Mersinde Kullanacak Lastik Önerisi Acil!

berkecan

Profesör
Beğeni Puanı
523
Panpalarim öncelikle merhaba kusura bakmayın foruma çok giremiyorum malum koydeydim orada internet sıkıntısı var neyse şükür girebildim konumuza gelecek olursak aracimin lastik zamanı geldi Mersinde yaşıyorum Mersin sıcak bir memleket lastik o yüzden daha da önemli aracim Opel Astra 98model jantimin çapı 14 önerilerinizi bekliyorum!!!:):rolleyes:

kaansoysal

Profesör
Beğeni Puanı
514
Michelin primacy hp öneririm bende mersinde yaşıyorum sert hamurlu olduğu için sıcaklarda helvaya dönmüyor kışın çok soğuk memleten degiliz o yüzden idare ediyor

berkecan

Profesör
Beğeni Puanı
523
Michelinden daha sert lastikler var aslında bridgestone kafama yatıyor

ardatunca

Profesör
Beğeni Puanı
75
continental premium ya da eco olabilir bende mersinde yaşıyorum premium var aracımızda yazın çok sıcaklarda biraz gıcır gıcır ediyor ama genel anlamda güzel şu an 24-25bin km de lastikler hala yol tutuşu güzel, kışın çok soğuk olmuyor mersin ama kışında bi sorunla karşılaşmadım ben...

gokhanatesoglu

Profesör
Beğeni Puanı
152
Bridgestone onermem adanada kullandim bir ise yaramaz bir lastik sicak icin sert lastik onermem goodyear efficientgrip performance. Kullaniyorum gecen haftalarada cok sicak gunler disinda guzel oda 2 gun sapitti 48 dereceyi gorunce islak performansi cok guzel bu lastigin bu bolgelerde onu da dikkate almamini oneririm

S.Asil

Panpa
Beta Programı
Beğeni Puanı
2,707
Marka
Opel
Adananın bağrından koptum geldim konuyu görünce, falan ziex ze914 ecorun tavsiye ederim, 1700kg aracı 50 derece havada abssiz durduruyor ve bunu Adanamın saçma sapan asfaltında o yere bastığında ayakkabının tabanının eridiği yerde yapıyor :)

berkecan

Profesör
Beğeni Puanı
523
Adana'da mübarek Mersin den daha beter Allah ordakilere yardım etsin sadece lastik değil araçlarda boya sorunu da sıklıkla oluyo

S.Asil

Panpa
Beta Programı
Beğeni Puanı
2,707
Marka
Opel
Adana'da mübarek Mersin den daha beter Allah ordakilere yardım etsin sadece lastik değil araçlarda boya sorunu da sıklıkla oluyo
2 gün önce kaputta kuş pisliği gördüm aracı dün yıkadım baktım boyaya işlemiş gerisini siz düşünün:(

Falken Ziex ZE914 ecorun kullanıyorum.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Stage 1
Beta Programı
Beğeni Puanı
41,375
Marka
Opel
Hayatımda kullandığım en sert ve dayanıklı lastik geçtiğimiz kış değiştirdiğim Bridgestone B250'dir. Tam taksici işi lastiktir. Ben 3yıl/30.000km kullandım, daha önce Fiesta'mızda da oem gelen bir set lastiği 2yıl/120.000km kullandık :) Ama yol sesi konusunda çok kötü, konfor konusunda da aynı şekilde. Yol tutuş da Çin malı lastiklere yaklaşır diye tahmin ediyorum. Islak yol performansı da çok kötü. Yuvarlanma direnci de çok iyi değil, yani yakıt ekonomisine de bir katkısı yok. Ucuzdur, uzun ömürlüdür, kolay kolay patlamaz ama ben taksiciler dışında kimseye tavsiye etmem.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
Beğeni Puanı
8,225
Marka
Volkswagen
@berkecan kanka al goodyear efficentgrip performance rahatına bak. Az yaktırır, sessizdir, ıslak tutuşu güzeldir yani tam sizlik :D 4 lastiği de değişiyo musunuz bu sefer :D

bt

Takipçi
Stage 1
Beta Programı
Beğeni Puanı
41,375
Marka
Opel
Arkadaşın Focus'unda İzmir'de Goodyear Efficient Grip Performance kullandık birkaç yıl. Şu anda hala üstünde ama değiştirmeyi düşünmüyor çünkü fazlasıyla sağlam çıktı. Herhangi bir deformasyon, çatlama veya diş derinliklerinde sorun yok. Avrupa üretimi olanlarını tavsiye ederim. Continental'lerin sıcak performansını hiç bilmiyorum. Hamuru fazla yumuşaktır, sıcağa dayanabiliyor mu onu tecrübe eden arkadaşlardan dinlemek lazım. Dunlop'ları kullananlara da bir sormak lazım. İyi diye duydum.