KAPALI MERCEDES VS BMW ?????

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SuperB

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
56
24
970
ARKADAŞLAR 100-110 BİN TL GİBİ BİR BÜTÇEM VAR
MERCEDES C180 2012-2013 VS BMW 3.16İ 2012-2013 ARASINDA KALDIM SİZCE HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM NEDEN????

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,082
7
51,483
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tüketim olarak emin olmamakla birlikte BMW daha iyi olabilir. C serisinde Mercedes ağırbaşlılığı biraz sportifliğe kayar ama BMW bu konuda daha öndedir, her türlü Mercedes daha ağırbaşlı kalır. C serisinin iç mekan genişliği beklentinin altında kalabilir. Bu konuda vasat olan BMW 3 serisi bile daha önde olabilir. Karakterleri zıt iki kaliteli araç.
Yalnız şu var: 2. elde her zaman Mercedes'in temizini bulma ihtimaliniz daha yüksektir. Bu yüzden Mercedes tercih edebilirsiniz. Ben olsam bu sebepten bağımsız olarak zaten çok çok sevdiğim, "taş gibi Mercedes" imajını nispeten sportif tasarımla veren bir kasa olarak bahsi geçen C180'i tercih ederdim. :) Hala gördüm mü dönüp bir daha bakarım.

SuperB

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
56
24
970
Bütün yorumlarınız için teşekkür ederim aslında benimde gönlümde bmw geçiyor ancak f30 kasa gerçekten ülkemizde çok hor kullanılıyor c180 ise f30 a nazaran biraz daha temiz bulmak kolay oluyor bu sebebten iki seçenek arasında kaldım sizlerinde fikirlerini değerlendiricegim....

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,306
45,964
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bahsettiğiniz kasa c180 ile ilgili olumsuz yapabileceğim tek yorum direksiyon sistemidir. Yüksek hızda bile fazlasıyla yumuşak kalabiliyordu ki bu da beni bazen tedirgin ediyordu. 1.6 156'lık olanlarının performansı nasıldır bilemem fakat ben 1.8 156'lık modelleri kullandım ki performansı oldukça tatmin ediciydi. Yakıtı ise 10 litrenin altına düşürmek zor şehir içinde.

Bi xenon farları kullandığım ve gördüğüm en iyi bi xenon diyebilirim. Karşıdakini rahatsız etmeden dağı taşı tepeyi aydınlatıyor. Gecenin zifiri karanlığında otobanda 180-200 ile tek eliniz direksiyonda yol almanızı sağlayacak rahatlıkta, net ve uzağı aydınlatıyor. İşçilik mükemmel seviyede. Aracın herhangi bir yerinden trim sesi duyduğumu hatırlamıyorum. Arkadan itiş olduğundan dolayı her kavşak ve dönüşte gazı biraz fazla kaçırırsanız yanlıyor, yer ıslaksa zaten garanti yanlıyor. Bunu seven çok ama benim hoşuma pek gitmez.

Açıkçası bmw 3'ün o motor kombinasyonunu hiç kullanmadım. Fakat c180 gerçekten kaliteli araç diyebilirim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Siz ihtiyaçlarınızdan hiç bahsetmemişsiniz ama tabii her genç bimmer gibi ben de BMW'den yana tercihimi kullanırım gel gelelim sizin ihtiyaçlarınızı bilmediğim için sadece kendime göre cevapladım.Böyle cevaplamamın sebebi belki duygusal ama şu kadarını söyleyebilirim yakıtı çok da problem olmayan bir BMW 3 serisine binmek beni her halükarda mutlu eder.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben olsam 3 serisi alırdım. Ama C180'e göre daha hor kullanılmış oluyorlar. 3 serisi seçmemdeki en önemli sebep güncel kasaya çok yakın olması. Motor olarak C 20 beygir avantaja sahip ama BMW'nin dinamikliği bunu çok hissettirmeyecektir. Şanzımanda cabası.

SuperB

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
56
24
970
Benim beklenti olarak çok fazla bi beklentim yok iki aracında konfor,kalite nerdeyse aynı diyebiliriz benim tamamen paramın hakkını alabilmek sonuçta kimse havadan kazanmıyor parayı yorumlarınız için teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım