Mild Hybrid-Full Hybrid (Hafif Hibrit-Tam Hibrit)

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Abi maalesef İstanbul'da bırak bisikleti scooter'ı motor bile kullanmam ben. Bir de dediğin şeyler herkese hitap etmiyor bana mesela. Ben okuluma bisikletle scooter'la gitmem. Sen sevdiğinden sanırım öyle :) Bende severim ama hobi olarak ulaşım aracı olarak değil.

Neden kullanmazsın anlamadım? Ben İstanbul’da da çok biniyordum, hatta alışverişimi yine bisikletle yapardım. Kadıköy’den Beykoz olsun, Belgrad Ormanı olsun gezmeye de giderdim. Bir kere vize için pasaportu almaya Erenköy’den Harbiye’ye bile bisikletle gittim. 15-20km kadar mesafeye kadar trafiğin yoğun olduğu zamanlarda arabadan hep daha hızlı gittim. Alıştıktan sonra üşengeçlik de tedirginlik de bitiyor. İstanbul insanı spordan, hareketten uzaklaştıran bir şehir. Böyle bir yerde tam aksine daha çok kullanmak lazım sağlık için. Kullanan arttıkça bakış açısı da değişecektir. Trafik, ses ve hava kirliliği başka türlü düzelmez. Bisiklete hobi aracı ya da oyuncak gözüyle bakmayı bu devirde bırakmak durumundayız bence :) Bisiklet biz ne dersek diyelim taşıttır. Artık hatta (elektrik) motorlu bir taşıttır ;)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Neden kullanmazsın anlamadım? Ben İstanbul’da da çok biniyordum, hatta alışverişimi yine bisikletle yapardım. Kadıköy’den Beykoz olsun, Belgrad Ormanı olsun gezmeye de giderdim. Bir kere vize için pasaportu almaya Erenköy’den Harbiye’ye bile bisikletle gittim. 15-20km kadar mesafeye kadar trafiğin yoğun olduğu zamanlarda arabadan hep daha hızlı gittim. Alıştıktan sonra üşengeçlik de tedirginlik de bitiyor. İstanbul insanı spordan, hareketten uzaklaştıran bir şehir. Böyle bir yerde tam aksine daha çok kullanmak lazım sağlık için. Kullanan arttıkça bakış açısı da değişecektir. Trafik, ses ve hava kirliliği başka türlü düzelmez. Bisiklete hobi aracı ya da oyuncak gözüyle bakmayı bu devirde bırakmak durumundayız bence :) Bisiklet biz ne dersek diyelim taşıttır. Artık hatta (elektrik) motorlu bir taşıttır ;)
Belki de benim çok fazla kaza gördüğümden dolayı gözüm korkmuş olabilir. Bende o cesaret yok. Demek ki pek iyi bisiklet kullanıcısı değilim :)

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Belki de benim çok fazla kaza gördüğümden dolayı gözüm korkmuş olabilir. Bende o cesaret yok. Demek ki pek iyi bisiklet kullanıcısı değilim :)

Türkiye’de trafikte saygı maalesef yok. Ancak biz böyle korktukça saygısızları çoğaltıp trafiği daha da çekilmez hale getirmeye devam edeceğiz. Kimse annesinin karnında öğrenmiyor ya da profesyonel bisikletçi seviyesinde bilmek gerekmiyor. Hiçbirimiz rallilere de katılmıyoruz ama arabayı alıp yola çıkıyoruz. Bu nedenle ben açıkçası Türk insanında bisiklet konusunda bahaneler ve üşengeçlikler görüyorum. Hep duyduğum şeyler: “ezer geçerler, İstanbul çok yokuşlu, bisikleti çalıyorlar, yol mu var sürelim vs. vs.” Alp dağlarında sürüyor insanlar bizimkiler İstanbul’un yokuşunda yoruluyor :D Kullanırken ben de çok saygısız sürücüye denk geldim ama aldırmadım. Aynılarını araba sürerken de gördüm çünkü :) Araba sürerken de çok kaza gördüm, durduk yere hayatını kaybeden, kaza yapanı gördüm, görüyoruz. Bu sizin cesaretinizi kırmıyor ama bisiklet kazaları kırıyor. Burada yanlışlık var bence :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım