KAPALI Maximum 240 Bin TL'ye Sıfır SUV?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Merhabalar. Henüz ortada net bir durum olmasa da bu sene içinde aracımızı yenilemeyi, yerine yine yerden yüksek, benzinli bir SUV'cuk almayı düşünüyoruz.
Yeni alacağımız aracın sıfır ya da sıfıra çok yakın olması(2016 üstü ve yıl bazında 15 bin km civarı yapmış olursa seviniriz 2016 60 Bin üst sınır, 2017 45 bin 2018 30 bin gibi :) ), benzinli fakat küçük hacimli turbo beslemeli olması(1.2- 1.3) ve arkada 3 yetişkinin rahat seyahat etmesi gerekiyor.
Donanım olarak Trendline Caddy'den geçeceğimiz için fazla beklentimiz yok fakat 2020-21 model bir arabada olmazsa olmaz bazı şeyler var;
1- Bluetooth.
2- Hız Sabitleme
En azından bu iki donanımın eksikliğini çok hissediyoruz, üstü biraz daha bizim için olsa da olmasa da fark etmez ama olsa daha iyi olur modundayız.
Vites olarak otomatiğe daha yakınız fakat manuel olursa da manuel olmasını tolere edecek bir kaç faktör olması lazım.
Bu bağlamda aklımızda şimdilik iki araç var ve büyük bir ikileme düşürmüş durumda.

İlk Araç 1.3 DCT Visia yani giriş donanımlı bir Qasqhai. Aile bireylerinin hepsi bu aracın bir yerini illaki beğeniyor. Babam arka tasarımını, ben ise direksiyon tasarımı ve motor/şanzıman ikilisini mesela.
Bu aracın birkaç handikapı var;
1- Nispeten eski bir kasa olması (2014'den beri sunulan kasanın makyajlısı)
2-Donanım olarak otomatik klima ve ekran eksiği gözüme çarptı, fakat bluetooth var sanırım çok dert değil.

İkinci araç ise 1.2 Puretech Active Manuel 2008. İlan örnek olması açısından attım, bayiden de yakın bir fiyat aldık. Bu da giriş donanımlı ve bunu da aile olarak hepimiz çok beğeniyoruz. Fakat yine bunda da handikaplar var;
1- Manuel Vites
2- Elektronik el freni ve kol dayama yok.

Araç bazında handikapların harici iki aracı kıyaslayacak olursak;
1-Qasqhai otomatik ve 160 hp ; 2008 manuel ve 130 hp
2-2008 daha yeni bir araç
3-İç hacimleri birbirine çok yakın olsa da 2008 B-SUV Qasqhai C-SUV
4- 2008 iç mekan olarak da dış mekan olarak da daha fütüristik.
5- 2008'de otomatik klima Apple Car Play/Android Auto mevcut.
6- Qasqhai'de Elektronik El freni ve kol dayama mevcut, 2008 de ikisi de yok.
7-Bagaj hacimleri ikisinin de 400 litre civarı, bize yeterli bir hacim.

İki aracı da kendi gözümüzle birbirinden ayıran özellikleri, handikapları gibi sebeplerle kıyasladım fakat dediğim gibi henüz hem araç işi net değil hem de netleşse bile çok büyük bir kararsızlık içindeyiz. Aile olarak da bireysel olarak da iki araç da mantıklı geliyor fakat seçim yapmak çok zor. Yardımlarınızı, alternatiflerinizi bekliyorum :)

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
ben 240.000tl civarına çıkacak olursam otomatik düşünürdüm. nissan qasqhai belki eskidi, yeni kasa tanıtıldı ama yine de en çok satılan suv'lar içinde yer almayı da başarıyor. bence bu fiyatlara hiç düşünmeden c suv nissan mantıklı.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,816
2,085
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
İster istemez segment farkından dolayı QQ önde bence.Kol dayama ve elektronik park freni artık standart olmalı bu devirde.Güç farkı ve otomatik olması da ayrıca etken.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
ben 240.000tl civarına çıkacak olursam otomatik düşünürdüm. nissan qasqhai belki eskidi, yeni kasa tanıtıldı ama yine de en çok satılan suv'lar içinde yer almayı da başarıyor. bence bu fiyatlara hiç düşünmeden c suv nissan mantıklı.

