kaydıyla.

Focus fanboyluğu yapalım biraz.
Özellikle hb kasalarda focusun sunduğu baş mesafesi bir çok c segmenti hb'de yoktu o zaman. Ayrıca sedanın arkası da kesinlikle değil. Normal insani boylarda ki 5 kişi çok rahat sığar.
Bagaj konusuna gelirsek de (sedan) focusun bagajı 467 litre, accent bluenun ise 465 litre. Ki yükleme eşiği accenttan biraz daha kullanışlı..

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,917
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Focus fanboyluğu yapalım biraz.
Özellikle hb kasalarda focusun sunduğu baş mesafesi bir çok c segmenti hb'de yoktu o zaman. Ayrıca sedanın arkası da kesinlikle değil. Normal insani boylarda ki 5 kişi çok rahat sığar.
Bagaj konusuna gelirsek de (sedan) focusun bagajı 467 litre, accent bluenun ise 465 litre. Ki yükleme eşiği accenttan biraz daha kullanışlı..

Accent B,Focus C sınıfı :) Diz mesafesi ve bagaj hacmi konusunda rakiplerinden her zaman gerideydi mk2 de de,3 te de 3.5 ta da.Accent ise kendi rakipleri arasında en iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi sunan birkaç arabadan biri,örneğin 301,rapid gibi.Focusun öne çıktığı çok nokta var,ama bu konularda önde değil maalesef.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,757
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Corolla.. Sadece örnek ilan olarak atıyorum. İçi de bagajı da oldukça geniştir. Hatta günümüz çoğu C segmentten daha geniş arka diz mesafesi var. Muhtemelen bu fiyata alabileceğiniz en sağlam arabadır. Kolay kolay sıkıntı çıkarmaz. Kullandığım zamandan biliyorum oldukça da konforludur. 308'e alternatif olarak düşünebilirsiniz.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,278
1
9,426
4,970
kocaeli
Yazılanların hepsi güzel araçlar, hepsine katılıyorum. Ayrıyeten Fiat Bravo da olabilir diye düşündüm.

O da 308 gibi hatchback olmasına rağmen bagaj hacminde sedanlarda neredeyse yarışacak. (400L)

Şöyle 2 ilan gözüktü gözüme, biraz araştırmayla daha güzelleri de bulunabilir. 105 Civarındakiler de sanıyorum 100'e vereceklerdir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım