KAPALI Nissan Qashqai, Skoda Octavia veya Vw Golf

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul içinde kullanacağım, yılda 25-30k km yapacağım dizel ve tercihen otomatik bir araç almak istiyorum...0km olmayacak 2014 -2015 model düşünüyorum.

Uzun boylu biriyim ve bir değişiklik yapıp biraz yüksek bir araç istiyorum lakin 1.6 olup, dizel otomatik dediğimizde Nissan QQ dan başka bir alternatif pek kalmıyor (Yeni Tiguan bütçenin üzerinde kalıyor) aslında Skoda Yeti de değerlendirilebilir ancak bence hem dıştaN, hemde içte biraz ticari araç havasında ... ısınamadım. QQ da da ancak 1.6 lt ve Xtronic(bir tür cvt) şanzımanla alınabiliyor. Aslında QQ mantıklı bir seçim gibi görünsede genel müşteri memnuniyeti yüksek bir araç değil.. çok fazla olumsuz y orumda okudum.. özellikle xtronic hakkında da olası bazı problemler bir anda bana Dsg gibi biraz riskli bir şanzıman oduğu, dizel ile çok uyuşmadığı izlenimi oluşturdu (uyum konusunda testlerde olumsuz bir durum yok deniyor) .... uzun lafın kısası Nissan QQ 1.6dci Xtronic e çok güvenemiyorum desem yeri var.. bu arada aracın Otopark.com incelemesindeki kadar kötü olduğunu hiç düşünmüyorum.

2nci alternatifim Skoda Octavia... araç dev... geniş .. aile için ideal bir bagaj... eh işte bir dizel motor .. bilinen bir şanzıman (patlama potansiyeli olsada dsg bence çok geçerli bir şanzıman). Aslında tasarımındaki bayağılık dışında direk alıp geçilecek araç lakin bir çok yorumda ve incelemede ısrarla izolasyon probleminn bahsediliyor ki kabul edilebilecek bir konu değil... tamam bu fiyatalara kütüphane beklenmiyor ama bu araçların rakiplerinden daha gürültülü olduğu, arka süspansiyonlarının çok sesli çalıştığı yorumları var.. direk eriyip gidiyor bu araba , bu yorumlarla... aracı kullananlarında yaptıkları ortak yorum olduğu için doğru olduğunu düşünüyorum.

Hiç bir şey olmassa Golf alıp, en güvenli limana yanaşmak var lakin en güvenli liman belki en kalitelisi ve rafinesi olacakken, ne yüksek, ne de büyük bir araç... tabiki bagajı ile yaşayabiliriz veya yüksek olmak zorunda da değil... ama bazı oldukça basit donanımların, sadece en üst donanım seviyesinde gelmesi biraz huzur kaçırıyor...

Siz ne dersiniz ... QQ beni de üzer mi sizce ?

Not: Golf e alternatif 308 olabilir... Crossover olarak 3008 düşünmüyorum, şanzımanı evlere şenlik.

Teşekkürler

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
ikinci elde dizel otomatiğe yanaşılmaz hocam çok temkinli davranmak lazım. şimdi ne desem ileride yalan olabilir çünkü dizel otomatik ikinci elde çoğu süprizlere gebedir. ben kendime ille de dizel otomatik alacak olsaydım tork konvertörlülere bakardım, nissan QQ ve xtrail lerde 2016 modellerde xtronic hatası düzeltildi diye biliyorum ancak 2 yıl öncesi sorunlu çıkabilir. galiba temiz kullanılmış bir 308 alabileceğiniz en şık ve en kaliteli araç olacaktır.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
ikinci elde dizel otomatiğe yanaşılmaz hocam çok temkinli davranmak lazım. şimdi ne desem ileride yalan olabilir çünkü dizel otomatik ikinci elde çoğu süprizlere gebedir. ben kendime ille de dizel otomatik alacak olsaydım tork konvertörlülere bakardım, nissan QQ ve xtrail lerde 2016 modellerde xtronic hatası düzeltildi diye biliyorum ancak 2 yıl öncesi sorunlu çıkabilir. galiba temiz kullanılmış bir 308 alabileceğiniz en şık ve en kaliteli araç olacaktır.

Merhaba,

Aslında 0km olsun dizel, otomatik olsun ve birazda dolu olsun dediğimizde Kia Cerato da listeye girebiliyor..en dolu modeline bütçem yetiyor ama işte insan hep bir ikğnci plana atıyor bu modelleri... bakıldığında kötü bir araba değil ama biraz filo aracı izlenimi veriyor (ama malzeme kalitesi Elentradan iyi deniyor)...

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
Merhaba,

Aslında 0km olsun dizel, otomatik olsun ve birazda dolu olsun dediğimizde Kia Cerato da listeye girebiliyor..en dolu modeline bütçem yetiyor ama işte insan hep bir ikğnci plana atıyor bu modelleri... bakıldığında kötü bir araba değil ama biraz filo aracı izlenimi veriyor (ama malzeme kalitesi Elentradan iyi deniyor)...

merhaba,
kianın neredeyse tüm modelleri, bindiyseniz veya binerseniz siz de farkedersiniz konforuyla meşhurdur ben deneyimlemedim ama eminim cerato da aynen öyledir. orta konsoluna içim sinmedi sadece onun dışında araba gayet güzel. kianın yadsınamaz bir cee'd gerçeği var otopark testini izlediyseniz bilirsiniz c hatchbackler arasında en iyilerden biridir, kianın eski modellerine bile bindiğinizde tasarım olarak pek hoş olmada da konforu sizi çok cezbeder. bence hemen filo arabası diye düşünmeyin mutlaka bir test edin derim. 78.900 baz donanımı dizel otomatik fiyatı, baz donanım olduğu için ayrıntısını bilmiyorum ama peugeot'un biraz gerisinde kalabilir. ama sıfır km aracınız olur orası ayrı.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
308 bence en iyi seçim olur.
Merhaba 308 in arkası dar diyorlar.. şu anda eşimin şirket aracı vw Polo.. çocuk koltuğunu koyarken bir zorluk olmuyor değil... hadi koyduk bir şekilde .. ama benim 10 aylık kızımın ayakları ön koltuğa değiyor ve hatta itekleyedebiliyor...

Siz 308 in arasını inceleyebildiniz mi ?
Asiında gidip kendimde bir kez daha bakmam lazım ancak düşüp omuzumu sakatladığımdan evden çıkıp inceleyemiyorum araçları.. 2-3 hafta içinde de almam gerekiyor aracı

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
merhaba,
kianın neredeyse tüm modelleri, bindiyseniz veya binerseniz siz de farkedersiniz konforuyla meşhurdur ben deneyimlemedim ama eminim cerato da aynen öyledir. orta konsoluna içim sinmedi sadece onun dışında araba gayet güzel. kianın yadsınamaz bir cee'd gerçeği var otopark testini izlediyseniz bilirsiniz c hatchbackler arasında en iyilerden biridir, kianın eski modellerine bile bindiğinizde tasarım olarak pek hoş olmada da konforu sizi çok cezbeder. bence hemen filo arabası diye düşünmeyin mutlaka bir test edin derim. 78.900 baz donanımı dizel otomatik fiyatı, baz donanım olduğu için ayrıntısını bilmiyorum ama peugeot'un biraz gerisinde kalabilir. ama sıfır km aracınız olur orası ayrı.

Merhaba

Ceed, Ceratodan bir tık daha kaliteli bir iç mekana sahip. İç mekandaki amlzemeler Ceed de biraz daha iyi ... yani vw deki Golf - Jetta gibi denebilir...ama jettaya göre ben biraz daha iyi görmüştüm Cerato yu... Sürüş ve izolasyon u ben karşılaştıramıyorum lakin Ceed de arkalar bağımsız süspansiyon iken Cerato da torsiyon çubuğu bulunuyor... Otopark incelese daha iyi bir fikir oluşur akılda.... ancak Cerato nun fiyatı çom cazip... listede en dolu dizel modeline (dct li tabiki) 86k fiyat isteniyorken, kia bayisi çok ciddi indirim yaptı bana ve 72 saate teslim dedi ..

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
Merhaba

Ceed, Ceratodan bir tık daha kaliteli bir iç mekana sahip. İç mekandaki amlzemeler Ceed de biraz daha iyi ... yani vw deki Golf - Jetta gibi denebilir...ama jettaya göre ben biraz daha iyi görmüştüm Cerato yu... Sürüş ve izolasyon u ben karşılaştıramıyorum lakin Ceed de arkalar bağımsız süspansiyon iken Cerato da torsiyon çubuğu bulunuyor... Otopark incelese daha iyi bir fikir oluşur akılda.... ancak Cerato nun fiyatı çom cazip... listede en dolu dizel modeline (dct li tabiki) 86k fiyat isteniyorken, kia bayisi çok ciddi indirim yaptı bana ve 72 saate teslim dedi ..

evet sizin de dediğiniz gibi cee'd in arka süspansiyonları bağımsız olduğundan daha konforludur ancak c segmenti dizel otomatiklerin fiyat aralığı o donanım seviyelerinde 90 bin liraların altına pek inmiyor. bu aralar biz de aracımızı değiştirmek için çok araştırdık en sonunda yeni megane sedan'da karar kıldık, otopark ilk sürüşte arkaya torsiyon demişlerdi ama bayide bağımsız dediler benim de kafam karışmıştı, ancak test sürüşünde arkaya oturunca önceki aracımız passat b7 den (bağımsız süspansiyon) pek farkı olmadığını gözlemledim. yani demem odur ki torsiyonun da türleri var, üzerinde iyi işçilik yapılmış torsiyonlu süspansiyonlar çok başarılı işler çıkarabiliyorlar. o yüzden en iyisi bir denemektir. ayrıca ne olursa olsun en full donanıma çok iyi bir indirim yaptılarsa, deneyince de hoşunuza giderse kaçırmayın derim. full donanımı ekranlarla vs. donatıldığı için mutlaka daha ayrı bir hava katar.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba 308 in arkası dar diyorlar.. şu anda eşimin şirket aracı vw Polo.. çocuk koltuğunu koyarken bir zorluk olmuyor değil... hadi koyduk bir şekilde .. ama benim 10 aylık kızımın ayakları ön koltuğa değiyor ve hatta itekleyedebiliyor...

Siz 308 in arasını inceleyebildiniz mi ?
Asiında gidip kendimde bir kez daha bakmam lazım ancak düşüp omuzumu sakatladığımdan evden çıkıp inceleyemiyorum araçları.. 2-3 hafta içinde de almam gerekiyor aracı
Ben bakmıştım. Bence segment standartlarında bir genişliği var ve yeterli.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar ilginç oldu ya..

kKimse QQ seni paklar demedi ve hatta Octavia nın adını bile kimse ağzına almadı. Sonuç daha çok temiz 308 ve Ceed olarak çıktı. O değil Golf de güme gitti... hoş orta seviye donımında bile Bluetooth olmaması veya basit bir park sensoru bile koymamaları artık yuh dedirtiyor ama...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

kKimse QQ seni paklar demedi ve hatta Octavia nın adını bile kimse ağzına almadı. Sonuç daha çok temiz 308 ve Ceed olarak çıktı. O değil Golf de güme gitti... hoş orta seviye donımında bile Bluetooth olmaması veya basit bir park sensoru bile koymamaları artık yuh dedirtiyor ama...

hocam 308 ile ceed arasında kaldıysa ceed hacim birazcık donanım olarak daha iyi duruyor.

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul

abi QQ ve octavia iyidir elbet ama sıfır alırsan iyidir. ikinci el düşünüyorum dedin diye net konuşmadım o araçlar hakkında, yoksa QQ'ye de bakmıştık kendimize almak için sıfırının fiyatı pahalı gelmişti bize.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Normal. Çünkü 2. elde bahsettiğiniz araçlar saatli bomba. Çıkabilecek sorunları arabadan soğutur cinsten. Bu tarz sorun yaşayıp arabalarından bezen araç sahipleri ne yapacak? Satacak tabii ki :)
0km Cerato iyi donanımla bence de alınabilir. Henüz incelemedim ama Kia son 5-6 yıldır VW veya Ford gibi "kötü araç yapmaz" diye güvenebileceğim bir marka.
Merhaba

Hele de iyi bir indirim yakalamışsanız kaçırmayın derim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Omuzum iyileşsin, Cerato ile bir test sürüşü yapıcam.
Keze anı parkurda Ceed ve 308 ile de... Ceed lerin 2015 modelleri,0km fiyatlarına göre oldukça uygun görünüyor

QQ da ya da az km de ama az donanımlı olarak düşünücem .. bir test sürüşü de yapmam lazım onlarada.. olmayacak böyle :)

melanocyte

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
26
4
595
Çok yorum yapan olur ayrıca milyon tane seni caydıracak farklı yorum da yapılabilir. O yüzden kardeş aracı test et ve tabiki de araştır ama yani yok biri sağ kapıdan diğeri sol tekerden ses geliyor dedi felan . Boşverin neyse . Octavia güzel seçenek

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar listeye 2014 model A3 1.6 tdi Sedan eklesek nasıl olur ?
QQ fiyatına bu araçlarda var. Çok ta bitik durumda değilller.. pratikte bir Golf e göre daha fazla iç hacim ve Bagaj sağlamaz mı? Fiyatları neden makul gibi gözüküyor anlayamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım