KAPALI Mokka X hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

weah

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
17
9
595
Arkadaşlar selam,
Opel Mokka X 1.4 Otomatik şanzıman hakkında genel olarak olumlu ve olumsuz yorumlarınızı alabilir miyim?
Esasen Golf, Leon bakarken Doğuş'un satış politikası(!) yüzünden bu araca yöneldim, tavsiye eder misiniz?

...bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Diğer muadili crossoverlara göre sert; C segment hatchback-sedanlara göre çok sert alt takımı var.Dolusunu almıyorsanız donanımları ve iç mekan kalitesi düşüyor bayağı.Gürültüyü çok alan dizel motor; yakan bir benzinli motor kombinasyonuyla satılıyor.Deneyimlediğim/gözlemlediğim bunlar

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Taş mübarek taş sanki yumurta gibi arabayla piste çıkıp viraj kasacaz sanki hayır yol tutuşda fena sayilmazdi ama öyle sert ayarlı olunca insan yola yapışmasını bekliyor ayrıca şanzıman bana bayağı ağır kanlı gelmişti.

Son düzenleme:

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Diğer muadili crossoverlara göre sert; C segment hatchback-sedanlara göre çok sert alt takımı var.Dolusunu almıyorsanız donanımları ve iç mekan kalitesi düşüyor bayağı.Gürültüyü çok alan dizel motor; yakan bir benzinli motor kombinasyonuyla satılıyor.Deneyimlediğim/gözlemlediğim bunlar

Mokka B-SUV du değil mi? Alt takımların sert oluşunu bundan açıklayabiliriz.

Ben tasarımını beğenmiyorum hiç. Eski Peugeot 3008 gibi MPV'leri daha çok andırıyor.

cenkay900

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
58
635
Aralıktan beri dizel otomatik mokka x kullanıyoruz.Muğlanın yolları genel olarak asfalt olduğu için konfor rahatsız etmiyor.Tork konvertorlu sanzımanını seviyorum sağlam hissettiriyor hızı da fena değil.Bu yaz Avrupa turu yaptık 2 tonun üzeri ağırlıkla 1-2 saat 180 civarı gitmemize rağmen genel ortalamamız 4.9u geçmedi.Benzinlisini tavsiye etmem.Enjoy donanımıda yeterli.

Son düzenleme:

weah

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
17
9
595
Aralıktan beri dizel otomatik mokka x kullanıyoruz.Muğlanın yolları genel olarak asfalt olduğu için konfor rahatsız etmiyor.Tork konvertorlu sanzımanını seviyorum sağlam hissettiriyor hızı da fena değil.Bu yaz Avrupa turu yaptık 2 tonun üzeri ağırlıkla 1-2 saat 180 civarı gitmemize rağmen genel ortalamamız 4.9u geçmedi.Benzinlisini tavsiye etmem.Enjoy donanımıda yeterli.
Hocam yıllık 6-7 bin km yaptığım için dizelden ziyade benzinli tercih ediyorum. Tüketimi haricinde benzinli tavsiye etmemenizin başka bir sebebi var mı?
Ayrıca bu aracın ikinci eli hakkında yorum alabilir miyim, ihtiyaç halinde rahat satılabilir mi?

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam yıllık 6-7 bin km yaptığım için dizelden ziyade benzinli tercih ediyorum. Tüketimi haricinde benzinli tavsiye etmemenizin başka bir sebebi var mı?
Ayrıca bu aracın ikinci eli hakkında yorum alabilir miyim, ihtiyaç halinde rahat satılabilir mi?
2. Eli iyi olan b suv aklıma gelmiyor benim. Yerinizde olsam benzer fiyatlara c hb alırdım. Daha kaliteli altyapı aynı fiyata.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
varsın sert olsun varsın şanzımanı ağırkanlı olsun kanımca grandland ve crossland dan çok daha üstün bir alt yapı ve araç enazından 4 çeker olabiliyor

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Valla avrupada bir arkadaşımın 1.6 CDTI 4x4 Mokka'sında aktarma organlarında sorun çıkmıştı. Manuel olmasına rağmen sanki tekliyordu. Diferansiyeli değiştirdiler, 4.000 Euro civarında bir hasar çıktı. Yarısını Opel karşıladı, yarısını ise arkadaşım. Tabii bu dediklerim Mokka için geçerli, Mokka X'te düzeltmişler midir bilemem. Bilmekte fayda var diye düşündüm. Bu arada 5 lt/100 km yakıyordu Viyana'da. Burada 6.5'larda gezer diye düşünüyorum.

weah

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
17
9
595
Araç bana hacim olarak şehir içi uygun ve tok geldi. Crosslan X'i inceledim ve pek beğenmedim. Ben de C sınıfı (Leon ve Golf) araç düşünüyordum; fakat sürekli fiyatının yükselmesi ve diğer araç bulabilme konuları biraz vazgeçirdi beni. Genel İnternet üzerinden araştırmalarımda da ciddi bir mekanik problemle de karşılaşmadım; özellikle otomatik şanzıman konusunda başarılı sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım