KAPALI Mk1 Audi TT Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hondapower

Profesör
735
Marka
Honda
Evet beyler birkaç ay önce sattığım aracımın ardından şu aralar kendime mk1 tt bakıyorum. Fakat araç hakkında bilgim yok denecek kadar az. Bilgi sahibi olduğum konular 99-2004 arası üretildiği, pixel kaybı çok rastlanıyormuş ve zamanında yüksek süratte arkayı bıraktığı için fabrika hepsini geri çağırıp spoiler takmış araca. Yanlış tahmin etmiyorsam üstündeki motor bilindik audi 1.8T motoru var. Quattro olanlarda haldex çekiş sisteminden söz ediliyor eğer quattro alınacaksa buna çok dikkat edilmeliymiş. Fakat quattro şart değil 1.8T olabilir. Eklemek istediğiniz şeyler varsa bilgiye her zaman açığım ayrıca fiyatı uçmamış TT önerilerine de bakabilirim.

Önerebileceğim tek şey otomatik şanzıman almamanız yönünde, o yıllarda TT'leri test eden otomobil gurmeleri dönemin otomatik şanzımanına sövüp saymışlardır.Bir başka önerebileceğim şey ise kesinlikle temiz az kilometreli ve olabildiğince az sahibi olmuş bir araç almanız kolay gelsin.

Önerebileceğim tek şey otomatik şanzıman almamanız yönünde, o yıllarda TT'leri test eden otomobil gurmeleri dönemin otomatik şanzımanına sövüp saymışlardır.Bir başka önerebileceğim şey ise kesinlikle temiz az kilometreli ve olabildiğince az sahibi olmuş bir araç almanız kolay gelsin.
Zaten otomatik düşünmüyorum. Kesinlikle manuel olacak. Şu ana kadar hangi ilanı aradıysam hepsi 2. sahibinden hepsinin servis bakım kayıtları mevcut. Hal böyle olunca ondan bile şüphelenir duruma geldim.

Zaten otomatik düşünmüyorum. Kesinlikle manuel olacak. Şu ana kadar hangi ilanı aradıysam hepsi 2. sahibinden hepsinin servis bakım kayıtları mevcut. Hal böyle olunca ondan bile şüphelenir duruma geldim.
araba zamanın pahalılarından ve meraklısına bir araba olduğu için bence çok da şüpheci olmaya mahal yok. olmadı alım aşamasında önceden detaylı bir incelemeye sokarsınız, baktırırsınız.

Son düzenleme:
araba zamanın pahalılarından ve meraklısına bir araba olduğu için bence çok da şüpheci olmaya mahal yok. olmadı alım aşamasından önceden detaylı bir incelemeye sokarsınız, baktırırsınız.
Sorun şu ki araç motor anlamında sorunsuz ama kadrandan başlayan piksel kayıpları aracın elektronik her fonksiyonuna etki yapabiliyormuş ve bu piksel kayma sorunu beyine ulaşırsa maaliyetinin 4000TL'yi bulduğu söyleniyor. Eksperde bu tür sorunlar anlaşılamıyor.

Sorun şu ki araç motor anlamında sorunsuz ama kadrandan başlayan piksel kayıpları aracın elektronik her fonksiyonuna etki yapabiliyormuş ve bu piksel kayma sorunu beyine ulaşırsa maaliyetinin 4000TL'yi bulduğu söyleniyor. Eksperde bu tür sorunlar anlaşılamıyor.
kim dedi abi onu vag grubunun o dönemki tüm kadran ekranlarında pxel kaybı vardır fabiadan tut toureg dahil en pahalısı için ekran değişimi 500 tl tutmazdı bundan 2-3 sene önce ve o arıza kadrana özel bir arızaydı sebebide kadranın direk gün ışığı yiğip içindeki sıvının kendinden geçmesiydi

kim dedi abi onu vag grubunun o dönemki tüm kadran ekranlarında pxel kaybı vardır fabiadan tut toureg dahil en pahalısı için ekran değişimi 500 tl tutmazdı bundan 2-3 sene önce ve o arıza kadrana özel bir arızaydı sebebide kadranın direk gün ışığı yiğip içindeki sıvının kendinden geçmesiydi
Valla dostum farklı forumlardan araştırıp edindiğim bilgiye konuşuyorum bende vag grubu araçlarla pek içli dışlı değilim. Bilgi yanlış da olabilir tabi. Eğer senin dediğin gibiyse bu rakam tabi ki göze gelmez. fakat sorunu mk1 tt için search ettiğimde gerçekten 500TL gibi rakamlara çok az rastladım diyebilirim.

Valla dostum farklı forumlardan araştırıp edindiğim bilgiye konuşuyorum bende vag grubu araçlarla pek içli dışlı değilim. Bilgi yanlış da olabilir tabi. Eğer senin dediğin gibiyse bu rakam tabi ki göze gelmez. fakat sorunu mk1 tt için search ettiğimde gerçekten 500TL gibi rakamlara çok az rastladım diyebilirim.
babam 92 den beri vw yedek parçacısı kendi octaviamda bile aynı sorunu yaşadım 200 tl ye halletmiştik, süperbimizde ttlerdeki büyük ekran vardı ondada aynı sorun oluştu onada 300-350 arası bir rakam vermiştik, orta ekranın fiyati 100-150 tl gibi bişidi bi aralr işçiliği biraz fazla olurdu genelde arabasına göre

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...