İster istemez segment farkından dolayı QQ önde bence.Kol dayama ve elektronik park freni artık standart olmalı bu devirde.Güç farkı ve otomatik olması da ayrıca etken.
Benzer düşünceler içindeyim, QQ daha cazip geliyor fakat 2008'de beni seç diye çağırmıyor değil 🙃 ekonomik durum,en az 5 yıl kullanılacağı mevzusu, ve malzeme kalitesi,parça durumu göz önüne alınarak bir karar vereceğiz bakalım en az 2-3 aylık bir süreç var önümüzde
Yeni Puma

2020StyleSUV1.0L EcoBoost 125PS7 İleri OtomatikBenzinEuro 6.2291.200 TL279.600 TL279.600 TL230.800 TL
Puma güzel bir araç fakat geniş bir aile olduğumuz için (babaanne ve dede kontenjanı ile) arka hacim olarak biraz ufak kaldı 3 yetişkin bayide bindiğimiz araçta bahsettiğim alternatiflere göre biraz daha rahatsız geldi. O yüzden o seçenek elendi maalesef :/

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Qashqai sahibi olarak bende arada kalirdim. Bu arada yeni kasasi geliyor oldugu icin bayiler muazzam indirim yapiyor. Kesinlikle visia donanim bakmayin derim. Bir ust donanimini ayni fiyata almaniz mumkun.
Puma nin forumlarda sorunlari cok fazla donmeye basladi. Arka hacim qashqaide daha iyi haliyle ama ic mekan eski kaldi ozellikle 2008 bu konuda daha iyi.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Qashqai sahibi olarak bende arada kalirdim. Bu arada yeni kasasi geliyor oldugu icin bayiler muazzam indirim yapiyor. Kesinlikle visia donanim bakmayin derim. Bir ust donanimini ayni fiyata almaniz mumkun.
Puma nin forumlarda sorunlari cok fazla donmeye basladi. Arka hacim qashqaide daha iyi haliyle ama ic mekan eski kaldi ozellikle 2008 bu konuda daha iyi.

Henüz bayi ile bir iletişim kurmadık, eğer bu civarda tekna donanımı alınabiliyorsa neden olmasın, o zaman qasqhainin handikapları sadece nispeten eski bir tasarım olması kalır. Malzeme kalitesi ve iç mekandaki hissiyat olarak QQ jip havası, 2008'de ise yüksek HB havası aldığımı hatırlıyorum. Muhtemelen motor/şanzıman ve segmentten dolayı Qasqhai seçeceğiz gibi ama şu ara ekonomik durum biraz belirsiz(ev satma alma taşınma süreci içindeyiz :) ) yaza doğru muhtemelen değişim sürecine gireceğiz, o zamana bu cazip fiyatlarla alma şansı hangisinde olur, hangisi ne kadar olur bilemiyoruz tabii ki 🤷‍♂️

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Henüz bayi ile bir iletişim kurmadık, eğer bu civarda tekna donanımı alınabiliyorsa neden olmasın, o zaman qasqhainin handikapları sadece nispeten eski bir tasarım olması kalır. Malzeme kalitesi ve iç mekandaki hissiyat olarak QQ jip havası, 2008'de ise yüksek HB havası aldığımı hatırlıyorum. Muhtemelen motor/şanzıman ve segmentten dolayı Qasqhai seçeceğiz gibi ama şu ara ekonomik durum biraz belirsiz(ev satma alma taşınma süreci içindeyiz :) ) yaza doğru muhtemelen değişim sürecine gireceğiz, o zamana bu cazip fiyatlarla alma şansı hangisinde olur, hangisi ne kadar olur bilemiyoruz tabii ki 🤷‍♂️
Qq nun ic mekandaki yumus yumus derileri daha fazla. Arka kol dayamasi vs segmentinden beklenecegi gibi. Ama on taraf tum ihtiyaclara cevap versede cagin gerisinde kaldi. Tabiki android auto apple car play var ama ekran cok buyuk degil hayalet gosterge vs yok. Bu arada o fiyatlara kesinlikle tekna donanim rahatlikla alabilirsiniz en azindan bu donem icin. Bu arada 1.3 160 lik motoru gercekten fena degil

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Qq nun ic mekandaki yumus yumus derileri daha fazla. Arka kol dayamasi vs segmentinden beklenecegi gibi. Ama on taraf tum ihtiyaclara cevap versede cagin gerisinde kaldi. Tabiki android auto apple car play var ama ekran cok buyuk degil hayalet gosterge vs yok. Bu arada o fiyatlara kesinlikle tekna donanim rahatlikla alabilirsiniz en azindan bu donem icin. Bu arada 1.3 160 lik motoru gercekten fena degil

Kullandığımız araç 2012 model, multimedya olarak CD ve AUX dışında hiç bir harici kaynağı olmayan, malzeme kalitesi taş gibi olan, yol bilgisyaraı piksel piksel anadolu olan bir araç olunca multimedya ekranının ufak olması, hayalet olmaması pek dert olmuyor açıkçası 😂

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım