muhtemel bi turbo arızası da benden... soru içerir

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
1.6 m-jet doblo 118 binde aracın sadece çekişi düşse emme manifoldu doldu yada dpf geliyor diye düşünecem fakat bi mevzu daha var. Turbo geç dolmaya başladı 1800-2000 den itibaren alıp götüren motor 2500 den önce yürümemeye başladı. yokışta mesela 4 cü viteste tırmanırken yer yer güç kesintileri yaşamaya başladık. turbo boşluk mu yaptı diye düşündüm ama turbo boşlık yapsa yağ atmaya başlar araba yağ eksiltir ki öyle bi durum yok. sıkıntı ne olabilir. yarın sanayiye gidilecek ama öncesinde bi beyin fırtınası yapalım dedim

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bildiğim kadarıyla turbo emme manifolduyla kombine çalışıyor. Büyük ihtimalle sorun emme manifoldunda. Partikül filtresinden de olabilir. Arabayı yüksek devirde bir süre kullan. Bu temizlemeye yarayabilir. Ben ara sıra arabanın kurumu atması için üst devirlerde kullanıyorum. Eski arabalar gibi çok bağırıp gitmeme durumu var mı? Yani arabanın boşa bağırması.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Bildiğim kadarıyla turbo emme manifolduyla kombine çalışıyor. Büyük ihtimalle sorun emme manifoldunda. Partikül filtresinden de olabilir. Arabayı yüksek devirde bir süre kullan. Bu temizlemeye yarayabilir. Ben ara sıra arabanın kurumu atması için üst devirlerde kullanıyorum. Eski arabalar gibi çok bağırıp gitmeme durumu var mı? Yani arabanın boşa bağırması.
çakişi hafif düştü onun dışında 1 gün boyunca vitesleri bitererek kullandım ama var bi sıkıntısı yarın sanayiye götürecem işte

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Valla DPF dicem ama arıza yakardı, arıza kodu falan vermiştir belki araba, turboya bişey olcağını sanmıyorum, bi yerde bağlat okut arabayı, belki enjektörde olabilir gerçi, arkadaş geçende 105 bindeki 1.6mjet arabasının enjektörünü tamir ettirdi, yazılımlıydı gerçi o.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
gençler rahat bi nefes alıyoruz sıkıntı tıkalı hava filtresiymiş :) değiştirince geçti :) hala bi güç düşüklüğü var tabi oda emme manifoldu temizlenecek ondan sonra bi sıkıntımız kalmıyor.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Hava filtresi m-jet'lerde bu kadar etkiliyor mu ya? Ben 2 gün önce bakım yaptırdım blueHDi motora, PSA dizel yani. Hava filtresi leş gibi çıktı ama bariz bir performans kaybı yoktu diyebilirim.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
EGR ve Boğaz kelebeği temizliği yapmanı öneririm. FIAT grubu motorlar sağlamdır turbodan korkmana gerek yok, performanslı sürüşlerde kontağı kapatmadan 1 dakikaya yakın beklemeyi unutma. keyifli sürüşler.

Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Hava filtresi m-jet'lerde bu kadar etkiliyor mu ya? Ben 2 gün önce bakım yaptırdım blueHDi motora, PSA dizel yani. Hava filtresi leş gibi çıktı ama bariz bir performans kaybı yoktu diyebilirim.
hava filtrem turboya doğru bükülme yapmıştı artık öyle düşün somurmuş turbo. hani fitiller bi kopsa filtreyi yicekmiş manyak :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım